شرکت سیماران یکی از تولیدکنندگان آیفون‌های تصویری است که از دهه ۸۰ شمسی شروع به فعالیت کرده است. این برند ایرانی کیفیت قابل قبولی دارد و هر روز مدل‌های جدید از آیفون تصویری را به بازار عرضه می‌کند. این آیفون تصویری نیز مانند سایر وسایل برقی دیگر نیاز به توجه و رسیدگی دارد و با توجه به اینکه استفاده از آیفون تصویری در آپارتمان‌های با تعداد واحد زیاد به مقدار بیشتری امکان فرسودگی در آن به وجود می‌آید، به همین جهت در ادامه می‌خواهیم درباره تعمیرات آیفون تصویری سیماران به همراه عیب یابی آیفون سیماران اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

تعمیرات آیفون تصویری سیماران

عیب یابی و تعمیرات آیفون تصویری سیماران

اشکالات متعددی از جمله:

مشکل در میکروفون

مانیتور پنل داخلی

گوشی آیفون

شستی و دکمه‌ها

بلندگو

پنل سیم کشی

و سایر قسمت‌ها ممکن است در آیفون تصویری سیماران ایجاد شود. در ادامه به بیان تعدادی از معایب شایع‌ در آیفون تصویری سیماران می‌پردازیم و تعمیر و عیب یابی آن بیان می‌شود.

قطعی درب بازکن

در صورتی که با این مشکل مواجه شدید برای عیب یابی آیفون تصویری سیماران در همان مرحله اول از سایر ساکنین ساختمان پرس و جو کنید که آیا آنها هم با مشکل در باز کن مواجه هستند یا خیر؟ اگر سایر ساکنین هم چنین مشکلی داشتند به معنای آن است که ولتاژ ورودی به پنل آیفون باید بررسی شود. ممکن است ولتاژ ورودی قطع شده باشد.

همچنین باید سیم کشی آیفون تصویری از پنل تا قفل درب بازکن بررسی شود. در صورتی که واحدهای دیگر مشکلی در درب بازکن نداشته باشند، به معنای این است که مانیتور آیفون واحد شما دچار نقص فنی شده است. در هر دو مورد بهتر است برای تعمیرات آیفون تصویری سیماران به همراه بررسی خرابی با یک تعمیرکار کاربلد در ارتباط باشید.

آبی شدن تصویر

اگر مشاهده کردید که تصاویر در آیفون تصویری سیماران کامل آبی رنگ شده است، باید برای بررسی مشکل آن اول پنل آیفون را بازبینی کنید. اگر پنل سالم باشد، در مرحله بعد باید سیم کشی چک شود. ممکن است که سیم کشی دچار قطعی و آسیب شده باشد. در صورتی که از صحت اتصالات سیم کشی اطمینان پیدا کردید، باید به دنبال رفع ایراد در مانیتور باشید. احتمال دارد که مانیتور دچار نقص شده باشد. البته احتمال خیلی کمی وجود دارد که مشکل از مانیتور باشد و به همین جهت برای تعمیرات آیفون تصویری سیماران نمی‌توان خودسرانه وارد عمل شد.

شنیدن صدای سوت ممتد و یا قطع صدا

این اشکال در اکثر مواقع به علت نشتی قطعات پنل آیفون رخ می‌دهد. ممکن است که پلاتین شاسی‌ها سولفات شده باشند. در این صورت با بروز چنین اشکالی و یا ضعیف شدن صدای زنگ مواجه می‌شوید. برای تعمیر آیفون تصویری سیماران در چنین حالتی باید از تعمیرکار مسلط به تعمیر آیفون تصویری کمک بگیرید.

پارازیت تصویری همراه با نویز

در هنگام بروز این مشکل، در صدای رفت و برگشت نویز شنیده می‌شود. اولین نشانه بروز این عیب این است که چراغ پاور آیفون روشن و خاموش شده و چشمک می‌زند. همچنین مانیتور آیفون صدای تق تق می‌دهد. ممکن است مجبور شوید برای زنگ زدن چندین بار شاسی زنگ را فشار دهید تا صدای زنگ به گوش برسد. در تمامی موارد ذکر شده اشکال به خاطر نوسان برق و یا استفاده زیاد و بیش از حد از مانیتور است. اگر با چنین مشکلی روبرو شدید برای تعمیرات و عیب یابی آیفون تصویری سیماران باید برد آیفون تعمیر شود و یا در صورت نیاز عوض شود.

مشکل خاموش شدن آیفون سیماران

اگر مشاهده کردید که آیفون خاموش شده است، ابتدا بررسی کنید که دکمه پاور آن در حالت on و روشن قرار گرفته باشد. در صورتی که مانیتور روشن بود، باید برق ورودی مانیتور هم بررسی شود که به درستی از برق ۲۲۰ ولت تغذیه شود. البته بررسی این مورد یک کار تخصصی است و باید از یک فرد آشنا به سیم کشی برق کمک بخواهید. در صورتی که مشکل از برق ورودی مانیتور هم نباشد، باید برد مانیتور مورد ارزیابی قرار بگیرد. در اکثریت موارد برد مانیتور سوخته و باید تعویض شود.

سخن پایانی

با توجه به رشد فناوری آیفون سیماران هر روز مدل‌های جدیدی از آیفون تصویری را به بازار عرضه می‌کند. در این بین اگر نیاز به تعمیرات آیفون تصویری سیماران به همراه عیب یابی آیفون سیماران وجود داشته باشد، نمی‌توان خودسرانه عمل کرد. سعی کنید در این شرایط از یک تعمیرکار مجرب و آگاه به آیفون سیماران کمک بگیرید تا مشکل آن را رفع نماید.

آخرین مطالب تعمیر آیفون تصویری و صوتی در استاده مگ