لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

موتور کرکره برقی مهم‌ترین قطعه کرکره برقی است که ممکن است در اثر عوامل مختلف خراب شود. از آن جایی که موتور کرکره برقی قطعه بسیار مهمی در کرکره است، اگر مشکل پیدا کند، عملکرد سایر اجزا نیز مختل می‌شود. پس تعمیر درست و توسط فرد ماهر در صورت خراب شدن موتور بسیار اهمیت دارد. برای مشاهده خدمات نصب و تعمیر کرکره برقی بصورت تخصصی بر روی آن کلیک کنید.

البته گاهی فقط تصور می‌شود که مشکل از موتور است. درواقع مشکل از موتور نیست و مربوط به مدار است. زیرا موتور به این راحتی‌ها هم خراب نمی‌شود. در ادامه به بررسی انواع موتور کرکره برقی و خرابی آن و تعمیر موتور کرکره برقی می‌پردازیم.

قیمت تعمیر موتور کرکره برقی

یکی از مسائل مهم در تعمیر موتور کرکره، قیمت آن است. در این باره باید بگوییم که تعمیر موتور کرکره برقی معمولا مقرون به صرفه نیست و به همین دلیل بیشتر افراد تعویض را ترجیح می‌دهند.

  • یکی از دلالیل مقرون به صرفه نبودن  تعمیر موتور کرکره برقی، این است که در تعمیر باید سیم‌کشی بررسی و تعمیر شود، اما با این کار به احتمال زیاد طول عمر موتور پایین می‌آید و در آینده‌ای نه چندان دور مجبور به تعویض موتور می‌شوید.
  • دلیل دوم برای مقرون به صرفه نبودن تعمیر موتور کرکره ، آن است که برخی انواع موتور ریسک بالایی برای تعمیر دارند و ممکن است حین تعمیر آسیب بیشتری ببینند. به همین دلیل تعمیر آن پیشنهاد نمی‌شود و ترجیحا باید تعویض شود.

اگر کرکره برقی بسته می‌شود اما باز نمی‌شود، احتمالا مشکل از موتور کرکره برقی است و باید به فکر تعمیر و یا تعویض باشید.

تعمیر موتور توبولار

همانطور که گفته شد موتور کرکره برقی انواع مختلفی دارد. یکی از آن‌ها موتور توبولار کرکره برقی است. بالاتر توضیح داده شد که تعمیر برای همه انواع موتور مقرون به صرفه نیست و به دلیل پیچیدگی که دارند، تعمیر آن‌ها راحت نیست و همچنین عمر طولانی ندارد. به همین دلیل باید در صورت آسیب دیدن و خراب شدن تعویض شوند. تعویض آن نیز بدین صورت است که باید موتور جدید خریداری و جایگزین شود. اگر مهارت کافی برای تعویض موتور توبولار ندارید از تکنسین ماهر کمک بگیرید.

گاهی هنگام نصب اولیه کرکره برقی، به جای موتور ساید از توبولار استفاده می‌شود تا هزینه کاهش پیدا کند، اما غافل از اینکه در بلند مدت هزینه بیشتر می‌شود. چرا که مجبور به تعویض موتور می‌شوند. تشخیص آن برعهده تکنسین ماهر است.

تعمیر موتور سانترال کرکره برقی

اگر کرکره برقی شما موتور سانترال دارد و خراب شده است، باید بگوییم این نوع موتور از رده خارج شده است و تعمیرکار باید موتور ساید را جایگزین سانترال کند. برای این کار از فرد ماهر کمک بگیرید. در واقع این مدل موتور کرکره برقی با انواع دیگر متفاوت است و برای تعویض نیاز به تجربه کافی دارد.

تعمیر موتور ساید کرکره

موتور ساید کرکره برقی به دلیل طراحی متفاوتی که دارد، بین سه نوع موتور بیشترین قدرت را دارد. همچنین ضخامت شفت ساید از دیگر موتورها بیشتر است. درواقع ضخامت شفت‌ها بدین صورت است: ساید بیشتر از توبولار و توبولار بیشتر از سانترال. برای تعویض این نوع موتور کرکره برقی، زمان و پیچیدگی زیادی نیاز نیست و تعویض آن معمولا سریعترین نوع تعویض است. اما در شرایط خاصی ممکن است زمان زیادی ببرد که تعمیرکار آن را تشخیص می‌دهد. برای تعمیر موتور کرکره برقی ساید از تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید. استاده به شما برای حل مشکل کمک می‌کند.

همانطور که به طور کامل توضیح داده شد، موتور کرکره برقی انواع متفاوتی دارد که هر یک ویژگی‌های مخصوص به خود و راه متفاوت برای تعمیر دارند. هزینه تعمیر موتور کرکره برقی با توجه به میزان آسیب و همچنین تشخیص کارشناس از نظر مقرون به صرفه بود تعمیر، متفاوت خواهد بود و همه این موارد در تعیین آن تاثیر گذار است.

طبقه بندی شده در