تلویزیون یکی از وسایل بسیار کاربردی است که روزانه استفاده زیادی از آن وجود دارد، بنابراین امکان خراب شدن قطعات آن و به وجود آمدن مشکلات متعدد مثل سیاه شدن صفحه تلویزیون وجود دارد. به دلیل فراگیر بودن مشکل سیاه شدن صفحه تلویزیون و علل مختلفی که دارد، در ادامه به بررسی علت سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ، ال جی، دوو، سونی، ایکس ویژن و … می‌پردازیم و بررسی می‌کنیم که آیا با توجه به این علت، می‌توان با تعمیر تلویزیون مشکل را برطرف کرد یا حتما باید تعویض صورت بگیرد.

شکستگی پنل و ضربه خوردگی صفحه تلویزیون از طرف کارشناسان زیر قابل تعمیر یا تعویض نیست.

هزینه تعمیر سیاه شدن صفحه تلویزیون

همانطور که به طور کامل توضیح داده شد، سیاه شدن تلویزیون سامسونگ، ال جی، دوو … می‌تواند علل متعدد داشته باشد و براساس نوع خرابی و علت خرابی، هزینه تعمیر متفاوت خواهد بود. البته همه‌ی عیوب را نمی‌توان با تعمیر برطرف کرد و باید تعویض انجام شود، به همین دلیل ممکن است هزینه‌ها بیشتر شود. در برخی موارد نیز به دلیل هزینه‌ی زیاد ولی بدون فایده، تعمیرکار ترجیح می‌دهد که قطعه تعویض شود تا عمر زیادتری داشته باشد. همه‌ی این موارد در صورتی به خوبی انجام می‌شود که شما از یک تکنسین مورد اعتماد و ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

علت کم نور شدن صفحه تلویزیون چیست؟ ال جی و سامسونگ

علت سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ، ال جی، دوو

سیاه شدن صفحه تلویزیون، عوامل زیادی دارد، اما اگر بخواهیم به ابتدایی‌ترین و مهم‌ترین علت اشاره کنیم، باعید عمر تلویزیون را نام ببریم. همانطور که می‌دانید، وسایل الکترونیکی عمر مشخص دارند و اگر عمر مفید خود را بکنند، کارایی آن‌ها کاهش می‌یابد و برخی قطعات آن به مرور دچار خرابی می‌شوند. به همین دلیل تعمیر و سرویس اهمیت پیدا می‌کند.

علت چشمک زدن تلویزیون سامسونگ چیست؟ دلایل و راهکارهای رفع این مشکل را در این صفحه از استاده مگ مطالعه کنید.

اگر پس از مدتی سرویس تلویزیون توسط تکنسین ماهر صورت بگیرد، این خرابی‌های ناشی از پایان عمر تلویزیون به تعویق می‌افتد و همچنین هزینه‌های ناشی از آن نیز کاهش می‌یابد. در ادامه به بررسی علت‌های سیااه شدن صفحه تلویزیون می‌پردازیم:

  • خرابی مین برد تلویزیون باعث سیاه شدن صفحه تلویزیون ال جی، سونی، دوو، سامسونگ و … می‌شود. البته لازم به ذکر است که احتمال خرابی مین برد خیلی کم است، اما در هر صورت یکی از علت‌های سیاه شدن صفحه تلویزیون است و باید در نظر گرفته شود.

علت خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ را اینجا بخوانید و با راهکارهای رفع آن آشنا شوید.

  • سوختگی پیکسل از دیگر علل سیاه شدن تصویر تلویزیون است. سوختگی پیکسل در اثر ضربه یا فشار به صفحه تلویزیون و یا خرابی پنل اتفاق می‎افتد. در این مورد معمولا قسمتی از تصویر سیاه می‌شود و احتمال برطرف شدن مشکل با تعمیر بسیار کم است و به احتمال زیاد باید تعویض شود. پنل تلویزیون نیز عمری دارد که در صورت به پایان رسیدن آن احتمال خراب شدن بالا می‌رود و باید توسط تعمیرکار ماهر بررسی و عیب یابی شود. علت خرابی پنل تلویزیون چیست؟
  • خرابی و فرسودگی کابل HDMI نیز از عوامل قطع و سیاه شدن تصویر تلویزیون است. پس کابل را بررسی کنید و در صورت خرابی کابل آن را تعمیر یا تعویض کنید. بهتر است هر دو سه سال یک بار کابل اچ دی ام آی را چک کنید و آن را تعویض کنید. علت پرش تصویر تلویزیون سامسونگ را اینجا مطالعه کنید و اطلاعات کامل را بخوانید.
  • خرابی بک لایت نیز از علل سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ، ال جی، ایکس ویژن و … است. اگر مشکل از بک لایک باشد باید توسط تکنسین ماهر بررسی شود. معمولا نیاز است که تمام بک لایت تلویزیون تعویض شود. بک لایت صفحه‌ای است که از ال ای دی تشکیل شده و نور آن توسط این ال ای دی‌ها تامین می‌شود. برای تشخیص خرابی بک لایک می‌توانید چراغ قوه را روی صفحه تلویزیون بگیرید و اگر یک تصویر محوی مشاهده کردید، بک لایت خراب است.

علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی چیست؟

  • گاهی اوقات شما فکر می‌کنید که تصویر کاملا سیاه شده است، درحالی که تنظیمات تلویزیون شما روی حالت صرفه جویی است و اینقدر نور صفحه کم شده است که گویا تصویر قطع شده است. بنابراین تنظیمات تلویزیون را بررسی کنید. دلیل خرابی تصویر تلویزیون چیست؟ می‌توانید روی آن کلیک کنید.
  • برد پاور تلویزیون اگر خراب شود، ممکن است مشکلات متفاوتی را به وجود آورد. یکی از مشکلاتی که به وجود می‌آید، سیاه شدن صفحه تلویزیون است. به این دلیل که بک لایک دیگر کار نخواهد کرد و تصویر نشان داده نخواهد شد. برای جلوگیری از بروز این مشکل، سرویس دوره‌ای کمک کننده است و در صورت بروز مشکل باید توسط تکنسین ماهر برای تعمیر بررسی شود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در