شکستگی پنل و ضربه خوردگی صفحه تلویزیون از طرف کارشناسان زیر قابل تعمیر یا تعویض نیست.

تلویزیون ال سی دی ایکس ویژن، یکی از برندهای پرطرفدار این روزها می‌باشد که مهم‌ترین و پرکاربردترین ابزار منازل برای گذراندن اوقات‌فراغت و سرگرمی است که به‌دلیل استفاده‌ی مکرر و مداوم، احتمال خرابی آن نسبت به سایر وسایل خانگی بیش‌تر است. در این صفحه از بازار خدمات آنلاین استاده لیست متخصصین تعمیر تلویزیون ایکس ویژن و هزینه تعمیرات و تعویض برد پاور، پنل و بک لایت تلویزیون ایکس ویژن و قیمت ال سی دی ایکس ویژن را مشاهده خواهید نمود.

همواره در صورت بروز مشکل، مقدار هزینه‌ی صرف شده برای تعمیر تلویزیون ایکس ویژن و میزان خرابی این وسیله، از اصلی‌ترین دغدغه‌های کاربران این وسیله به‌شمار می‌رود.

هزینه تعمیر تلویزیون ایکس ویژن

خدمتقیمت به تومان
قیمت مین برد تلویزیون ایکس ویژن800.000 تا 5.800.000
قیمت پنل تلویزیون ایکس ویژن2.700.000 تا 15.000.000
قیمت برد تلویزیون ایکس ویژنبا متخصصین تماس بگیرید
قیمت برد پاور تلویزیون ایکس ویژن800.000 تا 2.500.000
قیمت فلت تلویزیون ایکس ویژناز 150.000 به بالا

توجه کنید تمامی قیمت‌های موجود در جدول بالا به صورت حدودی می‌باشد و باید برای دریافت قیمت دقیق تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن با تعمیرکاران تماس بگیرید. می‌توانید همین حالا با شماره تماس‌های موجود جهت تعمیر تلویزیون در بازار خدمات آنلاین استاده تماس بگیرید.

ارزیابی و بررسی دقیق میزان خرابی تلویزیون ایکس ویژن بسته به نوع مدل و سایز آن و هم‌چنین زمان مورد‌نیاز برای تعمیر قطعات آن، نقش مهمی در تعیین هزینه تعمیر تلویزیون ایکس ویژن دارد. انجام شدن تعمیر قطعات معیوب تلویزیون ایکس ویژن در مقایسه با تعویض آن‌ها، هزینه‌ی کمتری را برای مشتریان به دنبال دارد و با منصفانه‌ترین قیمت‌ها، کیفیت عملکرد تلویزیون بهتر خواهد شد.

اما گاها نیاز به تعویض قطعات تلویزیون ایکس ویژن ضروری است که باید از قطعات اورجینال استفاده شود و بهتر است از نمایندگی‌های مجاز تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن استفاده شود. استاده با معرفی نمایندگی‌های تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن در تهران این خدمت را نیز برای شما فراهم آورده است.

قیمت پنل تلویزیون ایکس ویژن

پنل تلویزیون از دو بخش داخلی و بیرونی ساخته شده است که خرابی آن در شکل‌های مختلفی بروز می‌کند. استفاده‌ی زیاد و طولانی مدت از دستگاه و حرارت باعث خرابی پنل و ایجاد خطوط افقی در تصویر می‌شود. به‌هم‌ریختگی کلی تصویر و تاریکی یا کم‌نور شدن تصاویر نیز از دیگر علائم نشان‌دهنده‌ی خرابی پنل است.

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که درخصوص خرابی پنل ایکس ویژن مشتریان با آن مواجه می‌شوند، شکستن صفحه ال سی دی تلویزیون یا آب‌خوردگی آن است که درصورت ایجاد ضربه به صفحه تلویزیون یا رسیدن مایعات به مدار‌های زیرین، پنل تلویزیون از کار می‌افتد و تصویر همیشگی از‌ بین می‌رود.

تنها راه تعمیر پنل تلویزیون ایکس ویژن درصورت خرابی، تعویض پنل آن است که قیمت پنل تلویزیون ایکس ویژن تقریبا معادل یک تلویزیون نو می‌باشد. به‌عنوان مثال قیمت پنل شکسته شده‌ی یک تلویزیون ایکس ویژن پنجاه و پنج اینچی، درصورت نیاز به تعویض، معادل قیمت نو همان تلویزیون در بازار است.

 هزینه بک لایت تلویزیون ایکس ویژن

بک لایت تلویزیون ایکس ویژن، یکی از پرمصرف‌ترین قطعات این دستگاه می‌باشد که به‌صورت لامپ‌های ال ای دی در پشت صفحه قرار می‌گیرد که بدون وجود بک‌لایت یا نور پس‌زمینه، تلویزیون تصویری نشان نمی‌دهد و درصورت نیاز به تعمیر تلویزیون ایکس ویژن با مشکل نور پس‌زمینه، این قطعه تعویض می‌شود.

از آنجایی‌که مدل بک‌لایت در هر نوع از برند‌ها متفاوت است، پس از بررسی دقیق دستگاه و قطعه بک‌لایت، در صورت معیوب بودن آن و ضمن تعیین میزان خرابی، هزینه تعمیرات بک لایت تلویزیون ایکس ویژن نیز معین می‌شود.

به‌صورت تخمینی هزینه‌ی تعمیر بک‌لایت ایکس ویژن بسته به سایز تلویزیون، حداقل، سیصدهزار تومان و درصورت خرابی زیاد، تا سه‌میلیون تومان خواهد بود. هزینه‌ی تعویض آن هم تا چهار میلیون تومان برآورد می‌شود.

