کولر جزو اصلی وسایل سرمایشی در منزل است که بودن آن به خصوص در فصل تابستان ما را از گرما نجات می‌دهد. کانال کشی کولر در هنگام ساخت منازل انجام می‌شود و اجرای صحیح آن به خنک‌تر شدن منزل کمک شایانی می‌کند. زیرا اگر ضعفی در کانال کشی وجود داشته باشد هر چقدر که کولر هم مارک خوبی باشد و خوب خنک کند، باد خنک به داخل منزل نمی‌رسد و فضا را مطبوع نمی‌کند.

در این صفحه از استاده در نظر داریم تا به مبحث کانال کشی کولر آبی و هزینه‌های پیرامون آن و معرفی متخصص تعمیر کولر آبی بپردازیم تا شما نیز با پروسه انجام آن آشنا شوید.

قیمت کانال کشی کولر در ساختمان

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

متریال یا خدمات انجام کار هزینه به تومان
دستمزد نصب کانال کشی کولر ۲۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ به ازای هر متر مربع با توجه به شرایط انجام کار
کانال کشی با ورق گالوانیزه ۵۰ درصد و بند کشویی ۷۰۰۰۰ به ازای متر مربع
کانال کشی با ورق گالوانیزه ۵۵ درصد و بند کشویی ۷۵۰۰۰ به ازای هر متر مربع
کانال کشی با ورق گالوانیزه۷۰ درصد و فلنج آهنی ۱۲۰۰۰۰ به ازای هر متر مربع
دریچه آهنی هر اینچ ۲۰۰۰۰۰
دریچه آلومینیوم هر اینچ ۴۵۰۰۰۰
لوله نمره ۴۵ هر متر ۱۱۰۰۰۰
کلاهک H سایز ۲۰ هر عدد ۱۰۰۰۰۰

در زمینه هزینه‌ها و قیمت کانال ‌کشی کولر باید گفت این کار بر اساس متراژ آن و واحد متر مربع انجام می‌شود. به طور کلی فاکتورهایی که در هزینه کانال کشی کولر در ساختمان موثر هستند عبارتند از:

  • متراژ
  • جنس متریال
  • دستمزد فرد متخصص
  • ایاب و ذهاب
قیمت کانال کشی کولر در ساختمان

برای انجام کانال ‌کشی کولر و اطلاع از هزینه‌ها باید منزل شما بازدید شود تا بتوان به صورت حدودی قیمت کانال کشی کولر را تعیین کرد. پس از اتمام کار با توجه به متراژ دقیق‌تر و متریال صرف شده می‌توان قیمت دقیق را اعلام کرد. اما فردی که کارش را بلد باشد و تجربه داشته باشد می‌تواند از همان ابتدا برآورد دقیق‌تری داشته باشد. نکته دیگری که افراد به آن توجه نمی‌کنند هزینه انجام خرده کاری است که اگر زیر ۵۰ متر مربع باشد افزایش پیدا می‌کنند. برای انجام کانال‌ کشی و صرفه‌جویی در هزینه بهتر است ساخت و نصب کانال را به شخص یا تیم خاصی سپرد.

در جدول زیر قیمت کانال کشی کولر و برخی هزینه‌‌های جانبی دیگر آمده است.

عوامل مهم در کانال‌کشی‌ کولر آبی

کانال کولر آبی

کانال کشی کولر آبی در واقع جزو مهم‌ترین بخش‌های داشتن یک سیستم تهویه هوای خوب در منزل است که باید به درستی انجام شود.

این امر توسط ورق آلومینیومی و یا گالوانیزه، پنل‌های عایق شده و پلاستیک انجام می‌شود که بتواند هوا را خنک‌تر نگه دارد. باید بدانید که اجرای کانال کشی کولر آبی در مراحل آخر ساختمان سازی و نازک کاری انجام می‌شود و در واقع این امر به شدت به مکانی که کولر آبی خود را قرار می‌دهید بستگی دارد زیرا اگر کولر در پشت بام منزلتان باشد کانال‌کشی کولر آبی شما بسیار با زمانی که در بالکن منزلتان است تفاوت خواهد داشت.

اگر کانال کشی به درستی انجام نشده باشد برای اصلاح آن باید هزینه‌ زیادی بابت خراب کردن مجدد دیوارها به تعمیرکار کولر بپردازید و تا مدتی گرد و خاک را در منزل تحمل کنید. پس بهتر است از ابتدا این امر را به فرد متخصص بسپارید تا متحمل ضرر و زیان نشوید.

به طور کلی مراحلی که برای کانالکشی کولر در ساختمان انجام می‌شوند به شرح زیر هستند.

  • ابتدا باید نقشه کانال‌کشی توسط معمار کشیده شود.

قرار گرفتن درست دریچه‌های کولر نقش مهمی در خنک کردن اتاق‌ها دارد. بنابراین طراحی نقشه امری بسیار مهم است و باید به دقت انجام شود. زیرا جابه‌جایی کانال به مراتب سخت‌تر و هزینه‌بر است.

  • موارد لازم برای کانال کشی کولر آبی مانند ورق‌های آلومینیومی و عایق ‌کاری تهیه شود.

متریالی که برای کانال‌‌کشی استفاده می‌شود بسیار حائز اهمیت است زیرا در صورتی که ورقه‌‌ها مرغوب نباشند پس از مدتی خراب و یا سوراخ شده و هوای خنک وارد منزل نخواهد شد. در حال حاضر بیشتر از ورقه‌‌های گالوانیزه استفاده می‌شود که دوام و ضخامت خوبی دارند. از طرفی عایق‌کاری هم به شما کمک می‌کند تا با صرف کمترین انرژی هوایی مطبوع و خنک داشته باشید.

  • در مرحله آخر که همزمان با مراحل انتهایی تکمیل ساختمان است کانال کشی انجام می‌شود.

در این مرحله با توجه به نقشه و متریال و هم‌چنین میزان باد، کانال ‌کشی و نصب دریچه انجام می‌شود. هم‌چنین تعیین اندازه و سایز دریچه کولر هم امر مهمی است که توسط متخصص انجام می‌شود.

در پایان

در محیط‌های به دور از رطوبت معمولا به دلیل صرف هزینه برق کمتر از کولرآبی استفاده می‌شود. اما برای اینکه همین کولر هم بتواند به صورت بهینه محیط را خنک کند، باید کانال کشی کولر آبی ساختمان به درستی انجام شود و دریچه‌ها در جایگاه صحیح و با سایز درست جایابی و متصل شوند. بنابراین برای داشتن خانه‌ای خنک و با هوای دلچسب و جلوگیری از صرف هزینه بیشتر در آینده باید برای مرحله کانال کشی کولر آبی خود به درستی هزینه کنید و از متخصص کمک بگیرید.

آخرین مطالب تعمیر کولر آبی در استاده مگ