آیفون تصویری آلدو یکی از انواع برندهای آیفون تصویری در کشور است. امروزه این شرکت آیفون تصویری را در ۵ نوع  مختلف روانه بازار می‌کند. در ابتدا تا حدودی تعمیر آیفون تصویری آلدو برای تعمیرکاران مبهم بود. اما با گذشت زمان و رواج هرچه بیشتر این آیفون تصویری، این مشکل برطرف شد. در این صفحه  از خدمات آنلاین استاده تلاش می‌کنیم درباره تعمیرات آیفون تصویری آلدو و عیب یابی آن نکاتی را شرح بدهیم.

عملکرد آیفون تصویری آلدو

 برای اینکه بتوان تعمیرات آیفون تصویری آلدو را انجام داد باید از نحوه عملکرد آن به خوبی آگاه بود. به عبارتی در این نوع آیفون تصویری می‌بینید که از سیستم چهار سیم  به کار گرفته شده است. همچنین برای تبدیل ۵ به ۴ و واحد بالاتر، سوئیچر به کار رفته است. در این آیفون تصویری تامین برق دوربین پنل نیز از گوشی داخل واحد انجام می‌شود.

تعمیرات آیفون تصویری آلدو

آیفون تصویری آلدو برای آن که عملکرد خوبی داشته باشد باید چندین فاکتور در آن کامل باشد. این اجزا شامل:

برد حافظه، کیبورد

برد قطع کن مغناطیسی، برد تصویر

برد صدا و برد تغذیه

در صورتی که هر کدام از این موارد با اشکال مواجه شود باید به سراغ تعمیرکار رفت.

 به طور مثال در صورتی که برد صدا دچار مشکل شود باید در گام ابتدایی به دنبال این بود که آیا این مشکل برای تمامی واحدهای آپارتمان به طور همزمان رخ داده یا فقط یک واحد آپارتمانی دچار مشکل شده است؟ اگر این مشکل در تمامی واحدها مشترک بود، به معنای خرابی سیم کشی آیفون تصویری و پنل است. زیرا سیم کشی و پنل برای تمامی واحدها مشترک هستند. اما اگر حتی یک واحد مشکل برد صدا نداشت، به معنی این است که سیم کشی و پنل سالم است و باید برای تعمیرات آیفون تصویری آلدو به  فکر راه حلی از مسیر دیگری بود.

تعمیر برد تصویر آیفون آلدو

در تعمیرات و عیب یابی آیفون آلدو یکی از مسائل، وجود مشکل در برد تصویر است. این برد  موظف است که  سیگنال  دریافت شونده  از دوربین پنل بیرونی را پخش کند. برد تصویر آیفون آلدو ممکن است به چند علت ایراد داشته و تصویر را نشان ندهد.  اگر آی سی سوئیچینگ، آی سی زنگ، خازن‌های برد (که وظیفه صاف‌کردن ولتاژ ورودی را دارند)، نمایشگر تصویر و رگولاتور ۷۸۱۲ دچار مشکل شوند، می‌تواند در نهایت موجب ایجاد مشکل در برد تصویر آیفون شده و نیاز به تعمیرات آیفون تصویری آلدو پیدا کند.

عیب یابی آیفون آلدو

 همان‌طور که بیان شد ایراد در هر کدام از بردهای آیفون می‌تواند باعث ایجاد مشکل در عملکرد آیفون شود و نیاز به تعمیر پیدا کند. در ادامه چند عیب رایج و عیب یابی آیفون تصویری آلدو بیان می‌شود.

عملکرد نامناسب دربازکن

اگر در این آیفون با این مشکل روبرو شدید که در باز کن به درستی کار نمی‌کند، باید برای عیب یابی آیفون تصویری آلدو کار خود را از قفل درب شروع کنید. اگر مشاهده کردید که همه واحدهای ساختمانی این مشکل را دارند؛ به معنای این است که برق قفل به درستی تامین نمی‌شود و یا اینکه ایرادی در قفل درب وجود دارد. اگر چنین نبود باید تمامی واحدها را از نظر اتصال سیم‌های E و F مورد ارزیابی قرار دهید که در سلامت باشند.

مشکل در زنگ واحدها

ممکن است متوجه شوید که زنگ واحدها به صدا در نمی‌آید، در این صورت برای عیب یابی آیفون آلدو باید مشکل را در سیم نمره D جستجو کنید. در گام ابتدایی برای تعمیرات و عیب یابی آن از اتصال سیم نمره  D اطمینان حاصل کنید . به‌احتمال زیاد مشکل به صدا در نیامدن زنگ واحدها مربوط به اتصال این سیم است.

صدایی از داخل به پنل منتقل نمی‌شود

 در عیب یابی آیفون تصویری آلدو در صورت بروز این خرابی  باید به دنبال اتصالات سیم B باشید. در صورتی که این اتصالات دچار مشکل شوند غالباً این مسئله رخ می‌دهد. اما در صورت سلامت اتصالات سیم B، علت در خرابی بلندگو و یا یونیت صوت آن است.

آیفون تصویری آلدو خاموش شده است

 در هنگام تعمیرات آیفون تصویری آلدو و عیب یابی آن در صورت مشاهده چنین ایرادی نباید به دنبال یک قطعه  خراب  در آیفون باشید. بهتر است برای عیب یابی آیفون خط تغذیه سیستم را بررسی کنید. همچنین اتصالات سیم تغذیه و نبود عیب در ولتاژ به پشت پنل و گوشی را چک کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

سخن پایانی

در تعمیرات و عیب یابی آیفون تصویری آلدو در نظر داشته باشد که ممکن است طیف وسیعی از عیب رخ بدهد. این مسئله را هم باید در نظر بگیرید که آیفون تصویری توسط تمامی ساکنان ساختمان استفاده می‌شود و این مسئله به معنای فرسودگی آیفون در گذر زمان است. به همین دلیل قبل از تعمیرات تمامی قطعات آیفون را از نظر میزان سلامت بررسی کنید و بعد به سراغ تعمیرکار  بروید.

آخرین مطالب تعمیر آیفون تصویری و صوتی در استاده مگ