امروزه تلویزیون عضو جدایی ناپذیر هر خانواده‌ای شده است. یک صفحه جادویی که چشم‌های بیشماری را به خود خیره کرده است. حال اگر این جعبه‌ی جادویی کیفیت مناسبی نداشته باشد، می‌تواند در ارتباط تماشاگر با آن خدشه وارد کند. یکی از شایع‌ترین مشکلات تلویزیون، کم نور شدن صفحه تلویزیون است. مشکلی که ممکن است برای اغلب تلویزیون‌ها روی دهد و نیاز ما را به تعمیر تلویزیون افزایش دهد.

شکستگی پنل و ضربه خوردگی صفحه تلویزیون از طرف کارشناسان زیر قابل تعمیر یا تعویض نیست.

اما علت کاهش نور شدن صفحه تلویزیون چیست؟ قطعا استفاده‌ی طولانی مدت از تلویزیون تاثیری بسزا بر این مشکل خواهد داشت. اما در این مطلب از  استاده سعی میکنیم دلایل فنی علت کم نور بودن صفحه تلویزیون را بررسی کنیم و بطور مشخص علت کم نور بودن صفحه تلویزیون الجی و سامسونگ را مورد ارزیابی قرار دهیم. و همچنین هزینه تعمیر کم نور شدن صفحه تلویزیون را پیگیری کنیم.

هزینه تعمیر کم نور شدن صفحه تلویزیون

خدمتقیمت به تومان
تعمیر کم نور شدن صفحه تلویزیوناز 500.000 تا 700.000

در صورت کاهش نور شدن صفحه تلویزیون شما، هیچ جای نگرانی نیست. چرا که در این زمینه متخصصان تعمیرات تلویزیون  به‌راحتی قادر هستند این مشکل را حل کنند. باید توجه داشته باشید که سهل انگاری و بی‌توجهی به کم نور بودن صفحه تلویزیون ممکن است باعث خرابی در قسمت‌های دیگر تلویزیون شما شود.

در مواردی همچون خرابی پنل تلویزیون و خرابی قطعه‌ی بک لایت تلویزیون، که دو دلیل از علت کم نور شدن صفحه تلویزیون می‌باشند، می‌توان هزینه را تا حدودی مشخص نمود. جهت اقدام برای تعمیر بک لایت تلویزیون در استاده می‌توانید روی آن کلیک کنید.

همچنین هزینه تعمیر کم نور شدن صفحه تلویزیون ارتباط مستقیم به برند، نوع صفحه (ال سی دی، ال ای دی و …)، و اندازه تلویزیون دارد.

لکه های سیاه در تلویزیون نشانگر چیست؟

خراب شدن پنل تلویزیون هزینه‌ی زیادی را به مصرف کننده تحمیل می‌کند. در سال‌های اخیر هزینه تعمیر پنل تلویزیون به میزان قابل توجهی افزایش یافته، که این امر سبب می‌شود مصرف کنندگان تمایلی به تعمیر پنل نداشته باشند و تعویض پنل تلویزیون را به تعمیر آن ترجیح دهند.

همچنین تعویض پنل تلویزیون بسیار گران تمام می‌شود که حدودا بین 60 تا 80 درصد هزینه تلویزیون می‌باشد. همچنین سایز تلویزیون نیز در هزینه‌ی تعویض پنل تاثیرگذار است. باید توجه داشت که خرابی پنل تلویزیون ارتباط مستقیم با استفاده‌ی بی‌رویه از آن را دارد.

موردی دیگر از هزینه تعمیر کم نور شدن صفحه تلویزیون مربوط می۲شود به خرابی قطعه‌ی بک لایت تلویزیون، که از موارد بسیار رایج است. برای اطلاع از هزینه‌ی تعمیر بک لایت تلویزیون روی آن کلیک کنید تا از ریز خدمات و هزینه‌ها باخبر شوید. صفحه استاده به طور مبسوط و طبقه بندی شده به این موضوع پرداخته است.

دلیل خرابی تصویر تلویزیون چیست؟

علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی

کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی همانند دیگر برندهای تلویزیون امری عادی و طبیعی است. دلایل کم نور بودن صفحه تلویزیون ال جی می٬تواند شامل موارد زیر باشد:

  • احتمال دارد تنظیمات روشنایی تلویزیون ال جی دست کاری شده باشد.
  • امکان دارد ایراد از کابل‌ها و دستگاه‌های جانبی باشد که به تلویزیون  ال جی متصل است، باشد.
  • پایین بودن اندازه‌ی کنتراست تلویزیون می‌تواند علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی باشد. در این صورت باید نسبت روشنایی به تیرگی یا همان کنتراست تلویزیون متعادل باشد.
  • یکی دیگر از دلایل کم نور بودن صفحه تلویزیون الجی روشن بودن دکمه صرفه جویی انرژی است. که زمان مشاهده این مورد باید این گزینه را روی حالت off قرار دهید.
  • چنانچه علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی به موارد بالا ختم نشد، علت می‌تواند خرابی قطعه‌ی بک لایت یا نور پس زمینه تلویزیون باشد. که بسیار حائز اهمیت است.
  • سوختگی پیکسل تلویزیون نیز می‌تواند به کم نور بودن صفحه تلویزیون ال جی بینجامد.
  • روشن بودن طولانی مدت تلویزیون ممکن به خراب شدن پنل تلویزیون منجر شود.

علت کم نور بودن صفحه تلویزیون سامسونگ

کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی و سامسونگ

صفحه تلویزیون سامسونگ ممکن است بعد از گذشت زمان و استفاده‌های مکرر کم نور شود. اما علت کم نور شدن صفحه تلویزیون سامسونگ چیست؟

ممکن است علت کم نور بودن صفحه تلویزیون سامسونگ مربوط به از تنظیم خارج شدن تنظیمات تصویر باشد. که در این صورت با تنظیم مجدد تصویر، دلیل کم نور بودن صفحه تلویزیون براحتی قابل حل است. امکان دارد فعال بودن سنسور تشخیص نور محیط تلویزیون علت کم نور بودن صفحه تلویزیون سامسونگ باشد. دلایل سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ را اینجا مطالعه کنید.

اما شاید دلیل کم نور شدن صفحه تلویزیون سامسونگ به کیفیت نامناسب فسفر موجود در تلویزیون باشد. باید توجه داشت که فسفری که در تلویزیون‌های پلاسما، ال سی دی و ال ای دی سامسونگ به کار رفته به مرور زمان کیفیت مطلوب خود را از دست میدهد که به کم نور بودن صفحه تلویزیون سامسونگ می‌انجامد.

همچنین در بعضی مواقع علت کاهش نور شدن صفحه تلویزیون سامسونگ خرابی پنل یا بک لایت تلویزیون می‌باشد.

نتیجه گیری

استفاده از تلویزیون نیز به مانند دیگر وسایل ضروری، باید معقول و بجا باشد. پرهیز از مصرف گرایی صرف میتواند عمر تلویزیون شما را بیشتر کند. کم نور شدن صفحه تلویزیون می‌تواند میل شما را برای دیدن برنامه‌ی مورد علاقه‌تان کمتر کند. طبیعتا هر چه نور صفحه تلویزیون متناسب باشد، هم در ارتباط شما با برنامه‌ی مورد نظرتان تاثیرگذار خواهد بود و هم از میزان خسته شدن چشم شما می‌کاهد. بنابراین به هیچ عنوان این مورد را دست کم نگیرید، چرا که مجبور می‌شوید تاوان بیشتری را بپردازید.

طبقه بندی شده در