تعمیر آیفون تصویری تابا یکی از اموری است که دارندگان آن در طول سال‌های استفاده، به هر دلیلی به آن نیاز پیدا میکنند. برخی از عیوب آن را میتوان به راحتی حل نمود اما اکثرا نیاز به ابزار و مهارت کافی دارد که باید از متخصصین درخواست کمک نماییم.

در این صفحه از ” استاده” قصد داریم به معرفی تعمیرکار حرفه‌ای برای تعمیر آیفون تصویری تابا بپردازیم و به عیب یابی و دلایل خرابی آیفون تصویری تابا و هزینه تعمیرات آن اشاره کنیم. اگر از این برند در منزل خود استفاده کرده و می­خواهید بدانید در زمان ایجاد خرابی و نقص چه باید کرد حتما تا پایان همراه ما باشید.

تعمیرات آیفون تصویری تابا

تعمیرات آیفون تصویری تابا

دلایل زیادی می­توانند منجر به نقص در عملکرد آیفون تصویری تابا باشند که اغلب با تعمیر حل خواهند شد. پس اگر آیفون تصویری منزلتان دچار مشکل بود نباید زود جا زد و به فکر تعویض آن افتاد؛ بهترین راه چاره کمک گرفتن از تعمیرکاری حرفه­ای و کارشناس است. از جمله دلایل خرابی و تعمیر آیفون تصویری تابا را در ادامه بخوانیم:

اختلال در برد تغذیه آیفون

برد تغذیه در این آیفون از نوع سوئیچینگ بوده که اصلی­ترین وظیفه آن مدار صوت و تصویر است. در واقع دلیل روشن شدن آیفون­های تصویری همین برد تغذیه است. در صورت ایجاد اختلال در تصویر انگشت اشاره به سمت این برد خواهد رفت. اما چگونه می­توان آن را تعمیر کرد؟

برد تغذیه شامل بخش­های زیادی از جمله خازن­ها، ترانس و … است که احتمال خرابی در هر کدام به نوعی زیاد بوده و به تعمیر اساسی نیازمند هستند. برای خراب شدن برد تغذیه و تعمیر این قطعه از آیفون تصویری تابا چند راه وجود دارد از جمله:

  • تعویض خازن: در واقع پیشروترین کار در تعمیر برد تغزیه آیفون تصویری تابا، عوض کردن خازن آن است.
  • تعمیر دیودی: بهترین راه برای تشخیص نقص در پل­های دیودی، استفاده از مولتی­متر است. با اندازه­گیری توسط مولتی­متر باید ولتاژی بین 12 تا 42 به دست آید. اگر این مقدار به دست نیامد باید سیم پیچ تست شود. اما اگر عدد به دست آمده چیزی بین این دو بود باید ولتاژ دو سر پایه خروجی را اندازه گرفت که اگر عدد به دست آمده چیزی بین 5 تا 12 باشد می­توان نتیجه گرفت که پل دیودی سالم بوده است که اگر اینگونه نباشد باید به طور کامل پل دیودی را خارج و آن را تعویض کرد.
  • بررسی سیم پیچ­ها: یکی دیگر از راه­های تعمیر آیفون تصویری تابا این نکته است. برای آگاهی از سلامت این مورد نیز از مولتی­متر استفاده می­شود. در این حالت مولتی­متر را به دو سر سیم پیچ­های اولیه و ثانویه وصل کرده که اگر صدای بوق شنیده شود نشانی از خرابی ترانس است.

اختلال در برد صدای آیفون

دلایل زیادی می­توانند موجب نقص در سیستم صدای آیفون باشند که ما را به عیب یابی آیفون تصویری تابا نیازمند می‌سازد. این مشکل ممکن است به صورت قطع بودن صدای آیفون، خرابی بلندگو یا خرابی میکروفن دهنی باشد که یکی از اصلی­ترین دستگاه­های سنجش این نقص استفاده از دستگاه بازر است.

اختلال در برد تصویر آیفون

یکی دیگر از مشکلاتی که نیاز به تعمیر آیفون تصویری تابا را ضروری می­کند اختلال در برد تصویر آن است. این برد که موج­های قابل پخش را به تصویر تبدیل کرده، اغلب بسیار حساس است. معمولا اختلال در این برد به صورت­های مختلفی خود را نشان می­دهد از جمله :

  • نداشتن تصویر آیفون تصویری
  • برفک انداختن بر صفحه نمایشگر
  • روشن ماندن بیش از نود ثانیه نمایشگر
  • قطع و وصل شدن تصویر حین مکالمه

تعمیر این برد سخت­ترین بخش در تعمیر آیفون تابا است. بنابراین بهتر است تشخیص تعویض یا تعمیر را به تعمیرکاران حرفه‌ای “خدمات آنلاین استاده” بسپارید تا هزینه های احتمالی بیشتری را به خود وارد نکنید.

اختلال دردکمه ها و کیبورد آیفون

دکمه­های به کار رفته در آیفون تصویری عموما دچارسوختگی نمی­شوند و یکی از راحت­ترین بخش­ها در زمان تعمیرات آیفون تصویری تابا به حساب می­آیند. تست قطعه­های کیبورد عموما راحت­ترین کار بوده و توسط مولتی متر یا بازر انجام می­شود. کیبوردها علاوه بر راحت ترین بخش در زمان خرابی ارزان قیمت نیز بوده و عموما تعویض می­شوند نه تعمیر! پس اگر کیبورد آیفون تصویری منزلتان خراب شد از تعمیر کار نخواهید که آن را تعمیر کند؛ چراکه این امکان وجود نداشته و تنها با تعویض است که می­توان دوباره از آیفون استفاده کرد.

