لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

این روزها با پیشرفت فناوری، برای آسان‌تر شدن نحوه‌ی رفت‌وآمد افراد و همچنین سرعت‌بخشی به کار آن‌ها، درب‌های اتوماتیک پارکینگ با دارا بودن محاسنی ازجمله امنیت بالا، کارکرد آسان و عملکرد سریع، جایگزین درب‌های پارکینگ قدیمی شده‌اند که به‌صورت دستی کار می‌کردند. در این صفحه از استاده به چکونگی تنظیم جک درب پارکینگ، برد جک، تنظیمات زمان بسته‌ شدن درب پارکینگ، ریموت هنگام نیاز به تعمیر جک پارکینگ خواهیم پرداخت.

تنظیم زمان بسته ‌شدن درب پارکینگ

این‌گونه درب‌ها به‌دلیل تکنولوژی پیشرفته‌ای که دارند، از قطعات مختلفی تشکیل شده‌اند که هریک از آن‌ها نیاز به تنظیمات تخصصی دارند که حتما باید توسط افراد متخصص و ماهر انجام شود تا کیفیت عملکرد درب دچار مشکل نشود و در طول مدت کارکرد خود برای مشتریان امنیت لازم را ایجاد کند. درب‌های اتوماتیک پارکینگ به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که قابلیت باز و بسته ‌شدن به‌صورت خودکار را داشته باشند.

آموزش نحوه کد دهی ریموت درب پارکینگ را در این صفحه از استاده مگ بخوانید.

در انجام تنظیم جک درب پارکینگ تنظیم کردن درست زمان بسته‌ شدن این درب‌ها از نظر حفظ امنیت و همچنین جلوگیری از بروز آسیب و صدمه به خودرو‌ها و وسایل، به‌خصوص در مکان‌های شلوغ و پرتردد بسیار حائزاهمیت است.

برای تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ، دو روش وجود دارد.

1- روش استفاده از دکمه‌ی تایم در مدار فرمان درب پارکینگ:

درحقیقت عملکرد درب اتوماتیک توسط مدار فرمان آن تنظیم و کنترل می‌شود.

در این روش، با نگه داشتن دکمه‌ی تایم در سمت چپ و پایین مدار فرمان به مدت چند ثانیه، چراغ آن روشن و شروع به چشمک زدن می‌کند. پس از این حالت، با فشردن دکمه‌ی درب، دکمه‌ی تایم شروع به ثبت زمان می‌کند. پس ‌از گذشت مدت زمان دلخواه خود با فشردن مجدد دکمه‌ی درب، ثبت زمان توسط دکمه‌ی تایم به اتمام می‌رسد و به این شکل می‌توانید زمان موردنظر جهت باز و بسته شدن درب اتوماتیک را تنظیم کنید.

: deep switch2- روش استفاده از دکمه‌ی

این دکمه نیز بر روی مدار فرمان قرار دارد.

با توجه به‌اینکه بر روی مدار فرمان به تعداد سه‌ عدد از دیپ سوئیچ قرار دارد و عملکرد تنظیمی هریک از آن‌ها با هم متفاوت است، در این روش با قرار دادن نوع دیپ سوپیچ مربوط به تنظیم زمان بسته شدن درب (اتو کلوز) در حالت فعال یا روشن، تایمر شروع به ثبت زمان می‌کند. در پایان، با غیرفعال یا خاموش کردن این دکمه، ثبت زمان به اتمام می‌رسد و به این شیوه می‌توانید زمان باز و بسته شدن درب را تنظیم کنید.

تنظیم برد جک پارکینگ

برد جک یا همان مرکز کنترل و فرمان، از اصلی‌ترین و پیچیده‌ترین قطعات این سیستم می‌باشد که به سایر قسمت‌ها فرمان می‌فرستد و سایر اجزا و قطعات بر روی آن نصب می‌شود.

قبل از تنظیم برد جک پارکینگ باید بدانید که برد جک درب پارکینگ از قطعات متفاوتی تشکیل شده است که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

 • برد اصلی
 • ترانس تغذیه
 • کارت رادیویی
 • لامپ‌های ال‌ای‌دی
 • صفحه‌ی نمایشگر
 • فیوز
 • سوئیچ

با قطعات جک درب پارکینگ در این صفحه از استاده مگ بیشتر آشنا شوید.

