لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

یکی دیگر از دغدغه های هر ساختمان تعمیر درب اتوماتیک می باشد.هر چند که این درب ها رفت و آمد را برای ساکنین بسیار آسان کرده است اما گاهی اتفاقاتی خواهد افتاد که نیاز به تعمیرات بسیار آشکار خواهد شد.

از آن جایی که این درب ها انواع متنوعی دارند و هر یک از آن ها را برای مکان مختلفی طراحی کرده اند پس امکان خرابی قطعات آن و سایر مشکلاتی که ممکن است برای آن پیش بیاید متفاوت می باشد.

در این صفحه با همراهی شما قصد داریم در مورد نصب و تعمیر درب اتوماتیک و مزایای استفاده از آن صحبت نماییم.

مزایای استفاده از درب اتوماتیک

قبل از اینکه به نحوه نصب کردن و تعمیر درب اتوماتیک بپردازیم می خواهیم نگاهی به مزایای استفاده از این درب ها بپردازیم.

درب‌های اتوماتیک در معماری مدرن، برای بیشتر ساختمان‌ها کاربرد دارند: مراکز خرید، دفاتر اداری، فرودگاه ‌ها، بیمارستان ها، هتل ها، و حتی خانه ‌ها. این درب‌ها زیبایی مخصوص به خود را دارند و در ساختمان بسیار زیبا جلوه می‌کنند.

نصب درب‌های اتوماتیک مزایای بسیاری دارد که به طور خلاصه به برخی از آن‌ها اشاره می کنیم:

– مردم درب‌های اتوماتیک را ترجیح می­دهند: طبق آمار گرفته شده در آمریکا، تقریبا ۹۸.۹۹ درصد از مردم، درب‌ اتوماتیک را به دیگر درب‌ها ترجیح می­دهند.

– راحتی: به دلیل استفاده نکردن از دستگیره در درب‌های اتوماتیک و عدم استفاده از دست برای باز و بسته کردن آن ها، این نوع از درها بسیار پرطرفدار هستند و راحتی در استفاده را به همراه دارند.

– درب‌های بهداشتی: دستگیره درب ها، مخصوصاً مکان‌های پر رفت و آمد و عمومی، یکی از منابع میکروب‌ها و انتقال بیماری‌ها به شمار می­رود. با نصب و تعمیر درب‌ اتوماتیک در این مکان ها، یکی از موارد رعایت بهداشت را انجام داده اید.

– جلوگیری از هدر رفت انرژی: افراد معمولاً وقتی درب را باز می‌کنند، فراموش می‌کنند که آن را ببندند و همین امر موجب هدر رفت انرژی می‌شود. درب‌های اتوماتیک برای جلوگیری از هدر رفت انرژی بسیار مفید هستند چرا که فقط زمانی که لازم است باز می‌شوند.

– قابلیت دسترسی برای همه: بسیار مهم است که یک دفتر یا شرکت (یا هر مکان دیگری)، پذیرای همه افراد باشند. افرادی که از صندلی چرخدار استفاده می‌کنند و یا افراد دیگری که از لحاظ فیزیکی مشکل دارند، از نوع درب استقبال بیشتری می‌کنند.

– راحتی در استفاده و نگهداری: با توجه به استاندارد‌های بالای این نوع از درها، نگهداری آن‌ها کار راحتی به حساب می‌آید و استفاده از آن‌ها نیز نیاز به هیچ دانش خاصی ندارد و هر کسی می­تواند به راحتی از آن‌ها استفاده کند. اما برای نصب و تعمیر درب اتوماتیک باید به متخصصین آن مراجعه کرد.

نکات مهم هنگام نصب درب‌ اتوماتیک

نصب درب‌ اتوماتیک در مکان‌های مختلف امکان پذیر است. این درب‌ها برای پارکینگ‌ها بسیار ایمن هستند و استفاده از آن‌ها نیز آسان است. اما به دلیل تنوع در مدل‌های این درب ها، نصب آن‌ها نیاز به داشتن مهارت و دانش کافی در این زمینه دارد.

