چاپ فلکسوگرافیک با چاپ فلکسو از پرکاربردترین روش های چاپ محسوب می‌شود. فلکسو (felxo) یکی از روش های جدید و مدرن تکنولوژی چاپ رول کاغذ (وب_فید)است. فلکسوگرافی مدلی از چاپ است که کمک یک لوح چاپ برجسته و قابل انعطاف به سیلندر لوح دستگاه چاپ متصل می‌شود. بنابراین، خدمات چاپ فلکسو کارتن از محبوبیت زیادی برخوردار است.

از آنجایی که این مدل چاپ قابلیت استفاده از مرکب های غیر سمی را دارد، می‌توان در بسته بندی‌ مواد غذایی و دارویی از آن استفاده نمود. همچنین کیفیت کلیشه تاثیر به سزایی در کیفت نهایی کار خواهد داشت. در این راستا جهت آشنایی با چاپ فلکسو کارتن با “خدمات آنلاین استاده” در ارتباط باشید.

سایر خدمات مربوط به چاپ و تبلیغات در استاده:

چاپ فلکسو کارتن

روش فلکسو را به دلیل سازگاری با شرایط مختلف و کاربردهایی که دارد، می‌توان روی سطوح مختلف اجرا کرد. مثل:      

 • کاغذهای دیواری
 • لیبل
 • کارتن
 • انواع پاکت
 • ساک‌های کاغذی و پلاستیکی                                    
 • لفاف‌های بسته بندی مواد غذایی و دارویی
 • مجلات و روزنامه‌ها
 • لفاف فیلمی
 • فیلن‌های پلاستیکی( پلی پروپیلن، سلفون، نایلون، نایلکس،پلی استر، پی وی دی سی، پلی اتیلن، دستمال کاغذی، انواع کاغذ)
 • کتب و فرم ها اداری
 • فویل (متالیز)و سلفون       
 • چتر، پرده، لفاف‌های بسته بندی پفک نمکی و …     

دستگاه‌های مورد استفاده در چاپ فلکسو

دستگاه‌های مورد استفاده در چاپ فلکسو

دستگاه چاپ فلکسو سیلندر مرکزی (Cylinder Central Impression)

این مدل دستگاه چاپ به دلیل اینکه چاپ حول یک سیلندر چاپ وجود دارد و با چرخش به دور سیلندر فشار چاپ کشیده نخواهد شد، بهترین گزینه در چاپ فلکسو برای سطوح نازکی چون پلاستیک می‌باشد.

این مدل دستگاه جز چاپ‌های پرهزینه اما باکیفیت محسوب می‌شود؛ چون از دقت بالا و کیفیت بهتری نسبت به بقیه دستگاه‌ها برخوردار است. اما فقط می‌تواند بر روی یک سمت چاپ را انجام دهد

دستگاه چاپ فلکسو ایستاده (Stack)  

چاپ فلکسو (stack)به عنوان اولین دستگاه چاپ فلکسو تولید شد. در این مدل دستگاه، هر واحد چاپ، سیلندر فشار چاپ(بستر لفاف) مخصوص خود را دارد. به دلیل دشواری نگهداری هر ریجستر رنگ در این مدل دستگاه، عموما چاپ روی سطوح ضخیم‌تر با وزن بالا که نیاز به ظرافت در چاپ ندارند، صورت می‌گیرد. چاپ در دوطرف کارتن مزیتی است که نسبت به دستگاه چاپ سیلندر مرکزی دارد.

دستگاه چاپ فلکسو خطی (InLine) 

در این مدل دستگاه چاپ (Inline) برج‌های رنگی پشت سر هم و به صورت افقی در کنار هم قرار می‌گیرند. ایرادی که بر این دستگاه می‌توان گرفت این است که بدیل پشت هم انجام شدن واحدهای چاپ ممکن است در کنترل واحدهای چاپی اشکالاتی به وجود بیاید که به کمک سیستم کشش رول می‌توان چاپ تصاویر رنگی را کنترل کرد. این امر موجب می‌شود که دستگاه چاپ(Inline) روی سطوح کارتن‌های ضخیم‌تر و رول‌های کم عرض بخاطر نداشتن کشش زیاد (لیبل،برچسب)انجام شود.

قیمت چاپ فلکسو کارتن

 برای استعلام از قیمت کارتن باید به این نکته توجه داشت که قیمت کارتن ارتباط مستقیمی به نوسانات ارز دارد. اصلی‌ترین عامل تعیین کننده قیمت کارتن، قیمت کاغذ کارتن می‌باشد. هرچه قیمت و کیفیت کاغذ بالا باشد، قیمت نهایی تولید کارتن نیز بالاتر محاسبه می‌شود و بالعکس.

اما مواردی چون جنس کاغذ رویه، جنس کاغذ فلوت، جنس کاغذ زیره، هزینه لمینت، مدل چاپ، هزینه تبدیل، تعداد رنگ چاپ، تعداد سفارش، قیمت کلیشه، قیمت قالب، قیمت منگنه و قیمت ارسال نیز تاثیر بسزایی دارند.

نحوه محاسبه قیمت فلکسو کارتن

گفتنی است برای محاسبه قیمت اصلی کارتن باید طول ×عرض ضربدر قیمت ورق خام کارتن شود.

 راه‌های متعددی برای محاسبه قیمت ورق خام کارتن وجود دارد. در عین حال ساده ترین راه برای ارزیابی قیمت ورق خام کارتن استفاده از قیمت‌های موجود در جدول می‌باشد تا مطابق نیاز خود برای بسته‌بندی محصولات برنامه ریزی کرده و سپس اقدام کنید. البته قیمت‌ها در ورق سازی به خاطر ۳ لایه و ۵ لایه بودن کارتن فرق دارد.

مثلا در کارتن‌های ۳لایه، کارتن از ۳ ورق کاغذ تشکیل شده است که قیمت هرکدام متفاوت است و از کارتن ۵ لایه ارزان‌تر به فروش می‌رسد. یا در مثالی دیگر در کارتن ۳ لایه(تست لاینر – فلوت – ایرانی) با (کرافت – فلوت – ایرانی) از لحاظ قیمتی گران‌تر عرضه می‌شود.

طبقه بندی شده در