شکستگی پنل و ضربه خوردگی صفحه تلویزیون از طرف کارشناسان زیر قابل تعمیر یا تعویض نیست.

این روزها با افزایش تصاعدی قیمت لوازم خانگی خارجی، برندهای ایرانی که دارای کیفیت مطلوب و قیمت مناسب‌تری هستند، بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند. یکی از این برندها، صنام بوده که لوازم صوتی و تصویری متنوعی تولید می‌نماید. تلویزیون‌ صنام از جمله پرفروش‌ترین و باکیفیت‌ترین تلویزیون‌های ایرانی در بازار است. اما ممکن است بر اثر عوامل متعددی به ویژه استفاده‌ی طولانی مدت، تلویزیون صنام نیز مانند تلویزیون‌های دیگر دچار خرابی و اشکال شود. بنابراین خدمات تعمیر تلویزیون صنام از اهمیت زیادی برخوردار است.

افزایش اندازه‌ی تلویزیون‌های جدید سبب شده که جا‌به‌جایی آنها برای انتقال به مرکز تعمیرات سخت باشد. ممکن است در حین این جابه‌جایی قسمت‌های دیگری از تلویزیون صنام نیز مانند پنل آن دچار خرابی یا شکستگی شوند. امروزه برخی از مراکز معتبر، تعمیر تلویزیون صنام در منزل را با فرستادن کارشناسان ماهر و مجرب به محل زندگی شما انجام می‌دهند. در این مقاله از “استاده” درباره قیمت تعمیر تلویزیون صنام در منزل، به ویژه هزینه تعمیر پنل تلویزیون صنام، هزینه بک لایت و بردهای اصلی صحبت خواهیم نمود. با ما همراه باشید تا از خدمات تعمیر تلویزیون بهره‌مند شوید.

خدمات تعمیر تلویزیون صنام

در صورتی که تلویزیون شما دچار عملکرد غیرطبیعی شد، بهتر است هر چه زودتر به دنبال تعمیرات تلویزیون صنام باشید. زیرا ممکن است خرابی یک بخش کوچک که با هزینه‌ی کم‌تری قابل تعمیر است، با سهل‌انگاری، به سایر قطعات داخلی تلویزیون صنام سرایت کند. در این صورت تعمیر تلویزیون صنام باید اساسی‌تر و با صرف هزینه‌ی بیشتری انجام شود. در ادامه‌ی مطلب، توضیحاتی در خصوص خدمات تعمیر اجزای اساسی تلویزیون صنام و عوامل موثر بر هزینه‌ی آنها ذکر شده است.

تعمیرات تلویزیون صنام

قیمت پنل تلویزیون صنام

خدمتقیمت به تومان
قیمت پنل تلویزیون صنام از 3.000.000

پنل تلویزیون یا صفحه نمایش تلویزیون صنام یکی از حساس‌ترین قسمت‌های آن است. این قسمت امکان دارد به‌خاطر افتادن از ارتفاع، آب‌خوردگی، وارد شدن ضربه هنگام جابه‌جایی تلویزیون صنام یا برخورد اجسام، دچار شکستگی و خرابی شود.

اگر آثار خارجی مانند ترک خوردگی یا شکستگی روی پنل وجود نداشته باشد، ممکن است نشانه‌های دیگری مانند نمایان شدن خطوط عمودی روی صفحه نمایش، ظاهر شدن یک رنگ غیرعادی در تصویر، وجود نقاط سفید روی صفحه و دوتایی شدن تصویر، نشان‌دهنده خرابی پنل تلویزیون صنام باشد.

نکته مهمی که در اینگونه خدمات وجود دارد این است که برخی نشانه‌های خرابی پنل با خرابی یکی از بردهای الکترونیکی تلویزیون صنام تحت عنوان برد تی‌کان مشابه است. گاهی امکان دارد علت اصلی خرابی تلویزیون صنام مربوط به وجود ایراد در این برد باشد. در این صورت به میزان قابل توجهی هزینه تعمیر تلویزیون صنام کاهش خواهد یافت. زیرا در میان موارد گوناگون در تعمیر تلویزیون صنام، تعمیر پنل قیمت بیشتری دارد.