افراد متخصص در این زمینه، با در نظر گرفتن موقعیت درب، محل نصب و نوع ساختمان، اقدام به معرفی مدل و مشورت با مشتری‌ها می‌کنند. پس از انتخاب درب توسط مشتری، کارشناسان برای نصب به محل مورد نظر می­آیند و به این کار اقدام می‌نمایند.

نصب درب‌ اتوماتیک همچنین به دقت بالا نیاز دارد، چرا که هر میلیمتر نیز در نصب این درب‌ها مهم است. رعایت چند نکته  در نصب درب‌های اتوماتیک بسیار ضروری است:

  • قاب آلومینیومی درب: هنگام نصب قاب آلومینیومی (یا آلیاژ آلومینیوم) بالای درب‌های اتوماتیک، حتما از تراز بودن آن اطمینان خاطر بدست آورید، چرا که حتی چند میلیمتر خطا در نصب آن، موجب کاهش قدرت درب می‌شود و از عمر آن‌ها به شدت می­کاهد.
  • قرقره‌های درب: قرقره‌های متحرک درب‌های اتوماتیک، حتماً باید به درستی نصب شوند و در ریل به خوبی و به راحتی حرکت کنند. اگر غیر از این باشد، از عمر مفید درب کم می‌شود.
  • موقعیت باز و بسته شدن: قبل از اتصال درب به منبع برق، ابتدا به صورت دستی موقعیت باز شدن درب و بسته شدن آن را علامت بزنید؛ سپس توسط پیچ و مهره‌ها و آچار مخصوص، حرکت درب را محدود کنید
  • دقت در آسیب نرساندن به سیم کشی درب اتوماتیک و سیم کشی نصب آیفون نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه نمود.
  • نکته: دقت داشته باشید که درب‌های اتوماتیک با نصب قفل برقی متفاوت می باشند!

تعمیر درب‌ اتوماتیک و پارکینگ

تعمیر درب اتوماتیک همچون نصب آن نیاز به مهارت بالایی دارد، که باید توسط افراد کارشناس در این زمینه انجام شود. معمولاً خرابی درب‌ها از موتور آن‌ها است.

فرقی ندارد که درب اتوماتیک چه مدلی باشد (کشویی، بالا رونده و…) یا برای چه مکانی استفاده شود (پارکینگ، خانه، شرکت و…)، اولین احتمال برای کار نکردن این درب ها، موتور آن‌ها است که باید سریعا با یک تعمیرکار ماهر تماس گرفت.

  حتما بخوانید: عیب یابی و تعمیر کرکره برقی توسط نصاب ماهر

مورد دوم که بیشتر مربوط به تعمیر درب‌ اتوماتیک پارکینگ است، کار نکردن کنترل آن‌ها است. خرابی یا کار نکردن کنترل ممکن است از تمام شدن باتری یا به هم ریختن کد بین دستگاه مرکزی و کنترل باشد. برای دیگر درب‌های اتوماتیک، ممکن است ایراد از سنسور آن‌ها باشد.

به دلیل تردد و باز و بسته شدن زیاد این درب ها، لازم است که سرویس‌های دوره‌ای به طور منظم انجام شود تا عمر بیشتری داشته باشند. کلید‌های مخصوص نیز برای موارد ضروری برای این درب‌ها طراحی شده است تا بتوان به صورت دستی از آن ها استفاده کرد.

در هر حال، تعمیر درب‌ اتوماتیک و همچنین تعمیر جک پارکینگ باید توسط کارشناسان انجام شود، تا از خراب شدن بیشتر آن‌ها جلوگیری شود.

تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای:

درب های اتوماتیک شیشه ای انواع مختلفی دارند که می توان به درب های شیشه ای گرد، تک لنگه ای و دو لنگه ای کشویی، دو لنگه ای و چهار لنگه ای تلسکوپی اشاره نمود که مشخصا برای تعمیرات هر یک از آن ها می بایست از روش خاصی پیروی نمود.

به طور کلی عموم شرکت هایی که به نصب و تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای و پارکینگ می پردازند به صورت شبانه روزی در خدمت مردم می باشند تا در هر لحظه با ارائه بهترین خدمات، به رفع نیاز افراد بپردازند.

طبقه بندی شده در