قفل درب خانه ممکن است به دلایل مختلفی چون خرابی خود قفل و یا دستگیره دچار مشکل شود و تعمیر قفل درب چوبی را برای شما ضروری سازد. اکثر ایرادات قفل و دستگیره را می‌توان قبل از ایجاد مشکلات جدی‌تر و خرابی اساسی دیگر برطرف و اصلاح کرد تا نیازی به مراجعه به تعمیرکار برای این مسئله نباشد. در واقع گاهی اوقات به دلیل کثیف بودن قفل و یا خشک شدن، مکانیزم قفل عمل نمی‌کند.

مشاهده شماره‌های کلید سازی در تهران برای تعمیر قفل انواع درب و پنجره

در این صورت صرفاً با روغن کاری قفل یک سرویس ساده و یا تعویض راحت دستگیره‌های درب داخلی، می‌توانید به راحتی امر تعمیر قفل درب چوبی را برای منزل انجام دهید .در این شرایط و در صورتی که سرویس‌های معمول در منزل را انجام دهید نیازی به تعمیر قفل درب چوبی پیدا نخواهید کرد.

 در این صفحه به بررسی نکات لازمه در مورد تعمیر قفل درب چوبی پرداخته و چگونگی انجام تعمیر قفل درب پی وی سی و درب دوجداره را با جزئیات بیان می‌کنیم.

چطور قفل درب پی وی سی را تعمیر کنیم؟

قفل درب پی وی سی

پیش از آن که به بحث سرویس و تعمیر قفل درب چوبی یا انواع دیگر بپردازیم لازم به ذکر است که باید اندکی تخصص فنی داشته باشید و علاوه بر آن نیاز به ابزارآلاتی مانند پیچ گوشتی دو سو و چهارسو، انبردست، دم باریک و یک روغن دان خواهید داشت. ممکن است در شرایطی محبور به انجام کارهای تخصصی‌تر مانند باز کردن دسته درب پیدا کنید که در بعضی از انواع قفل بایستی از ابزار خارکش برای آن استفاده نمایید و یا شاید نیاز باشد که قفل را در یک گیره ببندید تا بتوانید بر روی آن تعمیرات لازم را انجام دهید. ممکن است در برخی مواقع با کمک گرفتن از یک نفر دیگر مشکل شما حل شود. جهت انجام تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت و حیاط روی آن کلیک کنید.

در مورد بحث تعمیر قفل درب پی وی سی:

  • توجه به کیفیت یراق‌آلات و قفل درب پی وی سی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. چرا که استفاده از متریال نامرغوب و با کیفیت پایین باعث انجام دوباره کاری و خراب شدن سریع‌تر سازه درب خواهد شد.
  • یک نکته بیار مهم و حائز اهمیت در مورد تعمیر قفل درب پی وی سی نیز بحث عایق بندی شدن این درب ها خواهد بود که از ویژگی های این نوع درب بوده و برای افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین خاطر معمولا سرویس و ریگلاژ قفل درب های پی وی سی بسیار مهم خواهد بود.
  • دومین نکته نیز در مورد اهرم‌های توپر درب پی وی سی می‌باشد. استفاده از اهرم‌های بلند و توپر درب باعث می‌شود که در زمان باز و بسته کردن درب، فشار کمتری به قفل درب پی وی سی وارد شود و قفل دچار شکستگی و یا هرز شدگی سریع قرار نگیرد.

آموزش تعمیر قفل درب دوجداره

تعمیر قفل درب دوجداره

امروزه در اکثر ساختمان‌های نوساز از درب‌های دوجداره (UPVC) استفاده می‌شود و این نوع درب‌ها جایگزین پی وی سی شده‌اند. شاید در ظاهر تفاوتی بین پروفیل ساخت درب دوجداره و PVC وجود نداشته باشد، اما از نظر کیفیت و متریال ساخت قفل با یکدیگر متفاوت هستند.

به همین دلیل انجام تعمیر قفل درب دوجداره نیز به خاطر به کارگیری مکانیزم ویژه در زمان طراحی درب UPVC و یراق آلات آن باید جانب احتیاط را به کار برد. چرا که در صورت عدم مهارت و تجربه لازم در زمان تعمیر احتمال آسیب‌دیدگی بخش‌های دیگر درب وجود دارد.

نکاتی که باید در تعمیر قفل درب دوجداره به آن توجه کنید:

  • مسئله اول توجه به جزییات امر و سپردن تعمیر قفل درب چوبی به تعمیرکار و تکنسین مجرب می‌باشد.
  • اگر خودتان در زمینه تعمیر تبحر لازمه را دارید، می‌توانید با تعویض دستگیره معیوب درب و رفع آسیب‌های وارده، امر تعمیر قفل درب را انجام دهید.
  • دقت داشته باشید که در تعمیر قفل درب UPVC توجه ویژه‌ای به بحث بسته شدن درب به صورت عایق بندی داشته باشید چرا که عملا ویژگی منحصر به فرد این نوع درب‌ها را می‌توان عایق صوتی و حرارتی بودن آن‌ها دانست.
  • طرح‌های ایمن یراق آلات که همگام با تکنولوژی به روز تولید می‌شود، امنیت و استحکام را برای قفل درب‌هایUPVC   ایجاد کرده است. اما اگر با تمام این موارد به هر دلیلی قفل و دستگیره درب UPVC دچار مشکل شد، باید به تعویض یا تعمیر بپردازید.

اگر مشکل قفل درب UPVC به دلیل توپی یراق باشد که در داخل قطعه زاماک درب قرار نمی گیرد، در این صورت باید یا قطعه اسپانولیت را تعمیر کنید و یا قطعه زاماک را تغییر و جابجا کنید.

جمع بندی

تعمیر درب چوبی نیز مانند انواع درب‌های دیگر کاری است که اگر به درستی آن را انجام نشود باعث آسیب رسیدن به درب و یا قفل خواهد شد. بنابراین اگر می‌خواهید این کار را شخصا انجام دهید ابتدا از توانایی خود در انجام این کار اطمینان حاصل کنید. در غیر اینصورت حتما با کارشناسان و متخصصات تعمیر قفل درب چوبی – پی وی سی یا دوجداره در تماس باشید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در