ماشین لباس‌شویی‌های الکترولوکس از جمله ماشین لباس‌شویی‌هایی هستند که همواره توانسته‌اند رضایت خاطر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کنند. برخی اوقات این نوع از ماشین لباس‌شویی‌ها نیز دچار اشکالاتی می‌شوند. در این صفحه از خدمات استاده به معرفی سرویسکار جهت انجام تعمیر ماشین لباسشویی الکترولوکس در منزل و در نهایت به عیب یابی لباسشویی الکترولوکس می‌پردازیم.

تعمیر ماشین لباسشویی الکترولوکس در منزل

پیش‌ازاین که به تعمیر قطعات مختلف ماشین لباسشویی‌های این برند بپردازیم بهتر است نکته بسیار مهمی را بیان کنیم. اگر که درهرصورت متوجه شدید که ماشین لباسشویی شما به دچار مشکل شده است حتماً به سراغ یک فرد متخصص بروید. امکان دارد مشکلی کوچکی در ماشین لباسشویی به وجود آمده که با دست‌کاری خودتان مشکل آن را بیشتر کرده‌اید. بدین ترتیب خطر خراب‌شدن لباسشویی نیز افزایش می‌یابد.

به همین منظور می‌توانید با شماره‌های موجود در همین صفحه از استاده جهت اقدام برای تعمیر لباسشویی الکترولوکس در منزل اقدام نمایید.

اشکالات ماشین لباسشویی الکترولوکس

درصورتی‌که ماشین لباسشویی الکترولوکس شما دچار اشکالات زیر شد، مواردی که می‌گوییم را انجام دهید.

روشن نشدن لباسشویی الکترولوکس

اگر ماشین لباسشویی الکترولوکس روشن نمی‌شود در ابتدا پریز برق را چک کنید. ممکن است سیم کابل برق دچار مشکل شده باشد. احتمال دارد به‌خوبی در پریز متصل نشده است.

درصورتی‌که مشاهده کردید کابل برق سالم است، به سراغ یک متخصص بروید. در چنین مواقعی روشن نشدن ماشین لباسشویی الکترولوکس از سیستم‌های داخلی آن است. برطرف‌کردن این مشکل نیاز به داشتن مهارت است که تنها از یک متخصص می‌تواند آن را انجام دهد.

تکان‌های شدید

درصورتی‌که مشاهده کردید که ماشین لباسشویی، تکان‌های شدیدی می‌خورد به ترتیب نکات زیر را چک کنید:

  • ببینید آیا در جایی که ماشین لباسشویی قرار دارد مسطح و کاملاً هموار است یا خیر
  • کمک‌های ماشین لباسشویی الکترولوکس را به‌خوبی مشاهده کنید. اگر این قطعه خراب بود، می‌توانید آن را تعویض کنید. در مجموع بهتر است هر 5 سال یک‌بار کمک‌های لباسشویی الکترولوکس خود را تغییر دهید.
  • ممکن است خرابی به وجود آمده ناشی از پوسیدگی تسمه باشد. در برخی از مواقع نیز فرسودگی در قسمت لاستیک‌های ماشین لباسشویی دلیل سروصدای زیاد آن است. دلایل دیگری نیز می‌تواند سبب سروصدای زیاد آن شوند. در چنین مواقعی کار را به یک تعمیرکار بسپارید.
  • ترتیب قراردادن لباس‌ها نیز مهم است. ابتدا لباس‌های بزرگ و به ترتیب لباس‌های کوچک را قرار دهید تا دچار چنین مشکلی نشوید.
اشکالات ماشین لباسشویی الکترولوکس

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی الکترولوکس

پس از این که ماشین لباسشویی الکترولوکس تمامی لباس‌ها را شست، دقت کنید که آب داخل آن به‌صورت کامل تخلیه شده باشد. در چنین مواقعی درب ماشین لباسشویی باز نمی‌شود. اگر چنین مشکلی به وجود آمد فیلتری که در پایین لباسشویی قرار دارد را باز کنید. بدین ترتیب می‌توانید لباس‌ها را از دستگاه خارج کنید. جهت اقدام برای تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی در استاده روی آن کلیک کنید.

فراموش نکنید که نکته‌ای که بیان شد، یک راه‌حل موقت است. باید برای درست‌کردن درب دستگاه اقدام کنید. امکان دارد دلیل باز نشدن در، شکستگی در ناحیه دستگیره لباسشویی باشد.

قیمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را اینجا مشاهده کنید.

سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی الکترولوکس

دلایلی که سبب می‌شود تا ماشین لباسشویی الکترولوکس شما سروصدای زیادی داشته باشد اشکال در قطعات کاسه نمد، بلبرینگ، کمک‌فنر، تراز نبودن ماشین لباسشویی، فرسودگی لاستیک‌های ماشین لباسشویی، شل بودن پیچ‌های بدنه و شکستگی در ناحیه فولی است. در چنین شرایطی باید تمامی این موارد توسط تعمیرکار بررسی شود تا دلیل سروصدای ماشین لباسشویی مشخص شود.

