اصلاح صورت، صلاح و قرینه سازی ابرو همانند سایر روش‌های از بین بردن موهای زائد، به طریقه‌های گوناگونی انجام‌پذیر است. یکی از مباحث مهم اصلاح صورت و ابرو، آشنایی با اصول صحیح برداشتن ابروها می‌باشد. ما در این صفحه از استاده قصد داریم در مورد روش اصلاح ابرو و صورت صحبت کنیم و به آموزش آن‌ها بپردازیم.

در نظر داشته باشید باشید که متخصصین معرفی در استاده خدمات اصلاح ابرو و صورت را به صورت کاملا حرفه‌ای و اصولی در منزل و آرایشگاه‌ها ارائه می‌دهند.

آموزش اصلاح ابرو و صورت

اصلاح ابرو، زیبایی چشم‌ها و صورت را دو چندان می‌کند. منظور از اصلاح ابرو، برداشتن ابرو با بند است که باید به روش اصولی انجام شود. برای مثال: زمانیکه فرد چشم‌های درشتی دارد، متخصص ارائه‌دهنده خدمات این ویژگی او را در نظر می‌گیرد و هنگام اصلاح ابروها، کمان ابروها را متناسب با چشم‌ها برمی‌دارد و از گرد کردن کمان ابروها پرهیز می‌نماید. فرد متخصص باید تمام جوانب، از قبیل ریز و درشت بودن چشم، کشیده بودن چشم و… را بررسی نماید و با توجه به آن‌ها، اصلاح ابرو را انجام ‌دهد.

آموزش اصلاح ابرو و صورت

برای اصلاح ابرو، ابتدا باید به تهیه وسایلی از قبیل برس ابرو، موچین، قیچی ابرو و مداد ابرو بپردازید. قبل از اصلاح صورت می‌بایست با استفاده از مداد ابرو، مدل ابروهای دلخواه خود را ترسیم نمایید. اکنون ابروها را با کمک برش در جهت بالا شانه کنید تا مرتب شوند. سپس شانه را به سمت بالا در قسمتی نگه داشته و با قیچی، موهای بیرون زده را کوتاه کنید. در مرحله بعد، ابروها را به سمت پایین شانه کنید و با دقت نگاه کنید که اگر تار مویی بیرون زده، آن را کوتاه نمایید.

هنگام کوتاه کردن، فقط باید تار موهای بیرون‌زده را کوتاه نموده و از کوتاه کردن بیش از حد آن‌ها بپرهیزید تا ابروها کم‌پشت دیده نشوند.

پس از مرتب شدن ابروها، از قسمت وسط ابرو، با استفاده از موچینی تیز و سر کج به برداشتن موهای اضافه در جهت قوس طبیعی ابرو بپردازید. در ادامه به آموزش دقیق‌تر نکاتی که باید هنگام اصلاح صورت رعایت نمایید، می‌پردازیم.

آموزش اصلاح صورت

برای اصلاح صورت با بند باید وسایلی مانند نخ مخصوص اصلاح، الکل، پنبه و هد بند (تل) را تهیه کنید. البته توجه داشته باشید که قبل از اصلاح صورت، بهتر است صورت خود را با آب گرم و شوینده مناسب شسته و خشک کنید تا پوست صورت تمیز باشد. همچنین توصیه می‌شود نخ مخصوص اصلاح را نیز ضد عفونی کنید، انجام این کار از ایجاد آکنه و جوش جلوگیری می‌کند. حال برای انجام اصلاح صورت خود، مراحل زیر را با دقت انجام دهید.

آموزش اصلاح صورت

مرحله اول

در ابتدا موهای خود را با هد بند یا تل ببندید تا هنگام برداشتن موهای پیشانی، کنده نشوند.

مرحله دوم

سپس حدود سی سانتی‌متر از نخ اصلاح را جدا کرده و آن را با استفاده از پنبه و الکل، ضدعفونی نمایید. سپس نخ مورد نظر را به هم گره بزنید تا حلقه‌ای ایجاد شود.

مرحله سوم

در مرحله بعد دستان خود را در دو انتهای حلقه قرار دهید به طوری که نخ بین انگشت شست و سبابه کشیده شود. سپس شش تا هفت بار دست‌ها را بچرخانید تا دو حلقه تشکیل گردد.

معمولا برای تشکیل دو حلقه، یک دست در جهت عقربه‌های ساعت و دست دیگر در خلاف جهت عقربه‌های ساعت، چرخانده می‌شود.

