لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

نصب قفل برقی از جمله کار هایی است که نیازمند تخصص کلید ساز بوده و باید یک فرد با تجربه و کاربلد آن را انجام دهد. امروزه قفل های برقی بسیار کاربردی و پرطرفدار شده اند، چراکه توانسته کار را برای افراد راحت تر کند و تنها با فشردن کلیدی، درب باز می شود.

در این صفحه می خواهیم راجع به آنچه مربوط به نصب قفل برقی است، صحبت کنیم. همچنین عوامل تاثیر گذار بر خراب شدن قفل های برقی را بگوییم تا با توجه و رعایت آنها، نیازی به تعمیر قفل برقی نداشته باشید.

البته نگران نباشد چراکه در صورت خرابی قفل های برقی، افراد متخصص می تواند آنها را تعمیر کنند که در ادامه بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد.

نصب قفل برقی برای چه مکان هایی مناسب است؟

این روزها پر طرفدار ترین کاری که هنگام ساختمان سازی انجام می دهند و یا برای افزایش امنیت و آسایش بیشتر افراد مورد استقبال قرار می گیرد نصب آیفون و نصب قفل برقی بر روی درب ها می باشد.

از جمله مکان هایی که نصب این قفل ها صورت می پذیرد:

  • نصب قفل برقی حیاط (نفررو)
  • نصب قفل برقی پارکینگ
  • برای درب های فروشگاه ها، پاساژ ها و مغازه ها

حتما بخوانید: تعمیر قفل درب اتاق و درب حیاط معمولی

چرا نصب قفل برقی پر کاربرد است؟

به طور کلی قفل های برقی بر روی تمامی فلزی، چوبی و حتی شیشه ای قابل نصب می باشند و اگر درب ها از قفل های قدیمی و یا زنجیری برخوردار باشند به راحتی می توانید آن ها را به قفل های برقی تبدیل کنید و با یک ریموت و فشوردن یک دکمه اقدام به باز کردن درب نمایید.

توجه داشته باشید که بسته به جنس درب های مذکور، نوع مکانیزم قفل ها برای نصب متفاوت است که همین امر سبب افزایش و کاهش هزینه ها می شود.

از سوی دیگر تامین امنیت بیشتر به واسطه استفاده از این قفل ها سبب شده است تا افراد بیشتری برای تهیه آن اقدام کنند و درب منازل و محل کار خود را به این درب ها مجهز نمایند.

البته این را هم باید بگوییم، این درب ها ممکن است به دلایل گوناگون دچار مشکل شوند و استفاده از آنها به معنی این نیست که هیچ وقت با اتفاقات ناخوشایندی در روند استفاده از آنها رو به رو نمی شویم.

نمونه این دلایل مانند زمان، آب و هوا، قطعی برق، کمبود رسیدگی و نظارت، استفاده نادرست و … است که تمامی این ها باعث می شود تا قفل برقی آسیب ببیند.

رایج ترین خرابی قفل های برقی عبارتند از:

قطع و یا کم شدن جریان برق

رطوبت موجود در سیم کشی قفل های برقی

گیر نکردن زبانه در قفل

زنگ زدگی یا وجود عیب هایی در چهارچوب درب ها

نکته مهم:

جریان برق: در صورت قطعی یا جریان ضعیف برق، می تواند آسیب هایی را به قطعات الکتریکی قفل برقی وارد کند. کابل های استفاده شده در نصب قفل برقی باید به صورت استاندارد و درست باشد و در صورت استفاده از کابل های باریک و شکننده می تواند سبب بروز مشکلاتی در جریان برق قفل های برقی شود.

به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از اقدام به نصب قفل برقی، برق کشی ساختمان توسط نصاب مورد بررسی قرار بگیرد.

عیب یابی و تعمیر قفل برقی

پس از نکاتی که در مورد عوامل تاثیرگذار بر خرابی قفل برقی گفته شد، حال وقت آن است درباره تعمیر قفل برقی صحبت کنیم.

شما با توجه به موارد بالا، می توانید علت خرابی را پیدا کنید ولی برای تعمیر باید به افراد متخصص و ماهر رجوع کنید تا این کار را به بهترین شکل برای شما انجام دهند.

برای تعمیر قفل برقی حیاط، پارکینگ و … توسط نصاب یا تعمیرکار ابتدا علت خرابی بررسی می شود، یعنی ابتدا زبانه ها و خود قفل را از لحاظ سالم بودن ارزیابی کرده و اگر در این مورد مشکلی نبود سراغ سیم کشی ها و موارد دیگر می روند.

دقت داشته باشید که هزینه تعمیرات قفل برقی بسته به نوع خرابی، نوع قفل و … متفاوت می باشد، اما نکته مثبتی که دارد این است که مشکل به راحتی با تعمیرات برطرف می شود و نیازی به خرید قفل جدید نمی باشد.

تعمیر و نصب قفل برقی حیاط

از مهمترین کاربردهای قفل های برقی، برای درب های نفررو یا حیاط است، چرا که در صورت نبود اینها افراد مجبور می شوند تا درب بیرونی بروند وشاید نیازی نباشد تاکید کنیم انجام این کار به صورت مدوام، چقدر اذیت کننده است!

حتما شما هم این تجربه را داشته اید که وجود قفل های زنجیردار چقدر آزار دهنده بوده است! به ویژه هنگام باز شدن درب که باید درب ها را یکبار تا انتها باز می کردیم تا بسته شوند.

و همچنین بسته نشدن درب ها توسط ساکنین، بخاطر جا نیفتادن گیره در زنجیر و عدم امنیت برای ساختمان، از دیگر مشکل های بارز بود که امروزه با تعمیر و نصب قفل برقی حیاط این مشکل برطرف خواهد شد.

استفاده آسان از این قفل ها از دیگر مزایای آن ها می باشد که می توانید هم به صورت دستی آن را باز کنید و هم با فشردن دکمه.

عوامل موثر در تعیین قیمت نصب قفل برقی

اگر بخواهیم به صورت کلی به عواملی که در کاهش و افزایش قیمت نصب و تعمیر قفل برقی اشاره کنیم می توانید نکات زیر را در نظر بگیرید:

  1. نوع و پیشرفته بودن قفل
  2. تولید داخلی و یا خارجی بودن قفل
  3. مکان نصب (فروشگاه، پارکینگ، مغازه یا …)
  4. شرایط مکان نصب
  5. نوع تعمیرات قفل
  6. میزان پیچیدگی خرابی و آسیب به قفل ها

دقت داشته باشید که برای نصب و یا تعمیر قفل های برقی در ابتدا قیمت و دستمزد از جانب تعمیرکار مشخص شود تا در پایان کار به هزینه های اضافی و یا غیر واقعی برخورد نکنید.

در پایان:

احتمالا شما هم با خواندن این صفحه از استاده مشتاق نصب قفل برقی شده اید، چرا که با توجه به مزایا و کاربر هایش می تواند یک وسیله بسیار عالی برای هر مکانی باشد. علاوه بر آن استفاده از افراد متخصص در نصب و تعمیر این نوع از قفل ها، امنیت خاطر و تضمین را به شما می دهد که در سیم کشی های داخلی برق ساختمان مشکلی وجود نخواهد داشت.

طبقه بندی شده در