ماشین لباسشویی پاناسونیک

ماشین لباسشویی پاناسونیک و تعمیر آن برای افرادی که از این دستگاه استفاده می‌کنند موضوع مهمی است. گاهی ممکن است ماشین لباسشویی پاناسونیک با مشکل مواجه شود و یا با نمایش ارور خبر از خرابی بدهد، برای تعمیر ماشین لباسشویی پاناسونیک می‌توانید از مطالب زیر استفاده کنید. در این صفحه از خدمات آنلاین “استاده” به معرفی تعمیرکار جهت انجام تعمیر ماشین لباسشویی پاناسونیک درب از بالا و معمولی و همچنین بررسی ارورهای لباسشویی پاناسونیک و نحوه عیب یابی آن در ادامه بررسی خواهد شد.

تعمیر لباسشویی پاناسونیک درب بالا

عوامل مختلفی ممکن است سبب نیاز به تعمیر لباسشویی پاناسونیک شده باشند. اولین کار بررسی ماشین لباسشویی پاناسونیک درب بالا و تشخیص مشکل است و سپس باید با توجه به خرابی نسبت به عیب یابی آن اقدام شود. بهتر است اگر تجربه و مهارت کافی برای این کار ندارید تعمیر ماشین لباسشویی پاناسونیک درب بالا را به نمایندگی و مراکز معتبر تعمیرات بسپارید تا با خیال راحت نسبت به عیب یابی دستگاه اقدام شود.

در ادامه برخی از مشکلات و خرابی‌های ماشین لباسشویی پاناسونیک درب بالا بررسی شده‌اند و شما می‌توانید با تشخیص آن‌ها نسبت به تعمیر و عیب یابی دستگاه اقدام کنید.

روشن نشدن ماشین لباسشویی پاناسونیک درب بالا

برخی مواقع دلیل بروز این مشکل بسیار ساده است و با بررسی اتصال پریز این مشکل برطرف خواهد شد. اما زمانی که پریز دچار مشکل شده باشد باید به تعمیر و برطرف کردن خرابی آن بپردازید که برای بررسی آن می‌توانید از فازمتر نیز استفاده کنید.

البته روشی دیگر این است که وسیله برقی دیگر که از سلامت کامل برخوردار است را به پریز متصل کنید و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. اگر مشکل از پریز نبود موتور ماشین لباسشویی پاناسونیک را بررسی کنید زیرا هنگام گرم شدن موتور باید دقایقی صبر کنید و سپس مجددا دستگاه را روشن کنید.

اگر مشکل با این کار برطرف نشد و از گرمای موتور کاسته نشد باید با کمک تعمیرکار لباسشویی پاناسونیک را تعمیر کنید تا سبب بروز مشکلات جدی‌تر نشود.

صدای ناهنجار ماشین لباسشویی پاناسونیک درب بالا

یاتاقان ممکن است بر اثر استفاده نادرست و یا فعالیت زیاد دچار مشکل شده باشد. با خرابی این قطعه دستگاه صدای زیادی تولید می‌کند و می‌لرزد. برای برطرف کردن این مشکل پس از بررسی تعمیرکار در اکثر مواقع تعویض این قطعه پیشنهاد می‌شود.

خوب شسته نشدن البسه در ماشین لباسشویی پاناسونیک درب بالا

زمانی که ماده شوینده به خوبی به البسه انتقال داده نشود با این مشکل سروکار پیدا خواهید کرد. لازم به ذکر است در برخی مواقع زمانی که لوله تخلیه و یا فیلتر مسدود و بسته بشوند نیز این خرابی نمایان خواهد شد. گاهی مواقع نیز انتخاب چرخه نامناسب برای شستشو سبب بروز این خرابی خواهد شد که شما پیش از شستن البسه باید از صحیح بودن چرخه انتخابی اطمینان حاصل کنید. سپس جاپودری بررسی شود تا از تمیز بودن آن مطمئن شوید و در صورتی که هیچ یک از قسمت‌های ذکر شده دلیل بروز این خرابی نبودند به بررسی لوله‌های دستگاه و سیستم تخلیه بپردازید. به دلیل تخصصی بودن تعمیر ماشین لباسشویی پاناسونیک در این حالت بهتر است با نمایندگی و یا مراکز معتبر تعمیرات مشورت کنید.

تخلیه نکردن ماشین لباسشویی پاناسونیک درب بالا

این خرابی ممکن است با توجه به عوامل مختلفی به وجود بیاید که برخی از آن‌ها در ادامه نام برده شده‌اند:

 • گیر کردن جوراب و اجسام کوچک بین مخزن و آبکش
 • گرفتگی و بسته شدن پمپ تخلیه
 • گرفتگی و بسته شدن شیلنگ
 • نمایش کد خطا و ارور
 تعمیر ماشین لباسشویی پاناسونیک

حال برای برطرف کردن این خرابی شما می‌توانید دستگاه را به صورت خالی یک بار روشن کنید تا شروع به فعالیت بکند. البته در صورتی که انسداد وجود داشته باشد می‌توانید دستگاه را با گرم‌ترین درجه روشن کنید تا به صورت خالی اقدام به شستشو کند. در صورتی که تخلیه انجام نشود باید شلنگ مربوط به این قسمت را بررسی کنید زیرا ممکن است دچار خمیدگی شده باشد.

