با انتخاب صحیح مدل کابینت آشپزخانه، علاوه بر این که رنگ و روی زیباتری به آشپزخانه آورده می‌شود، می‌توان بهترین استفاده را از فضای آشپزخانه داشت. در این راستا، عوامل مختلفی در انتخاب مدل کابینت آشپزخانه تاثیرگذار هستند که از جمله مهم‌ترین آنها عبارتند از رنگ، طرح، ابعاد و جنس کابینت.

گفتنی است رنگ و طرح کابینت آشپزخانه بسیار متنوع شده است؛ ولی معمولا جنس آنها از چوب، ام‌دی‌اف، های‌گلس و… بوده و با توجه به سبک آشپزخانه و مدل کابینت جدید، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مطلب از استاده قصد داریم درباره‌ جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه صحبت کنیم.

جدیدترین مدل کابینت 1403

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که در انتخاب طرح کابینت آشپزخانه باید در نظر داشت این است که ابعاد و مدل آن به گونه‌ای باشد که بتوان از محیط و فضای آشپزخانه حداکثر استفاده را برد.

به این منظور می‌توان در آشپزخانه‌های کوچک از نوعی طرح کابینت که ارتفاع آنها تا سقف آشپزخانه است، استفاده کرد. با این کار علاوه بر جادار شدن آشپزخانه برای نگهداری ظروف و وسایل، دکوراسیون و فضای آشپزخانه نیز تغییر بسیاری خواهد کرد.

رنگ کابینت

رنگ کابینت عامل دیگری است که در جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه تمرکز بسیاری بر روی آن شده است. طرح و رنگ کابینت تأثیر زیادی بر روی دکوراسیون آشپزخانه می‌گذارد. در ادامه، طرح‌هایی از رنگ‌های گوناگون در قالب عکس کابینت ارائه شده است.

ایده‌های سال 2022 برای رنگ کابینت آشپزخانه در دکوراسیون را در استاده بخوانید.

اگر آشپزخانه شما کوچک است، با به کارگیری کابینت‌هایی با رنگ روشن می‌توانید فضا را بزرگ‌تر جلوه دهید. همچنین علاوه بر رنگ خود طرح، با نورپردازی‌هایی که در کنار کابینت‌ها انجام می‌شود، می‌توان ظاهر آشپزخانه را دلبازتر و زیباتر نشان داد. 18 مدل کابینت جدید برای آشپزخانه کوچک 2022 را مشاهده کنید.

انتخاب رنگ و مدل برای آشپزخانه‌های بزرگ نسبت به آشپزخانه‌های کوچک ساده‌تر بوده و دست شما در انتخاب آن بازتر خواهد بود. اما باید توجه داشت که رنگ کابینت باید با سایر المان‌های موجود در آشپزخانه هماهنگی داشته باشد و به گونه‌ای نباشد که پس از مدت کوتاهی خسته‌کننده و تکراری به نظر برسد.

طرح جزیره

در جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه، از کابینت‌هایی در وسط آشپزخانه‌های بزرگ استفاده می‌شود که اصطلاحا جزیره نامیده می‌شوند. این مدل جدید کابینت علاوه بر این که باعث شیک‌تر شدن فضای آشپزخانه می‌شود، بسیار کاربردی است؛ به صورتی که با چند صندلی کوچک علاوه بر کابینت، به عنوان میز غذاخوری کوچک و جمع‌ و جور نیز استفاده می‌گردد. قیمت آسمان مجازی آشپزخانه را در این صفحه بخوانید.

طرح شیک و جدید

علاوه بر این طرح، مدل دیگری از طرح کابینت جدید که این روزها طرفداران خاص خود را دارد، این است که به جای کابینت تک رنگ، از ترکیب دو رنگ مکمل برای کابینت‌هایی با مدل ساده استفاده می‌شود. نمونه‌های طراحی سه‌بعدی کابینت مدرن را مشاهده نمایید.

در این نوع مدل کابینت آشپزخانه جدید معمولا یکی از رنگ‌ها از میان رنگ‌های خنثی و پاستلی انتخاب شده و رنگ دیگر مکمل یا هماهنگ با آن است.

در میان مدل‌های کابینت شیک و جدید، کابینت‌هایی با رنگ مات به چشم می‌خورند. این طرح برای آشپزخانه از زیبایی و جذابیت خاصی برخوردار بوده و برای آشپرخانه‌هایی با دکوراسیون مدرن بسیار مناسب است.

باید توجه داشت که لازم است از طرح کابینت آشپزخانه مات در برابر خط و خش و همچنین ضربه، محافظت بیشتری به عمل آورد.

طرح مرمر

در جدیدترین کابینت آشپزخانه 1403، طرح‌های سنگ مرمر در کنار کابینت‌های رنگی دیده می‌شوند که هارمونی بسیار جذابی را به وجود می‌آورند.

نوع دیگری از طرح کابینت جدید آشپزخانه که به صورت ترکیبی استفاده می‌شود، استفاده از کابینت‌های های‌گلس با رنگ روشن در کنار کابینت‌های طرح چوب است. این طرح یکی از مدل‌های کلاسیک بوده و در طول زمان بسیار محبوب و پرطرفدار خواهد بود.

علاوه بر این موارد، طرح کابینت آشپزخانه برای خانه‌هایی با دکوراسیون لوکس نیز در جدیدترین انواع کابینت آشپزخانه مشاهده می‌شود. در طرح کابینت‌ مدل جدید، معمولا کنده‌کاری‌ها و طرح‌هایی به رنگ‌های طلایی و بژ به کابینت اضافه شده است.

جزئیات موجود در طرح و نمای جدیدترین کابینت باعث به وجود آمدن ظاهری زیبا و در عین حال لوکس و پر زرق‌ و برق شده است.

طرح ممبران

یک مدل کابینت شیک که از کابینت‌های کلاسیک و لوکس ساده‌تر است، کابینت‌های ممبران بوده که برای آشپزخانه‌های مدرن مناسب‌تر است. این مدل کابینت آشپزخانه که از جنس ام‌دی‌اف با روکش پی‌وی‌سی است، در رنگ‌های بسیار متنوعی تولید شده‌ است، اما رنگ‌های صدفی و قهوه‌ای این طرح کابینت بیشتر از سایر رنگ‌ها مورد تقاضا قرار می‌گیرد.

می‌توان در این مدل و کابینت‌های کلاسیک از کابینت‌های پنجره‌ای که جنبه دکوری دارند، بهره برد. در ادامه عکس‌هایی از نمونه‌های محبوب عکس کابینت آشپزخانه و مدل کابینت برای اشپزخانه مستطیل آورده شده است.

در میان جدیدترین مدل های کابینت آشپزخانه، کابینت‌های یک دست و بدون دستگیره نیز وجود دارند که زیبایی آنها بسیار چشم‌نواز است. این طرح کابینت عمدتا از جنس های‌گلس ساخته می‌شود که سادگی کابینت در همراهی با براق بودن رنگ کابینت جبران می‌شود.

از این کابینت مدل جدید در آشپزخانه‌های مینیمال و مدرن استفاده می‌شود.

سخن نهایی

چند نمونه کابینت آشپزخانه همراه با عکس کابینت در ادامه آورده شده است، همان‌گونه که مشاهده می‌شود، امروزه کابینت‌ها در مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های گوناگونی اعم از کابینت شیک و جدید وجود دارند که در هنگام انتخاب آنها لازم است از مشاوره فرد متخصص در این زمینه با توجه به شکل آشپزخانه و سبک دکوراسیون آن بهره برد. در این راستا، توصیه می‌شود با کارشناسان ما در استاده در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در