در برخی از خانه­‌ها تلویزیون تنها برای سرگرم شدن اعضای خانواده نیست. گاهی صدای تلویزیون برای پر کردن فضا و غلبه بر تنهایی در محیط خانه شنیده می­‌شود. حتی در مواردی بدون نگاه کردن به تصویر آن. از این روی قطع شدن صدای تلویزیون می­تواند باعث ایجاد خلاء در محیط خانه شود. و اعضای خانواده را بر آن می­دارد که به رفع آن بپردازند. در این صفحه از خدمات آنلاین استاده قصد داریم به موضوع قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ و علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ و همچنین راهکارهایی برای رفع این مشکل بپردازیم. برای تعمیر تلویزیون سامسونگ می‌توانید از متخصصین معرفی شده در استاده کمک بگیرید.

شکستگی پنل و ضربه خوردگی صفحه تلویزیون از طرف کارشناسان زیر قابل تعمیر یا تعویض نیست.

علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ چیست؟

علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ، هم می­‌تواند به دلیل مشکل سخت افزاری باشد و هم نرم افزاری. در صورت وجود مشکل سخت افزاری، از دست شما کاری ساخته نیست. و باید به سراغ تعمیرکاران معتبر و یا نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ بروید. اما در صورتی که علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ نرم افزاری باشد، شما می­توانید با توجه به راهکارهایی که در ادامه می‌آید، به حل آن مشکل بپردازید.

مشکل مین برد یا برد اصلی

علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ ممکن است بخاطر ایراد در مین برد یا برد اصلی باشد.

راهکار: این مورد یک مشکل سخت افزاریست و برای تعمیر و یا تعویض برد اصلی دستگاه باید به متخصصین این حوزه مراجعه شود. برای تعمیر برد تلویزیون و اطلاع از قیمت تعمیرات می‌توانید به صفحه انتخاب متخصص در سایت استاده مراجعه کنید. سپس متخصص مورد نظر خود را انتخاب کرده و با ایشان تماس بگیرید.

اتصال هدفون به تلویزیون

دلیل قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ ممکن است به این دلیل باشد که هدفون به دستگاه وصل شده باشد.

راهکار: جدا کردن هدفون از دستگاه و یا قطع بلوتوث هدفون یا دستگاه.

علت چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ را اینجا مطالعه کنید و راهکارهای لازم جهت برطرف کردن این مشکل را ببینید.

اتصال کابل‌ها

علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ ممکن است به این دلیل باشد که کابل­‌های مربوط به رسیور و یا هر گونه پخش کننده­‌ی دیگری که به دستگاه متصل است، اشتباه وصل شده باشد.

راهکار: کابل­‌های خروجی دستگاه را بررسی و جابجا کنید.

اتصال لپ تاپ با کابل HDMI

علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ ممکن است مربوط به کابل HDMI باشد که به واسطه­‌ی آن لپ تاپ به دستگاه وصل شده است.

راهکار: ابتدا باید مطمئن شوید که کابل HDMI سالم است. بعد از آن باید تنظیمات مربوط به دستگاه و لپ تاپ را بررسی کنید. در این حالت باید بلندگوی لپ تاپ را در قسمت تنظیمات اسپیکر تغییر دهید و تلویزین را بعنوان پخش کننده­ی پیش فرض معرفی کنید.

اسپیرکرها و سینمای خانگی

علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ ممکن است به دلیل ایراد در اسپیکر و سینمای خانگی باشد (بلندگوهای خارجی) که به دستگاه متصل است.

راهکار: حتما از سالم بودن کابل­ها و اتصالات و عدم آلودگی بلندگوها اطمینان حاصل کنید. و همچنین مطمئن شوید که در منوی تلویزیون بلندگوها روشن باشد.

نحوه ریست کردن تلویزیون سامسونگ و بازگشت به تنظیمات کارخانه را در این صفحه مطالعه کنید.

بلندگوهای داخلی

علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ ممکن است به دلیل خرابی بلندگوهای داخلی باشد.

راهکار: این مورد یک مشکل سخت افزاری است که باید توسط متخصصین این حوزه برطرف شود.

تنظیمات اشتباه صدای تلویزیون سامسونگ

علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ ممکن است به دلیل تنظیمات اشتباه صدا باشد.

راهکار: به قسمت تنظیمات صدا بروید و تنظیمات صدای افکت را به حالت عادی برگردانید.

mute شدن دستگاه

علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ ممکن است به این دلیل باشد که گزینه  Mute دستگاه فعال شده باشد.

راهکار: به قسمت تنظیمات صدای تلویزیون سامسونگ بروید و گزینه  Mute را غیر فعال کنید:

Menu – Sound – Sound Mode – Set to standard

چنانچه تمامی موارد بالا را بررسی کردید و همچنان مشکل قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ شما برقرار بود، باید به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید و دستگاه را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. می‌توانید از متخصصین معرفی شده در استاده نیز کمک بگیرید.

نتیجه ­گیری:

باید توجه داشته باشید که قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ بسیار متداول است. بنابراین دانستن علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ به شما کمک می­کند که در صورت ایراد نرم افزاری، خودتان به حل مشکل بپردازید. اما در صورت وجود مشکل سخت افزاری به مراکز معتبر تعمیرات تلویزیون و یا نمایندگی‌های تلویزیون سامسونگ مراجعه کنید. امیدواریم موارد ذکر شده در این صفحه از خدمات آنلاین استاده به شما برای حل مشکل قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ منزلتان مثمر ثمر باشد.

طبقه بندی شده در