لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

با ما در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” همراه باشید تا به آموزش باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت بپردازیم و مراحل انجام هر راهکار را فراگیریم.

آموزش باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت

امروزه یکی از موضوعاتی که بیشتر افراد به هنگام خرید یا رهن خانه به آن توجه زیادی می‌کنند، وجود یا عدم وجود پارکینگ در محل موردنظر است. به دنبال آن، شرایط استفاده از پارکینگ نیز مطرح خواهد شد. در چنین شرایطی افراد به دلایل متفاوتی از قبیل سرعت بخشیدن به رفت و آمدهایشان، امنیت بیشتر و… به دنبال درب پارکینگ اتوماتیک هستند. با این وجود، همان قدر که درب‌های اتوماتیک مزیت‌های زیادی دارند، در بعضی از شرایط مانند نبود برق یا ریموت و… ممکن است مشکلات رایجی را برای ما به وجود آورند. در این شرایط نیاز به باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت الزامی است.

راهکار باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت

آشنایی با راهکارهای موثر باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت در شرایط ضروری مانند قطع برق، نبود ریموت، اختلال در تنظیم زمان بسته شدن درب اتوماتیک و… امری ضروری شمرده می‌شود. در ادامه این مقاله از استاده مگ به بررسی برخی از آنها برای باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت خواهیم پرداخت.

استفاده از باطری ذخیره

یکی از روش‌هایی که برای باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت می‌توان انجام داد، استفاده از باطری ذخیره می‌باشد. در حقیقت این روش در هنگام قطع برق مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدین صورت که درب اتوماتیک از برق ذخیره شده در باطری استفاده کرده و درب را باز و بسته می‌کند. تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ را در صفحه “خدمات آنلاین استاده” بخوانید.

کسانی که به دنبال چنین روشی هستند باید هنگام نصب درب اتوماتیک، باطری ذخیره کننده برق را نیز نصب نمایند.

استفاده از کلید دستی درب اتوماتیک

یکی دیگر از روش‌هایی که برای باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت انجام می‌شود، استفاده از کلید دستی درب اتوماتیک است.

  • در این روش باید کابل اصلی مربوط به برق را در مرحله اول از سیستم جدا کنید.
  • سپس با خلاص کردن دستی درب پارکینگ، می‌توانید درب را باز و بسته کنید. انجام این کار با استفاده از گیربکس و کلید مخصوص امکان خواهد داشت.
  • در واقع باید موتور گیربکس را در یک جای مشخص قرار دهید.
  • سپس کلید را نیز در قسمتی از موتور گیربکس قرار ‌دهید و با چرخاندن کلید به باز و بسته کردن درب پارکینگ اقدام فرمایید. تنظیم جک درب پارکینگ چگونه صورت می‌گیرد؟
  • تقریبا همه‌ درب‌های اتوماتیک دارای کلید دستی هستند. این کلید توسط نصاب روی موتور درب‌های اتوماتیک نصب می‌شوند.
  • البته باید به این نکته نیز توجه داشت که به هنگام خلاص کردن دستی، باید کلید را در محوریت موتور گیربکس قرار دهید.
  • سپس همانطور که گفته شد با چرخاندن آن‌، درب را باز یا بسته کنید. معمولا با چرخاندن به صورت ساعتگرد، درب بالا می‌رود. به صورت پاد ساعتگرد نیز درب شروع به پایین آمدن می‌کند. البته ممکن است در بعضی از درب‌های اتوماتیک این موضوع به صورت برعکس عمل کند.  

تذکر: استفاده بیش از حد از این روش موجب فشار آمدن به موتور درب اتوماتیک می‌گردد. در نتیجه باعث خرابی موتور خواهد شد. لذا توصیه می‌شود که از این روش در مواقع ضروری و به ندرت استفاده نمایید. 7 دلیل برای بسته نشدن درب پارکینگ را در استاده بخوانید.

استفاده از برد برای باز کردن درب پارکینگ

یکی دیگر از روش‌هایی که برای باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت استفاده می‌شود، کاربرد برد به‌طور دستی است. در این روش، باز کردن درب پارکینگ با استفاده از دکمه تایمر روی برد درب انجام می‌گیرد. (این دکمه اولین دکمه از سمت چپ و پایین برد است.)

برای انجام این روش باید دکمه تایمر را تا زمانی که شروع به چشمک زدن کند، فشار دهید. سپس کلید D روی برد درب را فشار دهید. برای بستن درب نیز باید مقدار دلخواهی را وارد کنید و مجددا کلید D را فشار دهید.  

تنظیم تایمر درب‌های اتوماتیک

از دیگر روش‌هایی که برای باز و بسته کردن درب پارکینگ بدون ریموت می‌توان انجام داد، تنظیم تایمر درب اتوماتیک می‌باشد. در این روش، با استفاده از سوئیچ‌هایی که روی برد درب اتوماتیک قرار گرفته است، می‌توانید تنظیمات لازم را انجام دهید. این سوئیچ‌ها برای ایجاد ارتباط بین درب و ریموت و همینطور فعال یا غیر فعال کردن تایمر استفاده می‌شوند.

برای انجام این کار سوئیچ auto close که روی برد درب قرار دارد را فشار داده تا در حالت ON قرار بگیرد تا در زمان دلخواهی درب بسته شود. برای غیر فعال نمودن این برنامه‌، کافیست این برنامه را در حالت OFF قرار دهید.

استفاده از برق اضطراری (UPS)

یکی دیگری از روش‌هایی که برای باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت و برق می‌توان از آن بهره برد، استفاده از برق اضطراری یا UPS می‌باشد. معمولا بیشتر درب‌های اتوماتیک دارای چنین سیستمی هستند.

در واقع سیستم برق اضطراری در صورت نبود برق، به صورت خودکار عمل خواهد کرد. بدین صورت که با تامین نیروی لازم برای چرخش قطعات، منجر به باز و بسته شدن درب اتوماتیک خواهد شد. در این روش تعداد دفعاتی که درب اتوماتیک می‌تواند بدون ریموت باز و بسته ‌شود به عواملی مانند میزان انرژی UPS بستگی دارد. در واقع سیستم‌های برق اضطراری دارای توان و قدرت مختلفی هستند.

ریموت درب پارکینگ اندروید

ریموت درب پارکینگ اندروید

برخی از درب‌های اتوماتیک دارای ریموت کنترل درب پارکینگ اندروید می‌باشند. در حقیقت این ریموت با استفاده از برنامه وای فای ریموت، درب برقی را بدون ریموت و برق، باز و بسته خواهد کرد. بدین صورت که با نصب این دستگاه در مکان مورد نظر، برنامه وای فای ریموت را روی گوشی خود نصب کرده و بدون ریموت و کلید، می‌توانید درب را باز و بسته کنید.

نتیجه گیری

درب‌های اتوماتیک در انواع مختلف و با قابلیت‌های گوناگونی به بازار عرضه می‌شوند که افراد با توجه به شرایطی از قبیل عرض ورودی ساختمان، میزان بودجه و… درب اتوماتیک موردنظر خود را خریداری می‌کنند. البته این درب‌های اتوماتیک خالی از مشکل نیستند و ممکن است تحت شرایطی نظیر خرابی درب یا ریموت، گم شدن ریموت و… مشکلاتی را به وجود آورند. 

در واقع در این مقاله تلاش بر این بود که شما را با روش‌های موثری آشنا سازیم که به کمک آنها، بتوانید به راحتی به باز کردن درب پارکینگ خود بدون ریموت بپردازید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در