ساخت و تعمیر درب آلومینیومی در طی سال های اخیر یکی از اموری است جایگاه ویژه ای در بازار صنعت ساختمان پیدا کرده اند که برای نصب در ساختمان های مسکونی، آپارتمان‌ها و سازمان های اداری بهترین انتخاب هستند.

آلومینیوم فلزی سبک و مقاوم، انعطاف پذیر و با قابلیت شکل پذیری بالاست. اما با وجود این مزایا بر اثر عواملی نیاز به تعمیرات و ساخت مجدد دارد که در این صفحه به دلایل خرابی و چگونگی تعمیر درب آلومنیومی و پنجره ها، انواع آن و همچنین ساخت آن می پردازیم و به عوامل مهم در تعیین قیمت و دستمزد آن اشاره خواهیم کرد.

مزایای استفاده از پنجره و درب آلومینیومی

در ساختمان سازی ساخت درب و پنجره آلومینیومی و انتخاب جنس مناسب و با کیفیت برای آن، بسیار حائز اهمیت است. عایق بندی در مکان های مورد نیاز ساختمان باعث جلوگیری از اتلاف انرژی می‌شود و از نظر اقتصادی و زیست محیطی نقش مهمی در زندگی افراد جامعه دارد.

اگر هنگام ساخت و تعمیر درب آلومینیومی و پنجره‌ ها اصل استاندارد رعایت گردد؛ از انتشار سرو صدا در محیط منزل جلوگیری شده و محیطی مناسب و آرام برای افراد در منزل و ادارات مهیا می شود. این انتخاب همچنین، از تبادل دما در زمستان و تابستان ممانعت کرده که همین امر باعث جلوگیری از اتلاف انرژی خواهد شد.

در طی سال های اخیر ساخت پنجره آلومینیومی و همچنین درب ها، جایگاه ویژه ای در بازارهای ساخت و ساز پیدا کرده اند و برای نصب در ساختمان های مسکونی، آپارتمان‌ها و سازمان های اداری تبدیل به بهترین انتخاب شده اند.

دلیل اصلی ساخت درب آلومینیومی شامل موارد بسیاری است؛ از جمله مقاومت آن ها در مقابل تغییر رنگ، تابش و دمای زیاد به دلیل عدم انقباض و انبساط سریع، رطوبت و خاصیت ضد زنگ بودن، از مهم‌ترین مزیت‌های آلومینیوم است، که این دلایل برای پنجره ها نیز صدق می کند.

این مزیت‌ها باعث می شود زمان استفاده از درب و پنجره های آلومنیومی افزایش یابد؛ اما با وجود تمام این مزایا هر کالایی به مرور زمان خراب می‌شود و نیاز به تعمیر خواهد داشت؛ حتی ساخت درب آکاردئونی نیز پس از مدتی نیاز به تعمیر دارد و باید جهت حفظ امنیت خانه دست به‌کار شد.

حتما بخوانید: ساخت درب توری فلزی همراه قیمت

دلایل خرابی و تعمیر درب و پنجره آلومینیومی

 تعمیر درب آلومینیومی و همچنین پنچره‌ها به دلایل مختلفی انجام می گیرد. از جمله:

 مثلا ممکن است لولای درب و پنجره زنگ خورده و خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. یا شیشه آن ها در اثر پرتاب سنگ یا موارد دیگر شکسته شود.

در این صورت برای خدمات تعمیر درب و پنجره آلومنیومی، نصب توری، عایق کاری و تعمیر یراق آلات به افراد متخصص و نیروهای مربوطه نیاز خواهید داشت.

همچنین عوامل دیگری مانند نصب غیر اصولی درب و پنجره آلومینیومی، نوع پروفیل مصرفی در ساخت، کیفیت پایین و … ممکن است در قابلیت و کارکرد آن ها مشکل به وجود آورد. از این رو با توجه به نوع و هزینه ای که برای تعمیر و یا ساخت پنجره آلومینیومی و درب ها پرداخت می کنید لازم است تا از فرد متخصص استفاده کنید.

 

طبقه بندی شده در