تعمیر برد پکیج بوتان و عیب یابی و دلایل خرابی برد

عیب یابی پکیج کمک می‌کند تا در زمان استفاده از خدمات تعمیر پکیج خیلی بهتر بتوانیم هزینه و زمان خود را ذخیره کنیم و شاید در برخی موارد بتوانیم خودمان اقدام به تعمیر پکیج بکنیم. البته معمولا خدماتی مثل تعمیر برد پکیج یا از این دست خدمات باید از طرف متخصصین تعمیر پکیج صورت بگیرد.

تعمیر برد پکیج بوتان

تعمیرکار پکیج در استاده

این جایگاه برای شماست

امتیاز 3.7 از 32

برای جذب مشتری بیشتر و افزایش درآمد تضمینی، به متخصصین استاده بپیوندید

با پیشرفت هرروزه تکنولوژی و ضرورت استفاده بهینه از منابع انرژی و همچنین گذار از زندگی سنتی به زندگی مدرن سیستم‌های گرمایشی قدیمی مانند شوفاژ و بخاری جای خود را به سیستم‌های جدید همانند پکیج‌ها داده‌اند. تولید کنندگان مختلفی در داخل کشور محصولات گرمایشی را تولید می‌کنند که یکی از برترین‌ها در میان آن‌ها بوتان است.

شرکت بوتان هم همچون دیگر رقبا محصولات خود را به صورت مداوم ارتقا داده و محصولات جدیدی به بازار عرضه می‌کند. یکی از محصولات تولیدی این شرکت پکیج دیواری است. یک پکیج دیواری شامل اجزای مختلفی می‌شود که در این صفحه به صورت ویژه به بررسی خرابی و تعمیر برد پکیج بوتان می‌پردازیم تا در صورت نیاز به تعمیر پکیج بوتان بپردازید.

تعمیر برد کنترلی پکیج بوتان

برد کنترلی وظیفه کنترل تمامی اتفاقاتی که در داخل پکیج رخ می‌دهد را بر عهده دارد. این برد بر اساس اطلاعاتی که از حس‌گرها دریافت می‌کند تصمیماتی را گرفته و به قطعات خروجی دستور می‌دهد و درنهایت بر درست اجرا شدن دستورات توسط قطعات خروجی نظارت می‌کند. قطعات خروجی شامل فن، شیر گاز، پمپ و جرقه زن می‌شوند.

جایگزین شدن برد الکتریکی در پکیج‌ها مزایایی همچون عیب‌یابی و تعمیر برد پکیج بوتان به صورت ساده‌تر، دقت عملکرد بیشتر و هزینه تعمیر کمتر را دربر دارد. هر برد در داخل پکیج وظیفه‌ای خاص را بر عهده دارد به طور مثال در پکیج‌هایی که صفحه نمایش دارند قسمتی برای کنترل صفحه نمایش قرار داده شده است. این بردها گاها دچار مشکلاتی می‌شوند که برخی از آن‌ها را به صورت کد خطا پکیج بوتان بر روی صفحه نمایش میبینید.

دلایل خرابی برد پکیج بوتان

موارد زیادی امکان دارد بر عملکرد برد پکیج بوتان اثر داشته باشد یا سبب خرابی این برد شوند از این موارد می‌توان به گذشت زمان نام برد. با توجه به کارکرد همیشگی پکیج، گذشت زمان باعث فرسودگی برد می‌شود و گزینه پیش رو تعویض برد است. یکی دیگر از بزرگ‌ترین مشکلات برای بردهای الکترونیکی گرد و غبار است. تمامی قطعات الکترونیکی در اثر کار کردن گرما تولید می‌کنند و اگر این گرما را از دست ندهند آسیب می‌بینند. گرد و غبار از تبادل گرمای قطعات با محیط جلوگیری می‌کند و باعث آسیب دیدن برد می‌شود. همچنین رطوبت بیش از حد یا نشتی آب بر روی برد نیز از موارد آسیب دیدگی و نیاز به تعمیر برد پکیج بوتان است. بهتر است برای محافظت پکیج از آسیب‌هایی که به دلیل نوسان برق اتفاق می‌افتند از حافظت کننده الکتریکی برای پکیج استفاده کنید.

با توجه به هزینه‌بر بودن تعمیرات پکیج بوتان که عمده آن بر اثر خرابی‌های برد کنترلی آن است با بازدیدها و سرویس‌های دوره‌ای از خرابی آن جلوگیری کنیم تا با صرف هزینه‌ای جزیی از فرسودگی و خرابی پکیج جلوگیری کنیم.

علائم خرابی برد بوتان

هنگام بروز خرابی در بردهای پکیج بوتان می‌توان این خرابی را از علائمی متوجه شد.

خطای نشان داده شده بر روی صفحه نمایش

جرقه نزدن و روشن نشدن پکیج

باید به این نکته توجه کرد که موارد گفته شده ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشند اما احتمال خرابی بردهای الکترونیکی هم در بروز این اختلالات وجود دارد.

جمع بندی

با مدرن شدن ساخت و سازهای انجام شده و ضرورت مصرف بهینه، سیستم‌های گرمایش جدید استقبال شد. بر خلاف سیستم‌های قدیمی پکیج‌ها توسط بردهای الکترونیکی کنترل می‌شوند. اشکالات زیادی ممکن است در بردهای کنترلی به وجود آید که با توجه به کدهای خطای مشاهده شده می‌توان به منبع خطا پی برد. با توجه به حیاتی بودن دستگاه و بالا بودن هزینه بردها بهتر است کار تعمیرات به تعمیرکار کاربلد سپرده شود.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام: مجید صالح آبادی

خدمات: تعمیرات انواع پکیج و آبگرمکن دیواری

مزایا: ۶ ماه ضمانت قطعات و ۱ ماه ضمانت تعمیرات پکیج

مناطق تحت پوشش: تمام مناطق تهران

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: رامین پیله رود

خدمات: تعمیرات انواع پکیج و آبگرمکن دیواری

مزایا: فاکتور رسمی، 1 ماه ضمانت قطعات، تضمین قطعات اورجینال

مناطق تحت پوشش: تمام مناطق تهران

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: پیام صداقت

خدمات: تعمیرات و تعویض روکش صندلی، تعمیر و فروش قطعات صندلی

مزایا: استفاده از قطعات اورجینال، تضمین بازگشت وجه، فاکتور رسمی، تضمین کتبی قطعات

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: شرکت تهران بوران (تعمیر خونه)

خدمات: تعمیرات جاروبرقی، ماکروفر، لباسشویی، ظرفشویی

مزایا: بازدید رایگان، ایاب و ذهاب رایگان، ضمانت 30 تا 365 روز، استفاده از قطعات اورجینال

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: شرکت تهران بوران (تعمیر خونه)

خدمات: تعمیرات جاروبرقی، ماکروفر، لباسشویی، ظرفشویی

مزایا: بازدید رایگان، ایاب و ذهاب رایگان، ضمانت 30 تا 365 روز، استفاده از قطعات اورجینال

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت