همه‌ی جاروبرقی‌ها ممکن است بر اثر عوامل متعددی دچار مشکل شوند. خرابی جاروبرقی پارس خزر یا با از کار افتادن کلی دستگاه یا با کاهش قدرت مکش و افت عملکرد آن، نمایان می‌گردد. در این صفحه از خدمات آنلاین استاده به معرفی تعمیرکاران جهت تعمیر جاروبرقی پارس خزر و هزینه تعمیرات جاروبرقی پارس خزر در منزل توضیحاتی را به شما ارائه خواهیم داد.

هزینه تعمیر جاروبرقی پارس خزر در منزل

نوع خدمتقیمت
هزینه تعویض بلبرینگ جاروبرقی پارس خزر80،000 تا 190،000
هزینه تعویض سیم پیچی موتور جاروبرقی پارس خزر 100،000 تا 190،000
هزینه تعویض کلکتور پارس خزر 30،000 تا 85،000
هزینه تعویض پروانه جاروبرقی پارس خزر 50،000 تا 100،000
هزینه تعویض ذغال جاروبرقی پارس خزر 50،000 تا 80،000
هزینه تعویض بوش جاروبرقی پارس خزر 35،000 تا 65،000
هزینه تعویض بالشتک جاروبرقی پارس خزر 15،000 تا 110،000
هزینه تعویض سیم جمع کن جاروبرقی پارس خزر 100،000 تا 610،000
هزینه تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی پارس خزر 70،000 تا 200،000
تعمیر موتور جاروبرقی پارس خزر از 200.000
تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی پارس خزر از 100.000
تعویض لوله خطومی جاروبرقی پارس خزر از 300.000

هزینه تعمیر موتور جاروبرقی پارس خزر

خدمتقیمت به تومان
تعمیر موتور جاروبرقی پارس خزر از 200.000

قیمت تعویض بدنه جاروبرقی یا قاب جاروبرقی سطلی و معمولی را در این صفحه از استاده بخوانید.

هزینه تعمیر موتور جاروبرقی پارس خزر به عوامل گوناگونی بستگی دارد. همان‌گونه که بیان کردیم ممکن است با تعمیر بخش‌های مختلف مانند زغال‌ها، یاتاقان، بلبرینگ‌ها و… مشکل موتور را برطرف نمود. اما در صورت نیاز به تعویض موتور، تعیین هزینه‌ی آن متأثر از دلایلی مانند قدرت و توان موتور، کیفیت و کشور سازنده‌ی آن، مدل جاروبرقی پارس خزر و نوع موتور به کار رفته در آن است.

خاطر نشان کردن این نکته که دلیل سوختن و از کار افتادن موتور جاروبرقی چیست، خالی از لطف نیست. موتور جاروبرقی به دلیل کشیدن جریان بیش از حد از آن و داغ شدن موتور و در نهایت ذوب شدن سیم‌پیچ‌ها و اتصال کوتاه شدن آن‌ها از کار می‌افتد. این اتفاق ناشی از گرفتگی و انسداد لوله‌ خرطومی، کیسه جاروبرقی، آلودگی زیاد فیلتر یا تجمع بیش از حد گرد و غبار در قسمت‌های داخلی است.

بنابرین قبل از این که به تعمیر جاروبرقی پارس خزر نیاز پیدا کنید، به صورت مرتب بخش‌های مختلف جاروبرقی خود را تمیز کنید. از پر شدن بیش از حد کیسه جاروبرقی خودداری کنید. مو و کرک پیچیده شده در قسمت‌های گوناگون جاروبرقی را جدا کنید تا جاروبرقی بتواند بهترین عملکرد خود را داشته باشد.

تعمیر موتور جاروبرقی پارس ‌خزر

تعمیر موتور جاروبرقی پارس خزر

جاروبرقی از جمله لوازم برقی ضروری است که این روزها در همه‌ی خانه‌ها در مدل‌های گوناگونی وجود دارد. یکی از برندهای ایرانی نام ‌آشنا در زمینه تولید لوازم برقی خانگی از جمله جاروبرقی، برند پارس‌ خزر است. کیفیت بالای جاروبرقی‌های پارس‌ خزر این برند را به یکی از رقیبان قدرت‌مند مارک‌های خارجی در کشور ما تبدیل کرده است.

مشکلات گوناگونی سبب می‌شود که به دنبال تعمیر جاروبرقی پارس خزر باشید، از جمله خرابی دوشاخه و سیم، خراب شدن سیم جمع‌کن، ایراد داشتن کلید روشن و خاموش کردن جاروبرقی، کاهش مکش، خرابی لوله خرطومی، سروصدای غیرعادی و… . اما شایع‌ترین دلیل خرابی جاروبرقی پارس خزر، از کار افتادن موتور آن است که هرچه سریع‌تر می‌بایست برای تعمیر موتور جاروبرقی پارس خزر اقدام نمود.

