خشکشویی فرش در منزل – انجام خشکشویی موکت در منزل

خشکشویی فرش در منزل

شستشو و خشکشویی دو واژه‌ای هستند که بعضی از افراد آن‌ها را یکسان می‌دانند. اما خشکشویی فرش در منزل از اقداماتی است که با دستگاه وکیوم در محل مورد نظر شما و بدون نیاز به بردن فرش به خارج از منزل انجام می‌شود.

لیست کارخانه‌های قالیشویی در تهران

هم‌چنین با توجه به این نکته که تمیزی فرش و موکت در منزل در زیبایی آن بسیار تاثیرگذار است، پیشنهاد می‌شود این صفحه از “خدمات آنلاین نکت” را دنبال کنید تا با روند خشکشویی فرش و موکت در منزل بیشتر آشنا شوید.

خشکشویی موکت در منزل 

خشکشویی موکت در منزل

یکی از خدمات مربوط به شرکت‌های قالیشویی، انجام خشکشویی موکت در منزل می‌باشد که البته شستشو و نظافت آن‌ها در تمیزی فرش منزل نیز تاثیر خواهد گذاشت. از این رو از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها برای غبارگیری، شستشو و خشکشویی موکت در منزل استفاده می‌شود؛ پس در صورتی که تمایلی به سپردن قالی‌ و موکت‌های منزل به قالیشویی‌ها ندارید، می‌توانید با یک تماس این خدمات را در منزل و با نظارت خودتان دریافت کنید و با این کار دیگر نیازی به انجام اقدامات اضافه و جمع کردن موکت‌ها نیست.

این نوع فرآیند خشکشویی در مقایسه با سیستم‌های شستشوی سنتی، نیاز کمتری به دخالت نیروی انسانی داشته و مراحل خشکشویی موکت به صورت خودکار از طریق دستگاه‌های مکانیزه انجام می‌شود. شستن موکت در منزل از طریق روش‌های سنتی که با استفاده از مواد شیمیایی نامناسب و قوی صورت می‌گرفت، باعث آسیب به بافت موکت و یا حتی پارگی آن نیز می‌شد. اما با استفاده از روش‌های جدید و با استفاده از دستگاه‌های خشکشویی مخصوصی با مکنده پر قدرت تمام کثیفی‌ها و آلودگی موکت از بین رفته و بدون نیاز به جمع کردن موکتها، فرآیند خشکشویی موکت در منزل انجام می‌شود.

در واقع چون دستگاه‌های خشکشویی از نوع سیستم‌های رطوبت بسیار کم (VLM) هستند، از طریق ترکیبات خشک و محلول‌های شوینده، خشکشویی موکت و فرش را در منزل در زمان بسیار کمی انجام می‌دهند. ماده شوینده مورد استفاده چیزی شبیه شامپو فرش است که البته با توجه به جنس و مقاوت موکت متخصص این امر بهترین شوینده را اتخاب می‌کند.

در واقع خشکشویی موکت در منزل باید بدون جمع کردن موکت‌ها و جدا کردن آن از سطح زمین انجام شود.

روش کار به صورت زیر است:

 1. اول فرش یا موکت وکیوم یا جارو می‌شود تا تمامی گرد و خاک‌های آن خارج شود.
 2. سپس ماده شستشو روی موکت ریخته می‌شود و روی فرش مالیده می‌شد.
 3. این مواد باید مدتی روی فرش باقی بمانند.
 4. این ماده آلودگی‌ها را خارج کرده و به وسیله گرانول حلال جذب خواهد شد
 5. بعد از خشک شدن، مجدد فرش یا موکت جارو می‌شوند تا گرانول آن کاملا وکیوم شود.

طریقه شستشوی فرش با بخارشوی را پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید.

خشکشویی فرش در منزل مضر است؟

باید بگوییم انجام خشکشویی فرش در محل بهتر است در صورتی انجام شود که فرش‌ها لکه‌ها و کثیفی‌های بیش از حد نداشته باشد! زیرا شستن فرش‌ها در قالیشویی از کیفیت بالاتری برخوردار است و با شرایط ویژه‌تری انجام می‌شود.

خشکشویی فرش در منزل نیز جزو خدمات اکثر شرکت‌های قالیشویی می‌باشد. از این رو تمام مراحل مربوط به خشکشویی در محل توسط کارکنان مجرب قالیشویی و از طریق دستگاه‌های مورد نیاز شستشو به صورت کاملاً تخصصی و در زمان کوتاهی انجام می‌شود. 

باید بدانید خشکشویی فرش در منزل با استفاده از دستگاه مخصوص و مواد شوینده مناسب فرش صورت می‌گیرد. بعد از اتمام فرآیند خشکشویی فرش، باید تایمی در حدود یک تا دو ساعت صبر کنید و بر روی فرش راه نروید تا کاملا خشک شود.

 از مزایای خشکشویی فرش در منزل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • هزینه مناسب انجام شستشو
 • جابجا نشدن فرش
 • پاک کردن سریع لکه‌ها و گردوغبار فرش
 • کوتاه بودن زمان شستشو
 • استفاده نکردن از آب مانع از کپک زدن و قارچ در زیر فرش می‌شود

 از این رو بهتر است که روش خشکشویی فرش برای انجام شستشوی فرش‌های ظریف انجام شود تا هم لکه‌های سطحی فرش خیلی سریع پاک شود و هم کیفیت فرش حفظ و آسیبی به آن وارد نشود. چرا که معمولاً به دلیل سخت بودن شستشوی فرش‌های دستبافت، توصیه می‌شود که خشکشویی این نوع فرش‌ها به دلیل امکان تغییر رنگ صورت نگیرد.

اما خشکشویی فرش معایبی هم دارد که به آن‌ها نیز اشاره می‌کنیم.

 • اگر لکه‌ها خیلی قوی باشند احتمالا با خشکشویی از بین نمی‌روند.
 • این روش به فرش‌هایی که کرک می‌‌دهند آسیب می‌رساند.
 • باعث قاطی شدن رنگ فرش دستبافت می‌شود.

کلام آخر 

فرایند خشکشویی فرش و موکت در منزل با استفاده از ماشین‌ها و دستگاه‌های مکانیکی انجام می‌شود. همچنین قابل ذکر است که برای تمیز کردن فرش و یا موکت بدون جا به جایی، اقدامات مربوط به لکه‌یابی، اسپری کردن شوینده‌ها و مواد امولسیون کننده انجام می‌شود تا کثیفی‌ها و لایه‌های چربی و لکه‌های مایع به طور کامل پاک شوند.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. ناشناس گفت:

  قیمت شستشوی فرش ماشینی دوازده متری چنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.