پنل تلویزیون صنام انواع مختلفی دارد که از جمله آنها می‌توان به LCD، LED، OLED و QLED اشاره نمود. تعیین قیمت پنل با توجه به نوع پنل، مدل تلویزیون صنام و دستمزد تعمیرکار انجام می‌گردد.

قیمت بک لایت تلویزیون صنام

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت به تومان
قیمت بک لایت تلویزیون صنام از 900.000 تا 3.000.000

نوری که سبب نمایش تصویر روی صفحه تلویزیون صنام می‌شود ناشی از لامپ‌هایی است که در بخشی از تلویزیون به نام بک لایت قرار گرفته‌اند. اصلی‌ترین نشانه‌های خرابی بک لایت تلویزیون صنام:

  • قطع و وصل شدن تصویر
  • نداشتن تصویر با وجود صدا
  • کم شدن روشنایی تصویر در برخی بخش‌ها
  • پرش تصویر
  • ظاهر شدن نقاط تاریک و روشن روی صفحه نمایش تلویزیون صنام و… هستند.

قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون صنام باید بعد از عیب‌یابی دقیق آن تعیین شود. زیرا بخش‌های مختلفی در قسمت بک لایت آن درگیر هستند.

مراحل تعمیر بک لایت

  1. ابتدا باید به کمک ابزار مخصوص، تعداد لامپ‌های سوخته در بک لایت مشخص شده و تعویض آنها انجام شود.
  2. سپس باید در برد تغذیه (پاوربرد)، قسمتی که مربوط به تغذیه بک لایت است، مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد.
  3. همچنین از آنجایی که اندازه تلویزیون و نوع بک لایت مورد نیاز برای مدل تلویزیون صنام شما بر روی قیمت تعمیر بک لایت تأثیر می‌گذارد، لازم است تا در نهایت این موارد نیز به دقت بررسی شوند.

تعمیر بک لایت تلویزیون صنام مانند سایر تلویزیون‌ها بسیار حساس بوده و به دلیل ضخامت بسیار کم صفحه باید با دقت بالایی انجام شود. بنابراین اگر به دنبال تعمیر تلویزیون صنام و تعمیر بک لایت آن هستید، این کار را تنها به افراد مسلط به دانش فنی و تجربه بالا در زمینه تعمیر تلویزیون واگذار کنید.

تعمیرات بک لایت تلویزیون صنام

قیمت برد پاور تلویزیون صنام

خدمتقیمت به تومان
قیمت برد پاور تلویزیون صنام از 1.000.000 بستگی به اینچ تلویزیون صنام دارد.

برد تغذیه یا پاور برد تلویزیون صنام، برد الکترونیکی اصلی تلویزیون است که ولتاژ مورد استفاده در بخش‌های گوناگون تلویزیون را تأمین می‌کند. خرابی برد پاور و مین برد تلویزیون صنام بسیار شایع بوده و با تماس با مراکز معتبر تعمیر تلویزیون صنام در منزل، به سادگی و در مدت زمان کوتاهی، قابل تعمیر است. گفتنی است اگر اشکال موجود در برد پاور تلویزیون صنام به سرعت برطرف نشود، باعث خرابی برد اصلی (مین برد) می‌گردد

استفاده از کابل‌ها و فیش‌های ورودی نامناسب و بی‌کیفیت، اتصال فلش و هارد ویروسی، استفاده نکردن از محافظ برق مناسب در برابر نوسانات، اختلالات شبکه برق و… از مهم‌ترین دلایل خرابی برد پاور هستند.

از نشانه‌های خرابی برد پاور می‌توان به نبودن تصویر در حالت HDMI، خاموش و روشن شدن مکرر تلویزیون صنام، خاموش شدن ناگهانی تلویزیون و روشن نشدن آن، چشمک زدن چراغ تلویزیون صنام و… اشاره نمود. قیمت تعمیر برد پاور تلویزیون صنام حتما باید بعد از بررسی توسط تعمیرکار تعیین شود. در تعمیر تلویزیون صنام در منزل تمرکز روی تعمیر بردهای الکترونیکی مخصوصا برد پاور و مین برد به جای تعویض آنها است. زیرا با این کار تفاوت چشمگیری در هزینه‌ به وجود خواهد آمد.