معرفی تعمیرکار و شرکت‌های تعمیر آیفون تصویری کالیوز در تمامی مناطق تهران ( شمال، شرق، غرب و جنوب ) به صورت سیار.

امروز قصد داریم درباره تعمیرات آیفون تصویری کالیوز به همراه عیب یابی آیفون کالیوز اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

 تعمیرات آیفون تصویری کالیوز

برای اینکه بتوانیم آیفون را تعمیر کنیم، قبل از هر چیز باید با عملکرد آن آشنا باشیم. این آیفون تفاوت زیادی با سایر آیفون‌های تصویری ندارد ولی بهتر است با نوع سیم کشی آیفون تصویری کالیوز آشنا بود. آیفون کالیوز مانند بسیاری از آیفون‌های تصویری از سیم کشی چهار سیمه در سیستم خود استفاده کرده که هرکدام کارکرد خاص خود را دارند.

سیم یکمربوط به زنگ درب بازکن و رفت و برگشت صدا
سیم دومنفی تصویر و منفی سیستم را پشتیبانی می‌کند
سیم سهمثبت سیستم است
سیم چهارمثبت تصویر است

در آیفون تصویری کالیوز برق دوربین پنل از مانیتور داخلی دریافت می‌شود و ترانس بیرونی هم برای درب باز کردن به کار می‌رود.

 در صورتی که تعمیرات آیفون تصویری کالیوز مد نظر باشد، باید اشکال را در مواردی چون کیبرد، برد قلاب، برد تغذیه، برد تصویر و لامپ تصویر آن جستجو کرد.

 نشنیدن صدای زنگ

از جمله عواملی که موجب بروز این ایراد می‌شود مربوط به چند قطعه است. به عبارت دیگر این ایراد باید از چند جنبه مورد بررسی قرار گیرد . ممکن است آی سی تولید صدای زنگ و یا آی سی تقویت صدای زنگ آسیب دیده باشد. همچنین باید خازن ها و بلندگو از نظر توان پخش صدا مورد ارزیابی قرار بگیرند. .از دیگر قطعاتی که آسیب در آن موجب بروز این اشکال می‌شود، پتانسیومترها هستند هر کدام از این موارد اگر دچار اشکال شوند صدای زنگ آیفون شنیده نخواهد شد. در صورت بروز چه اشکالی برای تعمیرات آیفون تصویری کالیوز و عیب یابی آیفون تصویری از یک متخصص مشاوره بگیرید.

 اشکال صدای رفت و برگشت

بیشترین حالتی که برای یک آیفون تصویری کالیوز در رابطه با آن با مشکل مواجه می‌شود، اشکال در صدای رفت و برگشت آیفون است. در این رابطه قطعاتی که ممکن است آسیب دیده باشند باید ارزیابی شوند.

از جمله عواملی که در صدای رفت و برگشت آیفون تاثیرگذار هستند:

خازن‌ها، قلابک

دیودها، مقاومت‌ها

بلندگو و میکروفون

اشکال در هر کدام از این قطعات می‌تواند به بروز مشکل در صدای آیفون تصویری کالیوز شود. به همین جهت برای تعمیرات آیفون تصویری کالیوز بدون آگاهی وارد عمل شوید و از یک تعمیرکار آگاه در این زمینه کمک بگیرید.

 نداشتن تصویر در آیفون تصویری کالیوز

شاید بتوان گفت این اشکال جزء پر دردسرترین معایب آیفون تصویری کالیوز به حساب می‌آید. از جمله قطعاتی که در بروز این اشکال موثر هستند، خرابی برد تصویر و خرابی برد قلاب است. در این شرایط نیز نیاز به حضور یک متخصص برای تعمیرات آیفون تصویری کالیوز به همراه عیب یابی آیفون کالیوز احساس می‌شود.

 سیاه و سفید شدن تصویر

در صورت مواجه شدن با این عیب در آیفون تصویری کالیوز علت آن مربوط به وجود آسیب و نقص در برد تصویر آیفون است. به همین جهت راهکار آن کمک گرفتن از یک تعمیرکار در این زمینه است.

 خاموش شدن آیفون تصویری کالیوز

 در صورت بروز چنین اشکالی ابتدا اطمینان حاصل کنید که دکمه پاور روی آیفون که در اطراف مانیتور قرار گرفته است، روشن باشد. اگر پاور خاموش بود، آن را در حالت on قرار دهید. اگر با وجود روشن بودن دکمه پاور هنوز هم با مشکل خاموش بودن آیفون رو به رو هستید، باید برق ورودی به آیفون توسط یک برق‌کار بررسی شود که میزان آن ۲۲۰ ولت باشد. در صورتی که اشکال از میزان برق رسانی به آیفون هم نباشد، عیب آن مربوط به قطعی برد مانیتور است. در این شرایط به احتمال قوی برد مانیتور سوخته است و نیاز به تعویض دارد. بهتر است برای تعمیرات آیفون تصویری کالیوز به همراه عیب یابی آیفون کالیوز از یک تعمیر کار متخصص کمک بخواهید.

 سخن پایانی

 در حال حاضر آیفون‌های تصویری زیادی در بازار عرضه می‌شوند که هر کدام به دلایل متفاوتی دچار اشکال و نقص می‌شود. البته در اکثر موارد اشکالات مشابه  برای همه آیفون‌های تصویری ایجاد می‌شود و روش تعمیر مشابهی نیز دارند. اما رفع درست و اصولی این اشکالات نیاز به یک متخصص مجرب در این زمینه دارد. به همین جهت در صورت نیاز به تعمیرات آیفون تصویری کالیوز به همراه عیب یابی آیفون کالیوز از تعمیرکار متبحر در این زمینه کمک بگیرید.

آخرین مطالب تعمیر آیفون تصویری و صوتی در استاده مگ