تعمیر جاروبرقی بهتر است که در نمایندگی‌های مجاز آن انجام شود. به این ترتیب شما می‌توانید از کیفیت خدمات آسوده خاطر شوید. اما یافتن یک نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش که معتبر و قابل اعتماد باشد، کار چندان آسانی نیست. در این صفحه قصد داریم پس از بررسی رایج‌ترین علت‌های خرابی در جاروبرقی بوش، لیست متخصصین تعمیر جاروبرقی بوش و نمایندگی‌های معتبر آن صحبت کنیم.

قیمت تعمیرات جاروبرقی بوش

قیمت تعمیرات جاروبرقی بوش را در جدول زیر مشاهده کنید:

نوع خدمتقیمت
هزینه تعویض بلبرینگ جاروبرقی بوش90.000 تا 190.000
هزینه تعویض سیم پیچی موتور جاروبرقی بوش 90.000 تا 190.000
هزینه تعویض کلکتور بوش 25،000 تا 85،000
هزینه تعویض پروانه جاروبرقی بوش 50،000 تا 100،000
هزینه تعویض ذغال جاروبرقی بوش 50،000 تا 80،000
هزینه تعویض بالشتک جاروبرقی بوش 15،000 تا 110،000
هزینه تعویض سیم جمع کن جاروبرقی بوش 100،000 تا 610،000
هزینه تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بوش از 180.000
هزینه سرویس جاروبرقی بوشاز 90.000 تا 180.000

انجام تعمیر جاروبرقی بوش در منزل

بوش یکی از معتبرترین برندهای ساخت آلمان است که انواع مختلف لوازم برقی را تولید می‌کند. جاروبرقی‌های ساخت این برند معمولا کم‌مصرف و کم‌صدا بوده و بازدهی و طول عمر بالایی دارند. با این حال در اثر استفاده‌‌های مکرر، نگهداری نادرست و یا مشکل در سیستم برق‌کشی ساختمان ممکن است قسمت‌های مختلف جاروبرقی بوش مشکل پیدا کرده و در نتیجه نیاز به مراجعه به نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش پیدا کنید.

اصلی‌ترین مشکلاتی که منجر به تعمیر جاروبرقی بوش می‌شوند، از قرار زیر هستند:

 • شکستن درب پشت فیلتر جاروبرقی بوش در قسمت لولا یا لایه رویی
 • داغ شدن زیاد از حد جاروبرقی بوش در هنگام کار که می‌تواند سبب تغییر شکل بدنه شود: این مشکل معمولا به دلیل عدم تعویض کیسه جاروبرقی بوش یا فیلتر و یا وجود ایراد در موتور جاروبرقی بوش به وجود می‌آید.
 • خاموشی غیرمنتظره جاروبرقی بوش در حین کار: این خرابی در صورتی پیش می‌آید که پاکت پر شده باشد و یا فیلترها نیاز به تعویض داشته باشند. اما نیم سوز شدن موتور و ایراد در کلکتور آرمیچر نیز می‌تواند موجب ایجاد همچین مشکلی شود.
 • حس بوی سوختگی جاروبرقی بوش: این بو به دلیل وارد شدن آسیب جدی به موتور یا حین وارد شدن رطوبت به آن حس میشود. همچنین اگر این بو با تولید صدای زیاد همراه باشد، باید علت را در کلکتورها جستجو کرد.
 • شکستگی بدنه جاروبرقی بوش و یا وجود آسیب در بخشی از بدنه مانند دکمه باز و بسته کردن در، فنرهای کلیدها، لوله خرطومی یا جارو
 • کاهش مکش جاروبرقی بوش: اگر لوله خرطومی گرفته باشد یا کیسه پر شده باشد، مکش جاروبرقی بوش افت پیدا می‌کند. اما یکی از اصلیترین دلایل آن مربوط به آلودگی فیلتر یا بروز مشکل در برد جاروبرقی است که شما را نیازمند عیب یابی برد جاروبرقی می‌کند.
 • روشن نشدن موتور جاروبرقی بوش: اگر اتصال برق برقرار است و جاروبرقی روشن نمی‌شود، باید ابتدا سالم بودن سیم‌ها را بررسی کرد. اگر سیم‌ها نیز سالم هستند، خرابی موتور یا وجود مشکل در یکی از قطعات برد می‌تواند موجب پیش آمدن این مشکل شده باشد.
 • سیم جاروبرقی بوش جمع نمی‌شود و یا بیرون نمی‌آید: این مشکلات امکان دارد به دلیل وجود مشکل در سیم قفل‌کن توپی، آسیب دیدن مسیر حرکت سیم در سیم جمع‌کن یا خرابی فنر سیم جمع کن به وجود بیاید.
 • تغییر نکردن مکش جاروبرقی بوش: اگر دکمه تغییر مکش جاروبرقی بوش به درستی کار نکند، احتمال آسیب دیدن برد دستگاه و یا شکستگی قطعات مربوط به جابجایی دکمه وجود دارد.
 • تولید صدای بیش از حد: این ایراد عموما به موتور جاروبرقی بوش ارتباط دارد و معمولا به دلیل نفوذ یا مکش رطوبت اتفاق می‌افتد.