عیب یابی آیفون تصویری تابا

عیب یابی آیفون تصویری تابا

در ادامه قرار است به عیب یابی آیفون تصویری تابا و دلایل خرابی آن بپردازیم. عوامل مختلفی ممکن است موجب خرابی و کار نکردن آیفون تصویری شوند که در ادامه با بعضی مشکلات ایجاد شده، دلایل  و چگونگی رفع آن­ها آشنا می­شویم:

1- سیستم خاموش شده و روشن نمی­شود!

 اغلب تعمیر کاران احتمال می­دهند عامل اصلی این مشکل در صورت قطع نبودن برق، منبع تغذیه است. چک کردن ولتاژ منبع تغذیه و اطمینان یافتن از رسیدن ولتاژ به پنل در اولویت است.

2- درب هیچ کدام از واحدها باز نمی­شود!

در این شرایط باید ولتاژ AC از آیفون بررسی شود. اگر مشکل از قفل نباشد حتما در سیم کشی به ویژه سیم­های F به E است. 

3- آیفون تابا هیچ تصویری ندارد!

این مشکل از رایج­ترین نقص­ها در آیفون است که از جمله دلایلی که بعد از عیب یابی آیفون تصویری تابا مشخص می­شود موارد زیر هستند:

قطعی سیم بین گوشی و پنل

نقص در نمایشگر گوشی

خراب شدن برد الکترونیکی

سوختن ترانس تغذیه

خراب شدن برد پاور گوشی

خراب شدن دوربین(چشمی) پنل

4- صدا از پنل به داخل نمی­رسد:

در صورتیکه صدا از بیرون به داخل نرسد، تعمیرکار اصلی­ترین دلیل آن را مشکل در سیم کشی به ویژه قطع بودن سیم A می­داند. البته احتمال اشکال در یونیت صوت پنل نیز وجود دارد. اما اگر صدا از داخل به پنل نرسد احتمال خرابی در سیم B محتمل است.

5- زنگ هیچ واحدی به صدا در نمی­آید!

اگر تعمیر کار در عیب یابی آیفون تصویری تابا به این مشکل بر بخورد ، عموما خروجی D را در تغذیه و یا یونیت صوت چک می­کند تا از سالم یا معیوب بودن سیستم صوتی مطمئن شود که به احتمال خیلی زیاد مشکل از همین بخش است. ب

6- صدا در همه واحد­ها نویز دارد:

معمولا نویز داشتن با نوعی خش خش یا بوق­های ممتد و منقطع همراه بوده به طوریکه صدای فرد پشت در به شما نمی­رسد. اگر دچار این مشکل شدید، به احتمال زیاد میکروفن پنل مشکل دارد. در این شرایط اغلب تعمیرکارها سیم شماره 2 را متهم اصلی می­دانند.

7- وجود ارتباط صوتی با قطعی تصویر در همه واحدهای یک ساختمان

این مشکل نیز در بسیاری از ساختمان­ها گزارش می­شود. معمولا در عیب یابی و تعمیر آیفون تصویری تابا بعد از تشخیص این مشکل اصلی­ترین دلیل را خرابی در سیم کشی­ها می­دانند. عمده­ترین عامل این خرابی نیز ایراد در سیم 4 تشخیص داده می­شود.

8- برفک انداختن روی تصویر تمام واحدها:

این مشکل به احتمال خیلی زیاد به برد تصویر آیفون مربوط است نه سیم­کشی یا مشکلات داخلی پنل.

9- جمع شدن لحظه­ای تصویر بعد از هر بار باز کردن درب ساختمان

این مشکل معمولا به خروجی­های DA  و Ac مربوط است که به جای هم به کار رفته­اند.

 10- مانیتور پنل خاموش نمی­شود و روشن می‌ماند

می­دانیم که به صورت طبیعی باید مانیتور هر آیفون بعد از 90 ثانیه از زنگ خودرن و باز کردن درب خاموش شود؛ اما اگر این اتفاق نیافتاد و همچنان روشن ماند به عیب یابی آیفون تصویری تابا نیاز است. معمولا پس از عیب­یابی مشخص می­شود که مشکل اصلی در برد صوت مانیتور بوده و باید در اسرع وقت برای تعمیر آیفون تصویری تابا اقدام کرد..

11- درب باز نمی­شود!

ممکن است صدا و زنگ مشکلی نداشته و دکمه­ها نیز به خوبی کار کنند اما درب منزل باز نشود. در صورت ایجاد این مشکل اصلی­ترین دلیل توسط تعمیر کار شاسی در بازکن شناخته می­شود که باید آن را تعمیر نمود.

12- پنل سوت می­کشد!

اصولا بعد از عیب یابی آیفون تصویری تابا و برخورد با این مشکل سرنخ را می­توان در میکروفن یافت. احتمالا میکروفن شل و یا از جای خود کنده شده که باید سریعا تعمیر شود.

کلام آخر

برندها در کیفیت و کارآیی مناسب هر وسیله­ای موثر هستند. اما نباید فراموش کرد که هر برندی نیز امکان استهلاک و خرابی دارد. در این صفحه با عیب یابی آیفون تصویری تابا و دلایل خرابی آن­ها آشنا شدیم. نکات ذکر شده عمده اشکالاتی بوده که در این سیستم ایجاد می­شوند. تعمیر آیفون تصویری تابا نیز مانند هر برند دیگری دردسرهای خاص خود را دارد که در این صفحه تا حدودی با آن آشنا شدیم. پس اگر آیفون شما از این برند بود و دچار مشکل شد حتما به موقع عمل کرده و از فرد متخصص کمک بگیرید.

آخرین مطالب تعمیر آیفون تصویری و صوتی در استاده مگ