خشک نکردن لباس

درصورتی‌که مشاهده کردید که ماشین لباسشویی الکترولوکس به‌خوبی لباس‌ها را خشک نمی‌کند ابتدا شیر ورودی آب را چک کنید. امکان دارد این شیر ورودی قطع شده باشد. درصورتی‌که شیر ورودی آب وصل بود به سراغ شیر برقی خود ماشین لباسشویی بروید. عدم خرابی شیر برقی به منزله آن است که اشکال در بردهای داخل ماشین لباسشویی است.

نشتی آب از لباسشویی الکترولوکس

  • از عمده خرابی‌ها در تمامی ماشین‌های لباسشویی و لباسشویی الکترولوکس، خارج‌شدن آب از داخل آن است. این مشکل باعث می‌شود در جایی که ماشین لباسشویی قرار دارد پرازآب شود. در مواقعی که چنین مشکلی به وجود آمد ابتدا واشر شلنگ و تمامی شلنگ خروجی را بررسی کنید.
  • پوسیدگی اتصالات مربوط به دیگ به پمپ و جاپودری به دیگ نیز از دیگر دلایل نشتی آب است. درصورتی‌که کاسه نمد لباسشویی نیز خراب شود نیز احتمال نشت آب را افزایش می‌دهد. پوسیدگی واشر یا درزگیر که در زیر لباسشویی قرار دارد نیز از دیگر دلایل این مشکل به‌حساب می‌آید.
  • برخی از اوقات نیز دلیل خارج‌شدن آب اصلاً به خود ماشین لباسشویی مرتبط نیست. به طور مثال گرفتگی فاضلاب ساختمان ممکن است سبب شود تا آب تمام جایی که ماشین لباسشویی قرار دارد را فرابگیرد.

خرابی برد لباسشویی الکترولوکس

خرابی برد لباسشویی الکترولوکس

درصورتی‌که خرابی ماشین لباسشویی الکترولوکس ناشناخته بود می‌توان گفت که به‌احتمال زیاد بردهای ماشین لباسشویی دچار اشکال شده است. در بسیاری از مواقع به دلایل گوناگون مانند نوسانات برق این بردهای دچار اشکال می‌شوند. البته نگران نباشید. زیرا آن‌ها به‌راحتی قابل تعمیر هستند. خراب بودن برد لباسشویی الکترولوکس ممکن است باعث شود تا پودر ماشین لباسشویی بر روی لباس‌ها باقی بماند.

یک نکتهٔ بسیار مهمی که باید در هنگام شستن لباس‌ها دقت داشته باشید این است که هیچ‌کدام از لباس‌ها به قطعات ماشین لباسشویی گیر نکنند. در مواقعی پمپ ماشین لباسشویی خراب می‌شود و ناچار می‌شوید تا برای تعمیر آن اقدام کنید. شکستگی بال‌های درون پمپ نیز از دیگر دلایل خرابی این بخش است.

کثیف ماندن لباس‌ها پس از شستشو

  1. اگر که ماشین لباسشویی شما به‌خوبی لباس‌ها را نمی‌شوید یکی از دلایل آن، ممکن است اشکال به وجود آمده در المنت لباسشویی باشد. این قطعه مسئول تنظیم حرارت آب است.
  2. عدم تخلیه به‌موقع آب ماشین لباسشویی از دیگر دلایل کثیف بودن آب است.
  3. اشکال به وجود آمده در موتور یا خازن باعث می‌شود تا پره‌های لباسشویی به‌خوبی نچرخد. نچرخیدن این پره‌ها سبب می‌شود تا لباس‌ها کثیف بمانند.

دقت کنید که به میزان مناسب در داخل ماشین لباسشویی الکترولوکس لباس و مادهٔ شوینده بریزید. در غیر این صورت نیز شاهد تمیز نشدن لباس‌ها هستیم.

در نمایشگر ماشین‌های لباسشویی الکترولوکس در هنگامی که دچار مشکل می‌شوند یک سری کد مشخص نشان داده می‌شود. هرکدام از این کدها نشانگر مشکل خاصی هستند. بدین ترتیب تعمیرکار ماشین لباس‌شویی‌های الکترولوکس با استفاده از این نوع کد خطاها متوجه نوع مشکل آن می‌شوند.

ماشین لباسشویی الکترولوکس از جمله لباس‌شویی‌های خوب است. این لباسشویی نیز همانند دیگر همتایان خود برخی اوقات دچار اشکالاتی می‌شود. تعمیر ماشین لباسشویی الکترولوکس بستگی به نوع خرابی آن دارد. بهتر است برای تعمیر آن به سراغ متخصصین ماهر بروید. ما در استاده دارای تعمیرکاران ماهری برای درست‌کردن ماشین‌های لباسشویی الکترولوکس هستیم.