معرفی نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش

بهتر است برای تعمیر جاروبرقی بوش در منزل از نمایندگی استفاده کنید که کادر فنی خود را به منزل شما می‌فرستد. به این ترتیب عیب یابی جاروبرقی بوش در نزد شما انجام شده و در صورت امکان رفع عیب آن نیز در حضور خودتان انجام خواهد گرفت. هرچند این کار ممکن است هزینه تعمیر جاروبرقی بوش را کمی افزایش دهد، اما معمولا راه حل مطمئن تری است. به علاوه حتما باید به ارائه گارانتی و ضمانت نامه تعمیرات از سوی نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش دقت کنید تا بتوانید هنگام آسیب پس از گذشت مدت کوتاهی از تعمیرات دوباره به تعمیرگاه مراجعه کرده و نیازی به پرداخت دوباره هزینه نداشته باشید.

یکی از مشکلات رایجی که در هنگام تعمیر جاروبرقی بوش در نزد افراد غیرمتخصص به وجود می‌آید، حل شدن موقتی مشکلات و بروز دوباره مشکلات پس از مدت کوتاهی از انجام تعمیرات است. چرا که افراد غیرفنی یا تعمیرگاه‌های نامعتبر تبهر کافی را برای انجام تعمیر جاروبرقی بوش ندارند. همچنین قطعاتی که آن‌ها به عنوان جایگزین برای قطعات آسیب دیده به کار می‌برند، اصل نبوده و ممکن است مدت زیادی کارایی نداشته باشند.

از سوی دیگر نداشتن تخصص کافی می‌تواند منجر به آسیب دیدگی جدیتر جاروبرقی بوش نیز بشود. در کنار این‌ها متاسفانه برخی از تعمیرکاران غیرمجاز به دلیل اطلاع از ارزش قطعات جاروبرقی بوش به عنوان یک برند آلمانی، قطعات سالم و باکیفت آن را با قطعات بی کیفیت جایگزین کرده و در نتیجه جاروبرقی شما هرگز مانند روز اول نخواهد شد.این تعمیرکاران معمولا برای خدمات خود هیچ گارانتی ارائه نمی‌دهند. در نتیجه اگر دچار چنین مشکلی شدید، دیگر دستتان به جایی بند نخواهد بود.

خرابی رایج جاروبرقی بوش

از جمله خرابی‌های رایج جاروبرقی بوش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که به یاد داشته باشید هر یک از موارد زیر ممکن است اخطاری برای خرابی‌های پرهزینه‌تر باشد. پس در صورت وجود هرگونه خرابی در اسرع وقت از متخصصین مجرب درخواست کمک نمایید. استاده با معرفی متخصصین تعمیرات جاروبرقی بوش این امکان را در اختیار شما قرار داده تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن جهت تعمیرات در محل اقدام نمایید.

 • خرابی خرطومی جاروبرقی بوش
 • احساس بوی سوختگی
 • جمع نشدن سیم جمع کن
 • خرابی چرخ‌ها
 • از کار افتادن دکمه‌های موجود روی دستگاه
 • از کار افتادن یا ضغیف شدن قدرت مکش جاروبرقی بوش

آخرین مطالب تعمیر جاروبرقی در استاده مگ