برای بررسی سالم بودن شلنگ تخلیه می‌توانید آن را از پشت دستگاه بیرون بیاورید و آب را از آن عبور دهید تا از رد شدن آب به درستی از آن اطمینان حاصل کنید. اگر هنوز هم خرابی برطرف نشد می‌توانید به مراکز و نمایندگی تعمیرات لباسشویی پاناسونیک مراجعه کنید. به همین منظور می‌توانید با شماره‌های موجود در همین صفحه از استاده جهت اقدام به تعمیرات تماس بگیرید و پس از مشاوره و راهنمایی‌های لازم در صورت تمایل ثبت سفارش کنید.

وجود خرابی در موتور ماشین لباسشویی پاناسونیک درب بالا

همانطور که می‌دانید این قطعه اصلی‌ترین قسمت در ماشین لباسشویی پاناسونیک درب بالا به شمار می‌رود. اگر به هر دلیلی این قطعه دچار خرابی شده است در اولین فرصت با نمایندگی تماس حاصل کنید تا جهت تعمیر ماشین لباسشویی پاناسونیک اقدام شود.

نچرخیدن مخزن ماشین لباسشویی پاناسونیک درب بالا

دلایل بروز این خرابی در زیر نام برده شده‌اند:

 • وجود مشکل در تخلیه
 • خرابی موتور
 • خرابی پمپ
 • بارگیری زیاد
 • تعادل نداشتن دستگاه

با بروز این مشکل در برخی مواقع ممکن است دستگاه خاموش شود که شما می‌توانید با کم کردن حجم البسه این مورد را برطرف کنید.

نشتی داشتن ماشین لباسشویی پاناسونیک درب بالا

برای برطرف کردن این مورد باید محل نشتی را پیدا کنید. ممکن است قسمت تخلیه و یا شیلنگ مربوط به این قسمت دچار خرابی شده باشند که با کمک تعمیرکار می‌توانید این مشکلات را برطرف کنید.

عیب یابی ماشین لباسشویی پاناسونیک

ماشین لباسشویی پاناسونیک ممکن است پس از مدتی استفاده و کار کردن با مشکلاتی روبه‌رو شود که برخی از آن‌ها به همراه نحوه عیب یابی بررسی خواهیم کرد.

عیب یابی ماشین لباسشویی پاناسونیک

باز نشدن درب ماشین لباسشویی پاناسونیک

آب باقی مانده داخل مخزن را بررسی کنید و سپس نسبت به باز کردن درب دستگاه اقدام کنید زیرا در صورتی که فعالیت به اتمام نرسیده باشد درب باز نخواهد شد. در برخی موارد خرابی میکروسوییچ درب باعث بروز این خرابی می‌شود که باید با کمک تعمیرکار لباسشویی پاناسونیک نسبت به عیب یابی این قطعه اقدام کنید.

پریدن فیوز ماشین لباسشویی پاناسونیک

زمانی که فیوز دستگاه می‌پرد اولین کار بررسی ولتاژ و همچنین نوسانات برق است. البته ممکن است در برخی مواقع، قدیمی شدن فیوز نیز مسبب بروز این خرابی شود. در صورتی که مشکل برطرف نشد می‌توانید سیم‌کشی ماشین لباسشویی پاناسوتیک را نیز بررسی کنید و در صورت وجود اتصالی نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام کنید.

ایجاد صدای بلند توسط ماشین لباسشویی پاناسونیک

در صورتی که این مشکل رخ داد با بررسی مواردی که در ادامه ذکر شده‌اند نسبت به عیب یابی ماشین لباسشویی پاناسونیک اقدام کنید.

 1. تراز بودن یا نبودن دستگاه را بررسی کنید.
 2. تمامی جیب‌های لباس‌ها را بررسی کنید و از وجود نبود اشیاء اطمینان حاصل کنید.
 3. بلبرینگ و سه نظام نگه دارنده را چک کنید و از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.
 4. از قرارگیری صحیح لاستیک دور درب مطمئن شوید‌.
 5. تسمه‌ها را بررسی کنید که شل نشده باشند و با سیم‌بندی دستگاه تداخل پیدا نکرده باشند.

تمام نشدن چرخه شستشو ماشین لباسشویی پاناسونیک

این ایراد ممکن است در دو زمان به وجود بیاید و اولین مورد این است که زمانی که تایمر و اتصالات آن دچار مشکل خرابی بشوند شما با این خرابی مواجه خواهید شد. دومین مورد هم  این است که  اتصالی و وجود ایراد در برد الکترونیکی نیز در نمایان شدن این خرابی بی تاثیر نیستند. شما برای برطرف کردن این خرابی و عیب یابی ماشین لباسشویی پاناسونیک باید از تعمیرکار مجرب جهت تعمیر کمک بخواهید.

برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی پاناسونیک

زمانی که داخل دستگاه و یا قطعاتی مانند شیرالکتریکی، هیدرواستات، پمپ و هیتر و واتر پمپ اتصالی داشته باشند این مشکل نمایان می‌شود. برخی مواقع خرابی سیم‌های رابط نیز باعث بروز این مشکل خواهند شد که باید این قطعات توسط تعمیرکار بررسی و پس از تشخیص خرابی نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی پاناسونیک اقدام شود.

رفع ارور لباسشویی پاناسونیک

در جدول زیر ارورهای ماشین لباسشویی پاناسونیک به همراه روش تعمیر و رفع ارور برای شما شرح داده شده است.

ارورمعنی ارورنحوه رفع ارور لباسشویی پاناسونیک
H01بیرون از محدوده بودن سنسور سطح آب یا فشارچک کردن میکوسوییچ فشارف دسته سیم‌های سنسور سطح و برد کنترل اصلی PCB تعویض میکروسوییچ در صورت خرابی
H04اتصال کوتاه در رله برق برد کنترل الکترونیکی اصلیچک کردن دسته سیم‌ها تعویض کنرل الکترونیکی PCB
H05ذخیره نشدن اطلاعات در کنترلرچک کردن دسته سیم‌ها تعویض کنرل الکترونیکی PCB
H07بیرون از محدوده بودن یا نرمال نبودن سیگنال تاکو از موتورچک کردن موتور، دسته سیم موتور، دسته سیم تاکو و برد الکترونیکی
H09خطای ارتباط در میان برد الکترونیکی دیسپلی و اصلیچک کردن دسته سیم برد الکترونیکی و کنترلر الکترونیکی تعویض هر دو برد
H17داشتن سیگنال غیرمعمولی و یا بیرون از محدوده سنسور دما یا ترمیستور شستشوچک کردن سنسور دما و دسته سیم آن تعویض سنسور دما
H18داشتن سیگنال غیرمعمولی و یا بیرون از محدوده سنسور ترمیستور موتورچک کردن و یا تعویض اطلاعات موتور و موتور
H21تشخیص دادن زیاد شدن سطح آب توسط سنسور فشارچک کردن شیربرقی و تعویض در صورت وجود مشکل
H23نرمال نبودن یا بیرون از محدوده بودن رله هیتر در برد کنترل اصلی PCBچک کردن کنترلر الکترونیکی تعویض برد الکترونیکی اصلی
H25خطای موتورچک کردن موتور و دسته سیم‌هایش تعویض برد الکترونیکی برق در صورت نیاز
H27درگیر نشدن قفل درب با گیرهچک کردن قفل درب و دسته سیم‌هایش تعویض قفل درب در صورت نیاز تعویض برد کنترل اصلی در صورت نیاز
H29آهسته و یا غیرمعمولی کار کردن فن خنک کننده و یا اتصال کوتاه یا باز مدارشچک کردن کانتکتور فن خنک کننده و دسته سیم‌ها تعویض فن خنک کننده تعویض کنترلر الکترونیکی در صورت نیاز
H41هنگام چرخش اطلاعات از سنسور 3d به دست نمی‌آیدچک کردن دسته سیم‌های سنسور 3d و تعویض آن‌ها تعویض برد الکترونیکی در صورت ادامه خرابی
H43وجود نشتی در پایه دستگاهچک کردن منبع نشتی
H46سیگنال غیرمعمولی از تشخیص دهنده نشتی در پایه دستگاهچک کردن سنسور و دسته سیم‌هایش تعویض کنترلر الکترونیکی اصلی در صودت ادامه داشتن ایراد
H51تشخیص بار زیاد از حد موتورچک کردن موتور اصلی و برد کنترل اصلی
H52تشخیص ولتاژ ورودی بسیار زیادچک کردن منبع اصلی برق
H53تشخیص ولتاژ ورودی بسیار کمچک کردن منبع اصلی برق
H55تشخیص جریان غیرمعمولی هنگام چرخیدن موتورتعویض موتور اصلی
U11تخلیه نکردن لباسشویی پاناسونیکچک کردن شیلنگ و فیلتر تخلیه و دسته سیم‌های پمپ تخلیه، سنسور سطح آب و دسته سیم‌هایش
U12باز بودن دربچک کردن گیره قفل و قفل درب، کنترل الکترونیکی و بسته بودن صحیح درب
U13متوازن نبودن بارچک کردن مقدار البسه شروع برنامه از اول چک کردن تسمه و موتور در صورت نیاز
U14دستگاه در زمان 20 دقیقه با آب پر نشده استچک کردن فشار آب ورودی چک کردن فیلتر، شیلنگ، شیربرقی و میکروسوییچ فشار و دسته سیم‌هایش
U18وجود مشکل در فیلتر یا پمپ تخلیه لباسشویی پاناسونیکچک کردت تمیزی فیلتر چک کردن محل قرارگیری فیلتر بررسی دسته سیم‌ها در صورت نیاز