از آن جایی که مین برد تلویزیون در فعالیت بسیاری دیگر از قطعات نقش دارد، آگاهی از علت خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ و در پی آن رفع خرابی، بسیار اهمیت دارد و اگر خرابی نادیده گرفته شود، ممکن است خسارات بیشتری به دستگاه و قطعات دیگر وارد شود. در این مطلب از استاده مگ به بررسی علت خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ و نشانه‌های خرابی آن جهت تعمیر تلویزیون خواهیم پرداخت.

شکستگی پنل و ضربه خوردگی صفحه تلویزیون از طرف کارشناسان زیر قابل تعمیر یا تعویض نیست.

قبل از اینکه به بررسی علت خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ بپردازیم، بهتر است بدانیم به‌طور کلی نقش مین برد در تلویزیون چیست؟

مین برد یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های تلویزیون است که طوری طراحی شده تا بتواند فعالیت‌های مختلف دستگاه را کنترل و مدیریت کند.

دلیل اینکه مین برد مهم‌ترین نقش را در تلویزیون دارد، این است که پردازشگر تلویزیون یا همان cpu، قسمت ورودی صدا و تصویر و همچنین ورودی اچ دی ام آی و یو اس بی روی این برد قرار دارد و خرابی مین برد ممکن است باعث عدم فعالیت یک یا چند تا از این موارد شود. به همین دلیل تعمیر مین برد در اسرع وقت اهمیت زیادی دارد تا به قطعات دیگر آسیب زیادی وارد نشود.

علت خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ

کابل HDMI غیر استاندارد

از اصلی‌ترین علت‌های خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ، استفاده از کابل‌های HDMI غیر استاندارد است. اگر از کابل‌های غیر اصل استفاده شود، cpu سوخته و در ادامه سبب خرابی مین برد می‌شود.

درست عمل نکردن تصویر تلویزیون سامسونگ

در این حالت هنگام تماشای برنامه تصویر تلویزیون stop می‌شود و کار دیگری از دست شما ساخته نیست. زیرا ممکن است تلویزیون اصلا خاموش هم نشود در این شرایط باید احتمال خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ را داد. آموزش کامل تعمیر کنترل تلویزیون سامسونگ را اینجا بخوانید.

استفاده طولانی و مداوم از تلویزیون سامسونگ

یکی از علل خرابی مین برد آن است؛ زیرا در این صورت گرمای زیادی در دستگاه تولید می‌شود و این گرما و استهلاک برای مین برد مناسب نیست. در استفاده صحیح از تلویزیون سامسونگ تلاش کنید تا مین برد آسیبی نبیند. همچنین استفاده زیاد از وای فای تلویزیون سامسونگ به علت فشار زیاد به چیپست تلویزیون و استفاده از رسیور داخلی می‌توانند علت خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ باشند. هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون چقدر است؟

نفوذ آب

دلیل دیگر، می‌تواند نفوذ آب و خیس شدن داخل مین برد باشد. پس به‌خاطر داشته باشید که از گذاشتم در کنار تلویزیون جدا خودداری کنید!

علت چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ را اینجا مطالعه کنید و راهکارهای لازم جهت برطرف کردن این مشکل را ببینید.

نوسانات جریان برق

عامل دیگری است که به عنوان علت خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ شناخته می‌شود. اگر دستگاه شما از جریانات برقی در امان نباشد، نوسانات به مین برد تلویزیون آسیب می‌رساند. برای این کار کافی است محافظ کننده‌های برق با کیفیت را نادیده نگیرید که قیمت زیادی در بازار ندارند. علت سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ را می‌دانید؟

منوی سرویس تلویزیون سامسونگ

نباید از جانب افراد غیرحرفه‌ای دستکاری شود. در این صورت سبب آسیب رسیدن به قطعه مین برد می‌شود.

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ را مطالعه کنید و راهکارهای آن را مطالعه کنید.

نشانه‌های خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ

نشانه‌های خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ

این‌ها همه علت‌های خرابی بودند، و در صورتی که شما نشانه‌های خرابی مین برد را مشاهده کردید، باید برای تعمیر و یا تعویض قطعه اقدام کنید. تشخیص نیاز به تعمیر یا تعویض مین برد بر عهده متخصص می‌باشد.

علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ را اینجا بخوانید.

نشانه‌های خرابی به صورت خلاصه بدین صورت هستند:

  1. قرار گرفتن تلویزیون سامسونگ روی حالت آماده (stand by) و عدم روشن شدن
  2. خاموش شدن تلویزیون سامسونگ بلافاصله پس از روشن کردن و بالا آمدن لوگوی آن
  3. پاک شدن کانال‌ها بعد از هردفعه خاموش کردن تلویزیون سامسونگ
  4. تلویزیون هنگ می‌کند
  5. قطعی بک لایت امکان دارد به دلیل خرابی مین برد باشد.
  6. عدم کار کردن خروجی اچ دی ام آی و AV

زمانی که هر یک از این نشانه‌ها نمایان شد، احتمالا خرابی از مین برد تلویزیون سامسونگ است که باید تعمیر شود. تعمیر مین برد را به متخصص بسپارید.

طبقه بندی شده در