لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

تعمیر رسیور کرکره برقی

تعمیر رسیور کرکره برقی

رسیور کرکره برقی یکی از قطعات کرکره برقی است که درواقع با فشردن دکمه ریموت کرکره برقی، سیگنال به این قطعه می‌رسد و با فرمان دادن به موتور کرکره، باز و بسته شدن صورت می‌گیرد. به همین دلیل با خراب شدن ریموت و رسیور، کلیه عملکرد کرکره مختل می‌شود. در ادامه به بررسی تعمیر رسیور کرکره برقی و تعمیر ریموت کرکره برقی می‌پردازیم.

همانطور که گفته شد، رسیور با دریافت سیگنال از طرف ریموت کنترل، به موتور فرمان می‌دهد و نیروی لازم جهت باز یا بسته شدن کرکره برقی فراهم می‌شود. اگر رسیور آسیب ببیند، دریافت سیگنال و فرمان به موتور صورت نمی‌گیرد و کرکره کار نخواهد کرد. در این شرایط تعمیر رسیور کرکره برقی اهمیت پیدا می‌کند.

درواقع رسیور رابط بین ریموت کنترل کرکره برقی و موتور کرکره برقی است، به صورتی که با فشردن کلید ریموت، سیگنالی به سمت رسیور فرستاده می‌شود و رسیور پس از تجزیه و تحلیل آن، سیگنال به جعبه کنترل فرستاده می‌شود و موتور نیروی محرکه لازم برای باز و بسته کردن کرکره را فراهم می‌کند. آیا باز کردن کرکره برقی بدون برق ممکن است؟برای آموزش کامل باز کردن کرکره برقی بدون برق کلیک کنید.

آسیب دیدن کرکره برقی

کرکره برقی به دلایل مختلفی ممکن است آسیب ببیند و نیاز به تعمیر پیدا کند، از این موارد می‌توان به ورود آب به رسیور، در معرض نور خورشید بودن در مدت طولانی و همچنین تنظیمات نادرست دستگاه اشاره کرد.

  • ورود آب به رسیور: کرکره برقی یکی از وسایلی است که به دلیل در معرض قرار گرفتن عوامل محیطی گوناگون، کثیف می شود و نیاز به شستشو دارد، اما اگر آب وارد قطعات مختلف از جمله رسیور شود، باعث آسیب رساندن به آن‌ها می‌شود. پس باید شستشو به دقت انجام شود تا آب وارد دستگاه نشود.
  • در معرض نور خورشید بودن: یکی از عوامل خرابی رسیور کرکره برقی، تابش زیاد نور خورشید در طولانی مدت است. بنابراین بهتر است از یک پوشش برای آن استفاده شود.
  • تنظیمات نادرست: هنگام نصب کرکره برقی و یا تعمیر آن، از تکنسین ماهر کمک بگیرید تا به درستی تنظیمات را انجام دهد.

در صورتی که کرکره برقی آسیب دید و نیاز به تعمیر رسیور کرکره برقی داشتید حتما از تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید. چرا که این قطعه یکی ار مهم‌ترین قطعات کرکره برقی است و اگر به خوبی تعمیر نشود دوباره مشکل ساز خواهد شد. کارشناسان استاده می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند.

تعمیر ریموت کرکره برقی

ریموت کرکره برقی وسیله‌ای است که به وسیله سیگنال‌هایی که به رسیور میفرستد، نیروی لازم برای موتور تامین می‌شود. و کرکره برقی باز و بسته می‌شود. از آن‌هایی که استفاده از ریموت زیاد است، ممکن است تحت شرایطی آسیب ببیند و نیاز به تعمیر پیدا کند. تعمیر ریموت کرکره برقی دو چیز را شامل می‌شود. یکی از موارد تعمیر پنل ریموت است و دیگری، ست کردن ریموت روی کرکره برقی است. جهت اقدام برای تعمیر میکروسوئیچ کرکره برقی کلیک کنید.

اگر مشکل مربوط به پنل ریموت باشد، باید باز شود و قطعی سیم‌ها بررسی و در صورت وجود مشکل برطرف شوند. برای انجام این کار اگر مهارت کافی ندارید، از فرد ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

اما اگر مشکل مربوط به ست شدن ریموت روی کرکره برقی باشد، تعمیر باید به یکی از این دو صورت انجام شود:

  • کد دادن از طریق کلید لرن روی برد دستگاه
  • کد دادن از طریق دیپ سوئیچ‌های ریموت

کد دادن از طریق کلید لرن روی برد درب برقی

به منظور تعمیر ریموت کرکره برقی با این شیوه:

  1. ابتدا باید در برد رسیور باز شود.
  2. کلید لرن چند ثانیه فشار داده شود.
  3. سپس باید چراغ ال ای دی روی برد روشن شود.
  4. پس از آن کلید روی ریموت را نیز مانند لرن چند  ثانیه فشار دهید و رها کنید تا کد دهی صورت بگیرد.
  5. کددهی با چشمک زدن ال ای دی نمایش داده می‌شود.

کد دادن از طریق دیپ سوئیچ‌های ریموت

برای ست کردن ریموت با این روش، باید درب ریموت باز شود. سپس دیپ سوئیچ‌ها به صورت یکسان با کرکره قرار داده شوند. در این صورت کد دهی صورت می‌گیرد.

نتیجه گیری

همانطور که توضیح داده شد، رسیور یکی از قطعات بسیار مهم کرکره برقی است. این قطعه سیگنال را از ریموت دریافت کرده و به موتور فرمان فعالیت را صادر می‌کند. بنابراین اگر ریسور یا ریموت آسیب ببینند و فعالیت آن‌ها مختل شود، مجموعه کرکره برقی کار نخواهد کرد. آسیب دیدن رسیور و ریموت دلایل متعددی دارد. اما مسئله‌ی مهم این است که باید برای تعمیر رسیور کرکره برقی و تعمیر ریموت کرکره برقی اقداماتی انجام داد که سخت نیست اما مهم هستند و باعث فعالیت دوباره کرکره می‌شوند.

طبقه بندی شده در

با برچسب در