قیمت مین برد پاور تلویزیون ایکس ویژن

برد اصلی تلویزیون ایکس ویژن که همان مین برد ال سی دی می‌باشد، یکی از پرهزینه‌ترین اجزای تلویزیون ایکس ویژن می‌باشد که به‌همراه سایر قطعات از جمله فلت‌های انتقال دهنده‌ی تصویر و و پنل ال سی دی در ایجاد تصویر نقش دارد. درصورت استفاده از کابل‌های نامناسب و نامرغوب برای اتصالات تلویزیون ایکس ویژن، احتمال خرابی مین برد افزایش می‌یابد و تصویر تلویزیون به‌خوبی ایجاد نخواهد شد.

درحال‌حاضر، قیمت تعمیر مین برد پاور تلویزیون برای مدل‌های مختلف ایکس ویژن، از پانصد هزار تومان الی دو میلیون تومان متغیر است.

لکه های سیاه در تلویزیون نشانگر چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم این صفحه را مطالعه کنید.

قیمت ال سی دی تلویزیون ایکس ویژن

عیب‌یابی از ال سی دی یا ال ای دی تلویزیون‌های ایکس ویژن به‌دلیل پیچیدگی تکنولوژی آن‌ها، کاری تخصصی است و برخی افراد به دلیل عدم حرفه‌ای بودن بدون بررسی دقیق مشکل اصلی به تعویض سایر قطعات رو می‌آورند.

از جمله مهم‌ترین نشانه‌های خرابی ال سی دی تلویزیون ایکس ویژن، بروز مشکل در رنگ تصویر است که معمولا تصویر پس‌زمینه‌ی تلویزیون رنگ همیشگی را ندارد و تیره و سیاه خواهد شد. درصورت سالم بودن ال سی دی یا ال ای دی، نمایش رنگ سیاه در صفحه به حداقل مقدار ممکن می‌رسد و ال سی دی با عبور نور، رنگ‌های مختلف را نشان می‌دهد اما با خرابی آن تصویر با مشکل مواجه می‌شود و دائما سیاه و سفید را نشان می‌دهد. علت سیاه شدن صفحه تلویزیون ایکس ویژن چیست؟

قیمت تعمیر صفحه تلویزیون ایکس ویژن بسته به اینکه ال سی دی، ال ای دی یا پلاسمایی باشد بسیار گران است و با قیمت تلویزیون نو برابری می‌کند.

تعمیر برد پاور تلویزیون ایکس ویژن

برد پاور تلویزیون ایکس ویژن، یکی از اصلی‌ترین قطعات آن است که برق مورد نیاز سایر قطعات را تامین می‌کند. درصورت خرابی برد پاور، مواردی از قبیل خاموش و روشن شدن خودبه‌خودی تلویزیون و یا با تاخیر روشن شدن آن بروز می‌کند که در تعمیرات برد پاور تلویزیون ایکس ویژن باید بررسی شود.

تنها در صورت شکستگی برد‌ پاور نمی‌توان آن را تعمیر کرد و حتما باید تعویض شود. با توجه به نوع برند تلویزیون ایکس ویژن و مدل آن، قیمت تعمیر برد پاور تلویزیون ایکس ویژن فرق می‌کند که در تعویض آن حتما باید از قطعه اصلی و اورجینال با قیمت بالاتر استفاده شود تا سایر قطعات دچار مشکل و نوسان نشوند.

عیب یابی تلویزیون ایکس ویژن

معمولا مشکلات ایجادشده درمورد تلویزیون ایکس ویژن به‌صورت ناگهانی و خودبه‌خودی ایجاد نمی‌شود، بلکه به مرور زمان و به‌دلیل استفاده‌ی دائمی، بروز می‌کند.

3 دلیل اصلی برای خرابی پنل تلویزیون، مشکلات و نشانه‌های خرابی را اینجا بخوانید.

از معمول‌ترین خرابی‌های ایجاد شده در تعمیر تلویزیون ایکس ویژن:

  • قطعی صدا در تلویزیون ایکس ویژن
  • نبود تصویر در تلویزیون ایکس ویژن
  • نمایان شدن خط‌های افقی یا عمودی در ال سی دی تلویزیون ایکس ویژن
  • پریدن تصویر
  • و هم‌چنین مواردی از قبیل خرابی پنل و ایراد بک لایت و پاور می‌باشد.

اگر بنابه هر دلیلی در استفاده از دستگاه خود دچار مشکل شدید، به هیچ‌وجه اقدام به جابه‌جایی تلویزیون نکنید چراکه باعث بروز ترک و شکستگی در آن می‌شود. این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای تعمیرات تلویزیون ایکس ویژن با توجه به تخصصی بودن کار، نیاز به کارشناسان با دانش و مهارت فنی الزامی است تا هزینه‌ی بیش‌تری بابت تعمیرات تلویزیون به مشتریان تحمیل نشود.

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد! دلیل این مشکل چیست؟

روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن

روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن در اغلب موارد می‌تواند به‌دلیل خرابی پاور آن باشد که دروهله‌ی اول در تعمیر تلویزیون ایکس ویژن باید مورد بررسی قرار گیرد.

دقت کنید اگر پس از تعمیر پاور خرابی پا برجا بود، می‌توان با تعویض پاور سوپلای مشکل روشن نشدن تلویزیون را برطرف کرد.

در گام آخر، برای حل مشکل روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن، تعویض کلی پاور بواسطه‌ی تکنسین متخصص لازم است. جهت اقدام به تعمیر تلویزیون ایکس ویژن در بازار خدمات آنلاین استاده می‌توانید با شماره تلفن‌های موجود در صفحه تماس بگیرید و با تعمیرکار ارتباط برقرار کنید.