شکستگی پنل و ضربه خوردگی صفحه تلویزیون از طرف کارشناسان زیر قابل تعمیر یا تعویض نیست.

فلت ‌ها یکی از قطعات مهم تلویزیون است که امکان دارد بر اثر آب‌خوردگی، فشار و… دچار آسیب شده و به تعمیر نیاز پیدا می‌کند. تعمیر فلت های تلویزیون بستگی به میزان خسارت آن دارد. در بعضی از موارد می‌توان آن را تعمیر کرد و امکان تعمیر تلویزیون وجود دارد؛ اما در برخی از موارد همانند شکستن یا سوختن فلت را باید تعویض کرد.

در این صفحه از خدمات آنلاین استاده استاده می‌خواهیم به معرفی تعمیرکار جهت تعمیر فلت تلویزیون از برندهای نام‌آشنا همانند ال جی، سامسونگ و سونی و هزینه تعمیرات فلت تلویزیون بپردازیم. با ما همراه باشید.

 هزینه تعمیر فلت تلویزیون

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعمیر فلت تلویزیون از 600.000
 هزینه تعمیر فلت تلویزیون

هزینه تعمیر فلت باتوجه‌به نوع برند، میزان آسیب دیدگی و خسارت تعیین می‌شود. بهتر است ابتدا فلت توسط تکنسین مورد ارزیابی قرار بگیرد تا میزان خسارت ارزیابی شود.

در بعضی مواقع ممکن است فلت‌ها با تعمیر درست نشوند و میزان آسیب دیدگی تا حدی باشد که شما راهی جز تعویض فلت نداشته باشی.

تعمیر فلت تلویزیون

فلت راه ارتباطی است که آی سی پردازشگر در وسط آن قرار دارد. به بیان ساده‌تر فلت همان اسکرین یا صفحه‌نمایش تلویزیون است که تصویر بر روی آن به نمایش گذاشته می‌شود.

جهت اقدام برای تعویض پنل تلویزیون در استاده و دریافت مشاوره روی آن کلیک کنید.

از مهم‌ترین علل آسیب‌دیدگی فلت تلویزیون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آب خوردگی صفحه نمایش

اگر در هنگام تمیزکردن صفحه‌نمایش تلویزیون، مایع زیادی بر روی آن بپاشید ممکن است مقداری از آن به داخل نمایشگر نفوذ کند و وارد مدار تلویزیون شود. نفوذ مایعات به داخل تلویزیون باعث آسیب‌دیدن فلت می‌شود و ممکن است حتی خسارت های شدیدتری نیز به همراه داشته باشد.

آسیب دیدگی صفحه نمایش

در صورت برخورد اجسام به صفحه نمایشگر یا تعمیرات غیراصولی، فلت تلویزیون با آسیب مواجه خواهد شد.

خراب‌شدن فلت به طور مستقیم در وضوح صفحه نمایشگر اثر می‌گذارد و باعث نقص در عملکرد آن می‌شود. وجود نقاط سفید و سیاه، وجود کادر رنگی در نوار حاشیه تلویزیون و نداشتن تصویر می‌تواند از مهم‌ترین علائم خرابی فلت تلویزیون باشد.

برای تعمیر فلت تلویزیون باید از متخصص در این زمینه کمک بگیرید. قطعات به‌کاررفته در تلویزیون ظرافت بسیار بالایی دارد تا جایی که امکان دارد بعضی از قطعات با چشم قابل دیدن نباشد. تعمیر این قطعه با استفاده از تجهیزات ویژه و ابزار خاص انجام می‌شود.

شایان‌ذکر است تعمیر فلت تنها در صورتی اتفاق می افتد که دچار سوختگی یا خسارت شدید نظیر شکستن نشده باشد در غیر این صورت راهی جز تعویض آن نخواهید داشت .

تعمیر فلت تلویزیون ال جی

تعمیر فلت تلویزیون ال جی

برای تعمیر فلت تلویزیون ال جی ابتدا قطعه آسیب‌دیده از محل تلویزیون جدا شده و ایرادات آن بررسی می‌شود. بعد از بررسی دقیق ناحیه آسیب‌دیده، با دستگاهی به نام بندینگ ماشین قطعه معیوب تعمیر می‌شود .

در اکثر اوقات تعمیر فلت LG مربوط به آسیب‌دیدن پین یا اختلال در COF  است که تعمیر این قطعات، مشکل به طور کامل برطرف می‌شود.

تعمیرات فلت تلویزیون سامسونگ

برای تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ ابتدا با دستگاه bonding machine ،میزان آسیب دیدگی مشخص می‌شود. اگر فلت تلویزیون SAMSUNG دچار پارگی و سوختگی نشده باشد می‌توان آن را تعمیرات کرد. در غیر این صورت باید فلت تلویزیون از دستگاه جدا شده و فلت دیگری جایگزین آن شود.

تعمیر فلت تلویزیون سونی

برای ترمیم و تعمیرات فلت تلویزیون‌های قدیمی سونی از لوپ‌های خاص استفاده می‌شود. اما در تلویزیون‌های جدیدتر SONYهمانند سایر تلویزیون‌ها از دستگاه بندیگ ماشین استفاده می‌شود.

عملکرد این دستگاه به این صورت است که cof را با استفاده از کمپرسورهای فشار داغ به هم می‌چسباند.

سخن پایانی

فلت یکی از قطعات مهم در تلویزیون‌ها است که نقش مهمی در عملکرد صفحه نمایش دارد. این قطعه همانند سایر وسایل ممکن است بر اثر آب‌خوردگی یا ضربه دچار آسیب شود و به تعمیر نیاز پیدا کند.

 ازآنجایی‌که تعمیر فلت تلویزیون کار آسانی نیست بهتر است تا توسط تکنسین این کار انجام شود. هزینه تعمیر فلت باتوجه‌به نوع آسیب دیدگی متفاوت است و پس از بررسی اولیه مشخص می‌شود.