آیفون تصویری کوماکس نحشتین آیفون تصویری است که وارد بازار کشور شد و مورد استقبال قرار گرفت. این برند کره‌ای در بیشتر از ۱۰۰ کشور کاملاً شناخته شده است و توانسته جایزه طراحی IF را کسب کند. از جمله خدمات آن می‌توان به قابلیت نمایش دوربین مداربسته، پشتیبانی از ارتباط داخل واحد، گارانتی 24 ماهه و بسته بندی استاندارد اشاره کرد. اما به هر حال ممکن است این آیفون نیز به مرور زمان با مشکلاتی روبرو شود و نیاز به تعمیر آیفون تصویری پیدا کند.

این صفحه قصد داریم به معرفی تعمیرکار برای تعمیر آیفون تصویری کوماکس، به همراه عیب یابی آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

عیب یابی و تعمیر آیفون تصویری کوماکس (commax)

برخی اشکالات در این آیفون ممکن است بیشتر در این آیفون شایع باشد، به همین دلیل به آن‌ها می‌پردازیم و راهکار تعمیر آیفون تصویری کوماکس به همراه عیب یابی آیفون commax در ادامه بیان می‌شود.

شنیدن صدای خش خش

اگر در آیفون با این اشکال مواجه شده و صداهای اضافی و یا صدای خش خش در آیفون شنیده شد، برای تعمیر آیفون باید علت آن را در نزدیکی مدار به بلندگو جستجو کنید. به عبارت بهتر اگر هنگام نصب آیفون تصویری، مدار به بلندگو نزدیک باشد، باعث ایجاد اتصالات خواهد شد و این مشکل در صدا بروز می‌کند. در این حالت برای عیب یابی آیفون تصویری کوماکس و تعمیر آن بهتر است از یک تعمیرکار در این زمینه کمک بگیرید.

پارازیت تصویر و نویز صدا در آیفون

زمانی که این اشکال ایجاد می‌شود مشاهده می‌کنید که لامپ پاور آیفون commax چشمک می‌زند. همین‌طور از نشانه‌های آن شنیدن صدای تق تق در مانیتور آیفون است. در این مواقع و بروز چنین اشکالی برای تعمیر آیفون کوماکس باید علت را در وجود مشکلات نوسانات برقی بیابید. برای رفع آن باید برد مانیتور و آیفون تعمیر شود و در صورت نیاز تعویض گردد.

زنگ خوردن پی‌درپی و قطع نشدن تصویر کوماکس

هنگام بروز چنین ایرادی در مرحله ابتدایی برای تعمیر آیفون تصویری کوماکس باید شاسی پنل آیفون بررسی شود؛ زیرا احتمال گیر داشتن شاسی وجود دارد. در صورتی که اشکال از پنل نبود، بعد از این کار سیم کشی آیفون کوماکس به طور کامل از پنل تا مانیتور چک شود؛ زیرا ممکن است اتصالش سیم کشی دچار نقص شده باشد.

سیاه و سفیدی تصویر در آیفون commax

اگر شما یک آیفون تصویری با مانیتور رنگی خریداری کردید ولی تصویر آن سیاه و سفید نشان داده می‌شود، این مشکل به خاطر وجود عیب در قسمت برد تصویر است. در این حالت برد تصویر آسیب دیده و نیازمند تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض است.

خاموش شدن آیفون کوماکس

اگر متوجه شدید که چراغ پاور آیفون خاموش شده است، ابتدا از روشن بودن پاور مطلع شوید. برای این کار دکمه پاور که در کنار مانیتور تعبیه شده است روشن کنید. اگر پاور آن در حالت on (روشن) بود، ولی هنوز هم آیفون، تصویری نشان نمی‌داد و در حالت خاموش بود باید برق ورودی مانیتور چک شود. در حالت معمول برق ورودی آن باید ۲۲۰ ولت باشد. در صورت سلامت همه این موارد و وجود مشکل، باید ایراد آن را از نقص در برد مانیتور بدانید. متاسفانه برد مانیتور سوخته و نیاز به تعویض دارد.

آیفون زنگ می‌خورد ولی تصویر و صدا ندارد

در گام ابتدایی برای حل این مشکل باید به سراغ اتصالات سیم کشی از پنل تا مانیتور دستگاه رفت. در صورتی که اتصالات سیم کشی سالم بودند و قطع ولتاژ نیز وجود نداشت، باید برد پنل مورد تست و ارزیابی قرار گیرد. اگر اطلاعات کافی درباره برق ندارید خودسرانه برق ورودی آیفون را چک نکنید و از تعمیرکار بخواهید به شما در رفع این مشکل کمک کند.

سخن پایانی

شرکت کوماکس جز برندهای مطرح تولید آیفون تصویری است که مدل‌های بسیاری را به بازار عرضه کرده است. در صورتی که آیفون با مشکلی در عملکرد رو به ‌رو شد، اگر مشکل ساده و پیش پا افتاده بود می‌توانید با کمک اطلاعات معمولی آن را رفع نماید. اما در بیشتر مواقع با توجه به فناوری بالای آیفون‌های تصویری، تعمیر آیفون تصویری کوماکس به همراه عیب یابی آیفون commax نیازمند یک تعمیر کار متبهر در این زمینه است.

آخرین مطالب تعمیر آیفون تصویری و صوتی در استاده مگ