الکترولوکس برندی از کشور سوئد است که از مدت‌ها قبل در ایران فعالیت کرده است. جاروبرقی‌های این برند معمولا کیفیت خوبی دارند و به همین دلیل برای خانواده‌ها شناخت محلی مناسب برای تعمیر جاروبرقی الکترولوکس قدیمی و جدید اهمیت دارد. در این صفحه از خدمات استاده نمایندگی تعمیر جاروبرقی الکترولوکس و برخی نکات برای تعمیر انواع قدیمی آن را بیان می‌کنیم.

انجام تعمیر جاروبرقی الکترولوکس

اگر جاروبرقی الکترولوکس کار نکرد اشکال را باید در سیم برق آن بیابید. زمانی که سیم برق مشکلی نداشت احتمالا باید کیسه جاروبرقی را چک کنید. مدل‌های جدید این جاروبرقی با کیسه پر کار نمی‌کنند تا فشار وارد شده به موتور را کاهش دهند. البته گاهی امکان دارد مشکل از سیم جمع کن دستگاه، دکمه قطع و وصل، رله یا موتور نیز باشد.

مکش ناکافی در جاروبرقی الکترولوکس نیز امکان دارد به‌خاطر پر شدن کیسه جاروبرقی یا بسته بودن لوله آن  باشد. اما اگر کیسه را به تازگی تعویض کرده‌اید باید مشکل را در:

کثیفی کلکتور

نیم سوز بودن موتور

خراب بودن زغال

خرابی یاتاقان‌ها

جست و جو کنید.

این عوامل همگی به موتور برمیگردد و تعمیرات موتور جاروبرقی نیازمند تبهر شخص تعمیرکار می‌باشد. در برخی مواقع ممکن است تعمیر قطعات موتور کار را حل کند اما در شرایطی نیاز به تعویض کامل موتور وجود دارد.

صدای گوش‌خراش جاروبرقی در هنگام کار امکان دارد ناشی از:

خرابی فن دستگاه

خرابی بلبرینگ‌ها یا بوش‌ها

آسیب در لاستیکی جاروبرقی

باشد. برای تعمیرات این موارد از جاروبرقی الکترولوکس باید کار را به نمایندگی‌های معتبر بسپارید تا با عوض کردن قطعات و قرار دادن قطعه اصل خرابی را رفع کنند.

تعمیرات جارو برقی الکترولوکس قدیمی

ازآنجایی‌که الکترولوکس برندی قدیمی در ایران است، جاروبرقی‌های آن قدیمی هستند به این خاطر دانستن نکات تعمیر جاروبرقی الکترولوکس قدیمی نیز اهمیت دارد. برای تعمیر این جاروبرقی‌ها دقت کنید که تعمیرگاه قطعات مناسب آن‌ها را داشته باشد چراکه پیدا کردن قطعات جاروبرقی‌های قدیمی کار مشکلی است. به علاوه تعمیرکار باید از عملکرد این جاروبرقی‌ها سر در بیاورد تا بتواند مشکل را حل کند.

مشکلات ایجاد شده در جاروبرقی‌های قدیمی با مشکلات گفته شده در بخش قبل یکسان است. اما باید بدانید که موتور این جاروبرقی‌ها متفاوت بوده و سیستم تغذیه آن‌ها نیز فرق می‌کند. پس تعمیرکار باید بداند که کدام قسمت را چک و تعویض کند؛ البته در برخی مواقع امکان دارد تعمیر جاروبرقی الکترولوکس قدیمی واقعا کارساز نبوده و تعویض آن به صرفه‌تر از تعمیر باشد.

نمایندگی تعمیر جارو برقی الکترولوکس

اصلی‌ترین نکته در تعمیر جاروبرقی الکترولوکس پیدا کردن نمایندگی است. چراکه تخصص تعمیرکار و اصل بودن قطعات قدیمی نقش مهمی در کیفیت تعمیر و بازده جاروبرقی پس از انجام تعمیرات دارد. بنابراین تلاش کنید که یک نمایندگی معتبر را در شهر خود پیدا کنید. برای انتخاب نمایندگی نکات زیر را در نظر بگیرید:

امکان انجام تعمیرات جاروبرقی الکترولوکس در محل: اگر نمایندگی تعمیرات جاروبرقی را در محل انجام دهد هزینه‌ها و مشکلات حمل‌ونقل از روی دوش شما برداشته می‌شود. به علاوه شما مطمئن هستید که درصورت نیاز به بردن جاروبرقی به نمایندگی مشکل دیگری برای آن ایجاد نخواهد شد.

ارائه ضمانت نامه معتبر برای تعمیر: برخی نمایندگی‌ها گارانتی تعمیر 6 ماهه به شما تحویل می‌دهند و برخی دیگر گارانتی یک ساله. بدون شک زمان بیشتر گارانتی بسیار بهتر است اما شما باید به مواردی که مربوط به ضمانت نامه می‌شوند نیز توجه کنید. ضمن اینکه شما باید از نمایندگی تعمیر جاروبرقی الکترولوکس سوال کنید که آیا تعمیرات مجدد در طول مدت گارانتی شامل پرداخت هزینه می‌شود یا خیر؟ معمولا نمایندگی‌های معتبر تعمیر مجدد همان قطعه را بدون هزینه تعمیر جاروبرقی انجام می‌دهند اما قطعات دیگر با پرداخت هزینه انجام می‌شود.

استفاده از قطعات اصل: یکی از دغدغه‌ها برای تعمیرات لوازم خانگی این است که آیا نمایندگی قطعات نو و اصل را به کار می‌گیرد یا نه؟ برای تعمیرات جاروبرقی قدیمی الکترولوکس این موضوع بسیار مهمتر میشود. با کمی تحقیق در مورد اینکه قطعات اصلی الکترولوکس چگونه میباشند، میتوانید از اصل یا تقلبی بودن آن به راحتی سر درآورید.

زمان کوتاه،کیفیت عالی، قیمت مناسب: منظور از قیمت مناسب لزوما ارزان‌تر بودن نیست. نمایندگی‌هایی قیمت مناسبی دارند که متناسب با خدماتی که ارائه می‌دهد قیمت تعیین کند. ضمن اینکه تعمیر جاروبرقی نباید مدت زیادی طول بکشد و ظرف چند روز جاروبرقی شما را تحویل دهد. البته باید توجه داشته باشید که عجله در کار باعث افت کیفیت خدمات نشود.