تنظیم برد جک پارکینگ براساس نوع و مدل جک به روش‌های مختلفی انجام می‌شود:

1- جک‌های 220 ولت با برد‌های دیجیتالی جدید:

این‌گونه برد‌ها که از چندین سال قبل وارد بازار و جایگزین برد‌های قدیمی‌تر شده‌اند، به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که با تنظیم برنامه‌ای که به ‌آنها داده می‌شود عملیات را انجام دهند و تایم حرکت جک رو، جک زیر و هریک از دولنگه‌ها را تنظیم کنند.

به‌عنوان مثال با تنظیم برنامه‌ی برد جک، درب به‌صورت اتوماتیک چند ثانیه بعد از عبور از سنسور خودش بسته می‌شود و یا این‌که اگر بعد از باز شدن چیزی از جلوی چشمی آن رد نشود، بعد از یک‌دقیقه خودش بسته می‌شود. در حین بسته شدن هم با تنظیم دور آهسته‌ی آن، قبل از رسیدن به انتهای در، توقف کوتاهی می‌کند تا در محکم بسته نشود.

آموزش نصب چشمی درب پارکینگ را مطالعه کنید.

با زمان‌بندی برنامه‌ای که به دستگاه داده می‌شود، اختلاف دولنگه‌ی در مشخص و زمان حرکت هریک از آنها برای باز و بسته شدن تنظیم می‌گردد.

2- جک‌های 220 ولت با برد‌های قدیمی:

 تنظیم می‌شوند. تنظیم بعضی از آنها هم با دکمه‌ی دیگری انجام می‌شود که دشوارتر است.Volumeاکثر این برد‌ها با

3- جک‌های 24 ولت با انواع برد‌ها:

اکثر این جک‌ها دارای دکمه‌ای به نام میکروسوئیچ روی خود جک هستند که حد باز و بسته شدن درب با این دکمه تنظیم می‌شود.

با جابه‌جایی میکروسوئیچ روی جک، جک به‌سمت جلو حرکت می‌کند و با رسیدن آهن‌ربای آن به میکروسوئیچ، آن را قطع می‌کند و باز و بسته شدن درب تنظیم می‌شود.

در انواع جک‌های 24 ولت با برد‌های جدیدتر، می‌توان با تنظیم برنامه و دادن آن به دستگاه، زمان باز و بسته شدن را تعیین کرد، اما دکمه‌ی میکروسوئیچ نقش اصلی را در تنظیم حد باز و بسته شدن اجرا می‌کند.

7 دلیل برای بسته نشدن درب پارکینگ و عیب یابی خرابی درب پارکینگ را پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید.

4- برد‌های جدید و مدرن:

این‌گونه برد‌ها به تنیمات خودرو وصل می‌شوند؛ مثلا با نوربالا زدن ماشین، درب باز یا بسته می‌شود و احتیاجی به ریموت کنترل ندارد و یا با تنظیم سیم‌کارت و زنگ زدن، باز و بسته شدن درب انجام می‌شود.  

از آنجایی‌که تمام دستورات ازجمله باز و بسته شدن درب، توقف حرکت و… توسط برد جک صادر می‌شود، تنظیم یا تعمیر این قطعه‌ی پیچیده و حساس است و هرگونه اقدام غیراصولی، خرابی و نقص بیش‌تر را به‌دنبال خواهد داشت.

تنظیم درب اتوماتیک

یکی از مورد توجه‌ترین بخش‌ها درخصوص تنظیم درب‌های اتوماتیک پس از مسئله‌ی تنظیم جک درب پارکینگ، تنظیم سرعت این‌گونه درب‌ها است که گاهی به‌دلیل نوسانات برق با اختلال مواجه می‌شود.

برای تنظیم سنسور، ابتدا درب آن را باز کنید و پس از آن با تنظیم دکمه‌ی پتانسیومتر یا ولوم در طرفین قطعه‌ی برد، آن را بر روی حد متوسط قرار داده و با شدت دادن به آن، حساسیت چشمی و سرعت باز و بسته شدن درب را تنظیم کنید. علت 5 تا از مشکلات و عیب جک درب پارکینگ را اینجا مطالعه کنید و راهکارهای آن را بدانید.

تنظیم سرعت درب‌های اتوماتیک، بسته به نوع و مدل درب و همچنین نوع کاربری و مکان استفاده از آن‌ها فرق دارد که توسط متخصصین ماهر در زمینه‌ی نصب این‌گونه درب‌ها، بدون هیچ‌گونه مشکلی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود.

