چیدمان مبل‌ها در پذیرایی یکی از موضوعاتی است که در زیبایی ساختمان اثرگذار است. اتاق‌های پذیرایی‌های اشکال یا معماری مختلفی دارند که روش‌های مخصوصی هم برای چیدمان مبل‌ها در یک از آنها باید رعایت شود. در این مطلب از “خدمات آنلاین استاده” می‌خواهیم درباره اصول چیدمان مبل و میز نهارخوری در پذیرایی مربعی شکل صحبت کنیم. همراه ما باشید.

اصول چیدمان مبل و میز نهارخوری در پذیرایی مربعی شکل

نحوه چیدمان مبل نوعی هنر به‌حساب می‌آید که زیبایی و نظم خانه را دوچندان می‌کند. قبل از چیدمان مبل‌ها و میز نهارخوری بهتر است در ابتدا به مواردی از جمله مشخص‌ کردن محل رفت‌وآمد و همچنین محل قرارگیری میز تلویزیون توجه کنید. چرا که اگر چیدمان مبل‌ها اصولی نباشد، در رفت‌وآمد افراد مزاحمت ایجاد می‌کند و قسمتی از مبل‌ها نیز در نقطه کور با تلویزیون قرار می‌گیرند. اصول چیدمان مبل راحتی در پذیرایی مستطیل شکل را مطالعه کنید.

در این قسمت می‌خواهیم به بررسی مهم‌ترین اصول نحوه چیدمان مبل‌ها و میز نهارخوری در پذیرایی مربعی شکل بپردازیم:

مهم‌ترین قوانین چیدمان مبلمان در منزل و خانه‌های کوچک را در بازار “خدمات آنلاین استاده” بخوانید.

استفاده از دو نور مرکزی

اگر از یک نور مرکزی در پذیرایی استفاده کنید، گوشه‌های خانه تاریک‌تر نشان داده می‌شوند و خانه کوچک‌تر به نظر می‌رسد. بنابراین توصیه می‌گردد برای وسعت بخشیدن به متراژ و فضای خانه از دو نور مرکزی استفاده نمایید. با دکوراسیون درست، متراژ آپارتمان را افزایش دهید

استفاده از وسایل اضافی ممنوع

پذیرایی‌های مربعی شکل اگر شلوغ باشند علاوه بر اینکه زیبایی خانه را از بین می‌برند، محیط ساختمان را نیز کوچک‌تر نشان می‌دهند. سعی کنید از وسایل اضافی در پذیرایی خانه استفاده نکنید تا پذیرایی، فضایی بسته و دلگیر نداشته باشد.

از نقش‌های افقی استفاده کنید

استفاده از کاغذ دیواری، کف‌پوش پارکت، فرش‌های راه‌ راه و هر چیزی که از نقش‌های افقی بهره برده باشد، می‌تواند فضای پذیرایی را بزرگ‌تر و منظم‌تر جلوه دهد. چندین ترکیب رنگ اعجاب انگیز برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل را بخوانید.

نحوه چیدمان مبل و میز نهارخوری در پذیرایی مربعی شکل

نحوه چیدمان تا حد بسیار زیادی به میزان خلاقیت و ابتکار افراد بستگی دارد و می‌تواند متفاوت از چیدمان‌های ذکر شده در این قسمت باشد.

  • استفاده از رنگ روشن برای پذیرایی با ابعاد کوچک می‌تواند فضا را دلبازتر نشان دهد. در این نوع چیدمان مبل‌های تک نفره مقابل تلویزیون و پشت به میز نهارخوری قرار می‌گیرند. اصول چیدمان مبل راحتی در پذیرایی مستطیل شکل را مطالعه کنید.
  • مبل ها را به‌ صورت ال شکل قرار دهید. چیدمان ال شکل حالت جمع و جوری دارد و فضای زیادی از پذیرایی را اشغال نمی‌کند.
  • اگر پذیرایی خانه بزرگ بود یا حالت مستطیلی شکل داشت، می‌توانید آن را به دو قسمت مربعی شکل تقسیم کنید. در این روش قسمتی از چیدمان را به مبل‌ها و قسمت دیگر را به میز نهارخوری اختصاص دهید.
  • برای بزرگ‌تر نشان‌دادن پذیرایی مربعی شکل از جداسازی فضایی استفاده کنید. در این روش مبل‌ها و میز نهارخوری پشت یکدیگر قرار می‌گیرند.
  • استفاده از نقش‌های افقی یکی از اصول مهم در نحوه چیدمان مبل‌ها و میز راحتی در پذیرایی مربعی شکل است.
  • فرش‌های راه راه سبب می‌شوند فضای خانه بزرگ‌تر نشان داده شود.
  • برای پذیرایی‌های کوچک بهتر است از چیدمان ال استفاده کنید.
  • استفاده از کاغذ دیواری و ترکیب رنگ مناسب، چیدمانی زیبا برای منزل به همراه خواهد داشت.

سخن پایانی

خلاقیت در انتخاب نوع چیدمان مبل‌ها و میز نهارخوری نقش به سزایی دارد. اما فراموش نکنید که چیدمان زیبا علاوه بر خلاقیت به اصول و قوانین خاصی نیاز دارد. چیدمان مبل و نهارخوری در پذیرایی مربعی شکل سختی‌های خاص خودش را دارد. در فضاهای مربعی شکل به دلیل اینکه تمام ابعاد خانه یکسان است، دست شما را برای قرار دادن بسیاری از وسایل و یا تنوع در چیدمان می‌بندد. به همین جهت، مشخص‌کردن محل رفت‌وآمد، مشخص‌کردن محل تلویزیون و شومینه، بررسی ابعاد پذیرایی، استفاده از نقوش افقی و… همه‌ وهمه مسائلی هستند که باید به آنها توجه ویژه کرد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در