در میان برندهای گوناگون تلویزیون، برند ژاپنی توشیبا تلویزیون‌های با تکنولوژی جدید و قابلیت‌های پیشرفته تولید نموده است. این برند در زمینه تولید انواع مختلف لوازم الکترونیکی مورد استفاده نیز فعالیت دارد. در سراسر جهان از جمله کشور ما، تلویزیون‌های این برند طرفداران خاص خود را دارد. در این راستا، تعمیر تلویزیون توشیبا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

این تلویزیون‌ها ممکن است مانند هر برند و مدل دیگری بر اثر عوامل گوناگونی دچار خرابی شده و از عملکرد عادی خود دور شوند. خوشبختانه در مراکز معتبر تعمیر لوازم خانگی برقی یا نمایندگی تعمیر تلویزیون توشیبا هر گونه مشکل و خرابی، تعمیر می‌شود. در صورت نیاز نیز تعویض قطعات با نمونه‌های مشابه همین برند انجام می‌گردد. در این صفحه از “استاده” درباره خدمات تعمیر تلویزیون توشیبا در محل و هزینه تعمیرات بخش‌های مختلف تلویزیون توشیبا صحبت خواهیم کرد.

هزینه تعمیرات تلویزیون توشیبا

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت به تومان
تعمیر برد تلویزیون توشیبااز 150.000 تا 3.000.000
تعمیر بک لایت تلویزیون توشیبااز 900.000 تا 4.000.000

هزینه تعمیر تلویزیون توشیبا را نمی‌توان قبل از بررسی دقیق کارشناس تعیین نمود. زیرا قطعات مختلف تلویزیون توشیبا قیمت‌های متفاوتی دارند. در برخی موارد تعمیرات بسیار جزئی بوده و با هزینه اندکی انجام می‌شود. در موارد دیگر مانند خرابی پنل تلویزیون نیز آسیب وارده بر تلویزیون گسترده است. در این صورت هزینه تعمیر تلویزیون توشیبا بیشتر خواهد بود.

قیمت مین برد تلویزیون توشیبا

خدمتقیمت به تومان
قیمت مین برد تلوزیون توشیبا(بسته به اینج)از 2.000.000

مین برد تلویزیون توشیبا، از مهم‌ترین بردهای الکترونیکی تلویزیون است که خراب شدن آن مساوی با از کار افتادن تلویزیون است. خدمات تعمیر برد تلویزیون همراه قیمت تعمیر و تعویض را در این صفحه از “استاده” بخوانید.

مین برد وظیفه پردازش دستورات گوناگون وارد به تلویزیون و رساندن آنها به قسمت‌های مربوطه در تلویزیون را عهده‌دار است. روی مین برد پردازشگر‌های صدا، تصویر، پورت‌های مختلف ورودی و خروجی و… قرار دارند.

استفاده از کابل‌های بی‌کیفیت، اتصال وسایل حافظه مانند فلش یا هارد ویروسی به تلویزیون، خراب بودن آی‌سی برنامه، به‌روزرسانی‌های ناقص و غیراستاندارد و… از دلایل اصلی خراب شدن مین برد تلویزیون توشیبا هستند.

قیمت بک لایت تلویزیون توشیبا

خدمت قیمت به تومان
قیمت بک لایت تلویزیون توشیبا از 900.000 تا 4.000.000

بک لایت بخش پشت صفحه نمایش و پنل تلویزیون است که با تعبیه چندین لامپ، نور لازم برای نمایش پیکسل‌های روشن را ایجاد می‌کند. خراب شدن بک لایت ممکن است به صورت تدریجی رخ داده و با سوختن قسمتی از لامپ‌های آن، بخشی از تصویر تیره شود. خدمات تعمیر بک لایت تلویزیون را از “استاده” بخواهید.

تعمیر بک لایت در تعمیر تلویزیون توشیبا از جمله حساس‌ترین تعمیرات است. در این کار باید ولتاژ مربوط به بک لایت در برد تغذیه بررسی و از صحت آن اطمینان حاصل شود. سپس در صورت سوختن لامپ‌های آن، صفحه نمایش تلویزیون کاملا باز شده و قسمت‌های گوناگون بک لایت تست می‌گردد. در مرحله بعدی تعمیر تلویزیون توشیبا در منزل، بک لایت جدید متناسب با مدل تلویزیون، تعویض شده و دوباره نور و کیفیت صفحه نمایش بررسی می‌شود.

تعمیر تلویزیون توشیبا در منزل

تعمیر تلویزیون توشیبا در محل

در صورتی که تلویزیون توشیبای شما خراب شده باشد، می‌توانید بدون تحمل مشکلات حمل و نقل تلویزیون و ترافیک شهری، با برقراری تماس با نمایندگی تعمیر تلویزیون توشیبا، تلویزیون خود را در منزل تعمیر نمایید. پس از تماس و شرح دقیق مشکل پیش آمده برای تلویزیون، کارشناسان خبره در این زمینه به منزل شما فرستاده می‌شوند.

این کارشناسان با بررسی قطعات مختلف تلویزیون و عیب‌یابی دقیق آن به وسیله ابزار تخصصی، فارغ از مدل تلویزیون به تعمیر تلویزیون توشیبا می‌پردازند. در این موارد تا جایی که امکان دارد برای کاهش هزینه‌ به تعمیر قطعات تلویزیون توشیبا پرداخته می‌شود. در صورتی که قطعات به هیچ وجه قابلیت تعمیر نداشته باشند، با قطعات اصلی همین برند جایگزین می‌گردند.

روشن نشدن تلویزیون توشیبا

روشن نشدن تلویزیون توشیبا از مشکلاتی است که کاربران ممکن است با آن مواجه شده‌اند. عموما این مشکل از خراب شدن مین برد (برد اصلی) یا پاوربرد (برد تغذیه) تلویزیون ناشی می‌شود. موارد دیگری مانند خرابی سیم و کابل تلویزیون نیز ممکن است دلیل روشن نشدن تلویزیون باشد.

برای جلوگیری از آسیب رسیدن به برد الکترونیکی حساس تلویزیون، از وارد شدن ضربه و فشار به تلویزیون خودداری نمایید. همچنین هنگام تمیز کردن تلویزیون، از نفوذ آب یا مایع شیشه پاک‌کن به داخل تلویزیون جلوگیری کنید.

روشن نشدن تلویزیون توشیبا

عیب یابی تلویزین توشیبا

تشخیص عیوب رخ داده برای تلویزیون توشیبا توسط افراد با تجربه و دارای دانش فنی انجام می‌گردد. پرش تصویر، ظاهر شدن خطوط عمودی یا افقی روی صفحه نمایش، سفید شدن تلویزیون، خاموش شدن ناگهانی، از کار افتادن پورت‌های تلویزیون، نداشتن صدا و سایر مشکلات به دقت بررسی شده و عیب‌یابی می‌شود.

بهتر است تعمیر تلویزیون توشیبا را به نمایندگی این برند یا مراکز تعمیر شناخته‌ شده بسپارید. با تعمیرات ناشیانه توسط افراد ناوارد، خرابی تلویزیون بیشتر شده و به سایر قسمت‌های آن سرایت می‌کند. پروسه عیب‌یابی تلویزیون و دیگر لوازم برقی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در صورتی که به درستی و با دقت بالا انجام شود، از هزینه‌ اضافی برای تعمیرات کاسته و به طول عمر وسیله‌ شما می‌افزاید.