تنظیم جک درب

مهم‌ترین نکته‌ای که درخصوص جک‌‌ درب اهمیت دارد، نحوه‌ی نصب و تنظیم جک درب پارکینگ می‌باشد.

جک درب پارکینگ وسیله‌ای است که بر روی درب پارکینگ نصب می‌شود و باز و بسته شدن اتوماتیکی آن‌ها را ممکن می‌کند. نحوه‌ی تنظیم جک درب پارکینگ برحسب این‌که ازنوع برقی، ریلی، بازویی، هیدرولیکی و یا کرکره‌ای باشد، متفاوت است.

انواع مختلف جک‌ها نمره‌بندی شده‌اند که نمره‌ی آنها از عدد یک شروع می‌شود. جک با نمره‌ی یک تحمل وزنی در حدود 80 کیلوگرم و جک با نمره‌ی دو، درب‌هایی با وزن بین 80 الی 150 کیلوگرم را تحمل می‌کند و به همین ترتیب براساس نمره، تحمل وزن افزایش می‌یابد.

در تنظیم جک درب پارکینگ رعایت این نکته بسیار حائزاهمیت است که بسته به نوع جک، فاصله‌ی لولای در نسبت به جک باید کمتر شود تا موقع بسته شدن، زور آن بیشت‌تر شود و سفت‌تر باز شود. درصورتی که جک با لولا فاصله داشته باشد، موقع بسته شدن زور جک نمی‌رسد تا درب را ببندد و درب بسته نمی‌شود.

در جک‌های دو سرعته، دوعدد پیچ تنظیم در بالای جک قرار دارد که با پیچ‌گوشتی دوسر تنظیم می‌شود. یکی از پیچ‌ها در تنظیم سرعت و دیگری در توقف کوتاه درب در انتهای بسته شدن آن نقش دارد.

تنظیم جک‌های سه‌سرعته با آچار آلن انجام می‌شود که پیچ‌ها علاوه بر تنظیم سرعت و توقف کوتاه درب، در تنظیم فشار پشت درب هم نقش دارند تا درب با اطمینان و به محکمی بسته شود. عیب‌یابی و تعمیر هریک از موارد فوق بعلاوه‌ی تنظیم مناسب جک درب پارکینگ، از اصولی‌ترین و پیچیده‌ترین کارهایی است که تنها از عهده‌ی متخصصین ماهر با دانش فنی برمی‌‌آید. بنابراین، درصورت بروز هریک از مشکلات فوق، بدون آگاهی لازم اقدامی نکنید تا خرابی بیش‌تر نشود و روند تنظیم جک درب پارکینگ با مشکل مواجه نشود.

آموزش گریس کاری جک درب پارکینگ را اینجا بخوانید!

تنظیمات ریموت کنترل درب

تنظیم ریموت کنترل درب پارکینگ که وظیفه‌ی ایجاد ارتباط میان مرکز کنترل و مصرف‌کننده را دارد، شامل چند مرحله‌ی ساده می‌باشد.

 1. برای این منظور در اولین گام باید میان ریموت کنترل و مرکز فرمان، حداقل فاصله‌ی ممکن به اندازه‌ی یک متر وجود داشته باشد.
 2. پس از اطمینان از فاصله‌ی مناسب، با فشردن دکمه‌ی مرکز فرمان آن را روشن کنید.
 3. نمایشگر دستگاه به مدت ده ثانیه روشن باقی می‌ماند. در این مدت با فشردن هریک از دکمه‌های ریموت، صفحه‌ی نمایشگر به‌حالت چشمک‌زن درمی‌آید که نشان‌دهنده‌ی تنظیم شدن آن‌ها است.
 4. با تنظیم بقیه‌ی دکمه‌های ریموت به روش مشابه، ریموت کنترل به‌صورت کلی تنظیم خواهد شد.

در پایان

درب‌ها از قطعات مختلفی تشکیل شده‌اند که هریک از آنها نیاز به تنظیمات تخصصی دارند و تنظیم جک درب پارکینگ که وظیفه‌ی باز و بسته شدن درب را دارد، یکی از مهم‌ترین آنها است. این کار حتما باید توسط افراد متخصص و ماهر انجام شود تا کیفیت عملکرد درب دچار مشکل نشود و در طول مدت کارکرد خود برای مشتریان امنیت لازم را ایجاد کند.

طبقه بندی شده در