لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

کرکره برقی از قطعات متعددی تشکیل شده است که هر یک وظایفی دارند. عملکرد همه آن‌ها با یکدیگر باعث حرکت کرکره برقی می‌شود. چنانچه هریک از این اجزا آسیب ببینند یا عملکرد آن‌ها مختل شود، کرکره برقی کار نخواهد کرد و یا درست کار نخواهد کرد. دو تا از قطعات بسیار مهم کرکره برقی، برد و میکروسوئیچ هستند. از این رو تعمیر برد کرکره برقی و تعمیر میکروسوئیچ کرکره برقی اهمیت پیدا می‌کند. برای مشاهده خدمات نصب و تعمیر کرکره برقی بصورت تخصصی بر روی آن کلیک کنید.

برد قطعه مهمی است که فعالیت کرکره را کنترل می‌کند. برد کرکره برقی دارای سه سوکت برق، چشمی و موتور می‌باشد که سوکت برق وظیفه تامین برق را برعهده دارد و سیم‌های موتور از طریق سوکت موتور، به برد متصل می‌شوند. به همین دلیل برد را می‌توان مرکز کنترل کرکره برقی نامید.

تعمیر برد کرکره برقی

میکروسوئیچ، درواقع محرک باز و بسته شدن در کرکره برقی می‌باشد که با حرکت چرخ دنده‌ها، باعث به حرکت درآمدن تیغه‌های کرکره برقی می‌شوند.

هریک از این قطعات ممکن است خراب شوند و نیاز به تعمیر برد کرکره برقی و یا تعمیر میکروسوئیچ کرکره برقی باشد. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع پرداخته می‌شود.

خرابی و عملکرد نادرست برد کرکره برقی می‌تواند شکل‌های گوناگون و زیادی داشته باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها و راهکار برای تعمیر برد کرکره برقی می‌پردازیم.

در صورت نیاز می‌توانید صفحه آموزش کامل باز کردن کرکره برقی بدون برق را در استاده مطالعه کنید.

1.باز و بسته نشدن کرکره:

 • ممکن است کرکره شما باز و بسته نشود، در این صورت مشکل می‌تواند مربوط به موتور باشد. در این صورت باید برای عیب یابی و تعمیر کرکره برقی از تکنسین ماهر کمک بگیرید. استاده می‌تواند شما را در این زمینه کمک کند.
 • علاوه بر موتور، مشکل می‌تواند از جریان برق باشد که در این صورت باید سیم کشی‌ها چک شوند. یکی از جاهایی که باید از نظر سیم‌کشی بررسی شود، سوکت برق برد است. اگر مشکلی دارد باید برطرف شود تا جریان برق برقرار شود.

2.خراب شدن چشمی:

خراب شدن چشمی نیز باعث از کار افتادن کرکره برقی می‌شود؛ زیرا پیام به گیرنده نخواهد رسید. از عوامل خرابی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • تراز نبودن چشمی
 • کثیف بودن چشمی
 • چشمی در معرض تابش شدید و مستقیم خورشید

3.عملکرد معکوس ریموت کنترل و کرکره برقی

عملکرد معکوس ریموت کنترل و کرکره برقی نیز مربوط به نصب میکروسوئیچ روی برد است. اگر سیم‌ها به درستی وصل نشوند، با فشردن دکمه باز شدن، کرکره بسته و با فشردن دکمه بسته شدن، کرکره باز می‌شود. این مشکل با جابه‌جا کردن سیم‌کشی برد حل خواهد شد. اگر مهارت کافی برای انجام آن را ندارید با متخصصین معرفی شده در استاده تماس بگیرید.

همانطور که پیش تر گفته شد، خرابی برد و یا قطعات آن مشکلات متنوعی را برای کرکره برقی رقم می‌زنند. جهت خرابی ریموت یا رسیور کرکره برقی می‌توانید برای تعمیر ریموت کرکره برقی اینجا کلیک کنید.

تعمیر میکروسوئیچ کرکره برقی

اگر متوجه عملکرد نادرست میکروسوئیچ کرکره برقی شده‌اید، مشکل می‌تواند مربوط به تنظیمات میکروسوئیچ باشد و یا خرابی میکروسوئیچ وجود دارد. برای اینکه میکروسوئیچ از ابتدا به درستی فعالیت کند باید برای نصب کرکره برقی از فرد ماهر و باتجربه کمک بخواهید. برای تنظیم میکروسوئیچ بدین شکل عمل می‌کنیم:

 • موتور توبولار دو سوراخ دارد که از طریق آن‌ها دسترسی به میکروسوئیچ انجام و تنظیم می‌شود. برای تنظیم میکروسوئیچ و ارتفاع کرکره برقی می‌توان از آچار تنظیم میکروسوئیچ و یا آچار آلن استفاده کرد.
 • فلش کنار یکی از این دو سوراخ، پایین و دیگری بالا را نشان می‌دهد که هرکدام مربوط به بالا و پایین کرکره هستند.
 • برای تنظیم ارتفاع کرکره، باید ابتدا به وسیله ریموت کنترل، کرکره را تا جایی که مد نظر داریم، بالا ببریم و متوقف کنیم.
 • سپس پیچ میکروسوئیچی که مربوط به بالا است را تا زمانی که برخورد صورت گرفت، می‌چرخانیم.
 • بدین صورت تنظیمات بالای کرکره برقی انجام می‌شود.
 • برای تنظیم سمت پایین، دقیقا عین بالا عمل می‌کنیم، با این تفاوت که با میکروسوئیچ پایین تنظیمات را انجام می‌دهیم.

اگر مهارت کافی برای تنظیمات و تعمیر میکروسوئیچ کرکره برقی را ندارید، با کارشناسان استاده تماس بگیرید تا با راهنمایی شما، مشکل را برطرف کنند.

طبقه بندی شده در

با برچسب در