موتور به کار رفته در جاروبرقی‌ها به طور متوالی در مدار قرار می‌گیرد. از این رو در صورتی که هر کدام از اجزای آن از کار بیافتد، موتور روشن نمی‌شود.

برای مثال ممکن است که فنرهای موجود در جاروبرقی پارس خزر فرسوده باشند و باعث اتصال کامل زغال به کلکتور و در نهایت روشن شدن موتور نشوند. به همین دلیل لازم است هنگام تعمیر جاروبرقی پارس خزر، تک تک اعضای به کار رفته در مدار موتور، جداگانه تست و بررسی شوند.

از کار افتادن موتور

اگر در بررسی اجزای مدار موتور مشخص شد که خود موتور جاروبرقی پارس خزر از کار افتاده است، در صورت امکان موتور دوباره سیم‌پیچی شده و به کار گرفته می‌شود ولی در صورتی که میزان آسیب وارده به سیم‌پیچ‌های آن به حدی باشد که موتور دیگر قابل مصرف نباشد، باید آن را با نمونه مشابه تعویض نمود.

نیم سوز شدن موتور

معمولا قبل از سوختن کامل موتور، مرحله‌ای تحت عنوان نیم‌سوز شدن برای موتور رخ می‌دهد. وقتی با کاهش قدرت مکش جاروبرقی یا بوی سوختگی مواجه شدید، بهتر است قبل از تعمیر جاروبرقی پارس خزر به طور تخصصی و حرفه‌ای، از آن استفاده نکنید. با تعمیر به‌هنگام جاروبرقی ممکن است میزان آسیب وارده به موتور کاهش یافته و با هزینه کمتری موتور جاروبرقی پارس خزر را تعمیر نمود.

تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی پارس ‌خزر

تعمیرات جاروبرقی پارس خزر در منزل

لوله خرطومی جاروبرقی از اجزای مهمی است که هر گونه پارگی، شکستگی و انسداد در آن باعث مختل شدن کارکرد جاروبرقی می‌شود. برای انعطاف‌پذیری و راحتی استفاده از جاروبرقی، لوله خرطومی از پلاستیک نرم ساخته شده است. بنابرین در نگهداری از آن باید دقت نمایید. از پیچیدن و تا کردن بیش از حد آن جلوگیری کرد. هم‌چنین در محیط بسیار گرم یا بسیار سرد آن را قرار ندهید. دقت داشته باشید در صورت عدم تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی پارس خزر باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. به‌خاطر داشته باشید که از لوله خرطومی‌های متفرقه در بازار استفاده نکنید.

هزینه تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی پارس خزر

خدمتقیمت به تومان
تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی پارس خزر از 100.000
تعویض لوله خرطومی جاروبرقی پارس خزر از 300.000

هنگام تعمیر جاروبرقی پارس خزر، اگر پارگی لوله خرطومی در ابتدا و انتهای لوله باشد، می‌توان با کمی کوتاه کردن لوله خرطومی مجددا از همان لوله استفاده نمود و هزینه تعمیر جاروبرقی پارس خزر را به اندازه قابل توجهی کاهش داد. اما اگر این شکستگی و پارگی در قسمت‌های میانی لوله خرطومی باشد، باید آن را با سایز و نمونه‌ی مشابه تعویض نمود.

  • در مراکز تعمیر جاروبرقی پارس خزر برای تعویض لوله خرطومی، ابتدا با نگه داشتن خارهایی که روی زانویی وجود دارد، لوله‌ی خرطومی قبلی خارج می‌شود.
  • قطعه دیگری که موسوم به توپی است درون زانویی وجود دارد که باید آن را نیز از زانویی خارج نمایید.
  • حال لوله خرطومی با سایز متناسب با توپی و زانویی جاروبرقی، تهیه نموده و توپی را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت روی آن بچرخانید.
  • بعد از اتصال توپی به سر لوله خرطومی‌، می‌توان با اندکی فشار لوله را مجددا در زانویی‌های دسته جاروبرقی تعبیه کنید.

بهتر است که تعمیر و تعویض لوله خرطومی را به مراکز تعمیر جاروبرقی پارس خزر بسپارید. از چسب زدن و بستن لوله خرطومی جلوگیری کنید. چرا که با این عمل قدرت مکش جاروبرقی کاهش می‌یابد. این موضوع باعث افزایش فشار به موتور و کشیدن جریان اضافی از آن می‌شود.

همان‌طور که اشاره نمودیم سالم نبودن لوله خرطومی و عدم تعمیر و تعویض به موقع آن باعث نیم‌سوز شدن و در نهایت سوختن موتور جاروبرقی ی‌شود. در این صورت متحمل هزینه‌ی بیشتری برای تعمیر موتور جاروبرقی خواهید شد.