مرحله چهارم

اکنون باید انگشت شست و سبابه یک دست را از یکدیگر دور کنید و سپس این کار را برای دست دیگر انجام دهید. در واقع برای آن که نخ حرکت کند باید انگشتان خود را باز و بسته کنید. توصیه می‌شود که این مرحله از آموزش اصلاح را خوب تکرار و تمرین تا قلق کار را یاد بگیرید.

مرحله پنجم

قسمت وسط دو حلقه را روی قسمت مورد نظر پوست صورت قرار دهید و انگشتان دست‌ها را باز بسته کنید تا موهای زائد صورت از قسمت گره خورده نخ، کنده شوند.

حرکت دستان باید به گونه‌ای باشد که نخ حرکت کند. یعنی هنگامی که انگشتان یک دست باز می‌شود، انگشتان دست دیگر جمع می‌شود.

مرحله آخر

پس از اصلاح صورت، بهتر است که بر روی آن قسمت از پوست که قرمز رنگ و ملتهب است، کمپرس یخ قرار دهید یا از کرم‌ آبرسان استفاده نمایید.

برای اصلاح صورت دیگران نیز باید مراحل بالا را انجام دهید با این تفاوت که به جای جدا کردن سی سانتی‌متر نخ اصلاح، باید مقدار بیشتری (مثلا هفتاد سانتی‌متر) را جدا کرده و با پنبه ضد عفونی کنید. حال نخ را دور گردن خود انداخته و حلقه‌ای تشکیل دهید و مطابق مراحل بالا، اصلاح ابرو را ادامه دهید.  

آموزش اصلاح صورت

آموزش اصلاح قرینه سازی ابرو حرفه‌ ای

برای قرینه سازی ابرو، روش‌های زیادی وجود دارد که با انجام آن‌ها می‌توانید ابروها را تا حدود زیادی، شبیه به هم برداشته و بدین صورت زیبایی ابروها و صورت را دو چندان کنید.برای اصلاح قرینه سازی ابرو حرفه‌ای، می‌توانید روش‌‌های زیر را انجام دهید.

آموزش اصلاح قرینه سازی ابرو حرفه‌ ای

با استفاده از کولیس و خط‌کش

در این روش با استفاده از کولیس و خط‌کش، قرینه‌سازی ابرو انجام می‌پذیرد. در ابتدا باید با کمک خط‌کش، نقطه وسط پیشانی و وسط ابروها را مشخص نمایید و با مداد ابرو علامت بزنید. حال با استفاده از خط‌کش و مداد از نقطه وسط ابروها و نقطه شروع ابروها (تاج ابروها) به سمت بالا، خطی بکشید (تا خط وسط پیشانی) و اندازه‌گیری کنید.

در مرحله بعد از قوس ابروها و همچنین دنباله ابروها به سمت خط پیشانی خط بکشید و فاصله آن‌ را تا نقطه وسط ابروها اندازه بگیرید. حال با استفاده از کولیس، نقطه بالایی تاج ابروها را به یکدیگر و قوس ابروها را به یکدیگر با خطی مستقیم وصل نمایید. این کار را برای نقطه پایینی تاج ابرو نیز انجام دهید تا ابروها در یک راستا قرار بگیرند. در مرحله آخر، با توجه به قاب ایجاد شده ابروها، به اصلاح آن‌ها بپردازید.

با استفاده از دستمال کاغذی و ریمل ابرو

یکی دیگر از روش‌های اصلاح قرینه‌سازی ابرو با استفاده از دستمال کاغذی و ریمل ابرو انجام می‌شود. در این روش می‌بایست در ابتدا دستمال کاغذی را در قسمت پایینی ابروها قرار دهید و با استفاده از آن، نقاط ابتدا، وسط و انتهای  پایین ابروها را با ماژیک ابرو علامت بزنید. حال دستمال کاغذی را در قسمت بالایی ابروها قرار بدهید و مراحل قبل را تکرار نمایید. بدین ترتیب نقاط ابتدا، وسط و انتهای بالای ابروها نیز نشانه‌گذاری خواهند شد.

سپس نقاط مشخص‌شده ابروها را با یکدیگر مقایسه نمایید تا از متقارن شدن ابروها، مطمئن شوید. حال نقاط مشخص‌شده را به یکدیگر وصل کنید. در نهایت با استفاده از ریمل ابرو به کشیدن ابرو پرداخته و موهای زائد خارج از قاب را با موچین بردارید.

طبقه بندی شده در