گیاهان آپارتمانی سبب روحیه بخشیدن به اهالی منزل می‌شود و انرژی محیط را مثبت می‌کنند. حال برای اینکه بدانید هر گیاه چه روشی برای نگهداری را به خود اختصاص داده است باید با انواع گیاهان آپارتمانی آشنا شوید. در این صفحه سعی داریم تا نام گیاهان آپارتمانی را نام برده و درباره هرکدام توضیح مختصری بدهیم تا شما با انواع آن‌ها آشنا شوید. همچنین در ادامه مطلب تصاویر این گیاهان آپارتمانی موجود است که شما می‌توانید با مراجعه به ادامه مطلب با شکل ظاهری آن گیاهان نیز آشنا شوید.

انواع گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی بسیار متنوع هستند و برای آشنایی با آن‌ها در زیر انواع گیاهان نام برده شده‌اند. شما با مشاهده اسامی گیاهان آپارتمانی و همچنین آشنایی با روش نگهداری آن‌ها می‌توانید تا حدودی با انواعشان آشنا شوید. البته لازم به ذکر همانظور که پیش‌تر نیز اشاره شد گیاهان آپارتمانی بسیار متعدد و فراوان هستند و اسامی گیاهان آپارتمانی که در ادامه نام برده شده است تنها بخشی از آن‌ها و به منظور آشنایی شما با انواع این گیاهان و همچنین نحوه نگهداری آنان است.

آگلونما نقره‌ای

یکی از انواع گیاهان آپارتمانی که با نام گیاه همیشه سبز چینی شناخته می‌شود این گیاه است. این گیاه سایز کوچکی دارد و همچنین روش نگهداری بسیار ساده‌ای را به خود اختصاص داده است. روش آبیاری این گیاه به این صورت است که هر زمان چندسانتی متر رویی خاک خشک شد باید به گیاه آب بدهید.

توجه داشته باشید که ریشه گیاه نباید برای مدت طولانی در خاک خیس قرار گیرد زیرا برگ آن زرد می‌شود و می‌ریزد. (در این صفحه با راز نگهداری گلهای آپارتمانی آشنا شوید!)

یکی از گیاهان آپارتمانی که به رطوبت علاقه فراوانی دارد همین گیاه است. پس هنگامی که متوجه شدید فضا خشک است باید رطوبت هوا را افزایش دهید. نور کامل و غیرمستقیم از دیگر ملزومات این گیاه برای رشد و ادامه حیات است. نور مستقیم خورشید سبب سوختن برگ‌های گیاه می‌شود. این گیاه در محیطی با نور و رطوبت کم هم دوام می‌آورد اما باید توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید گیاه به خوبی رشد کند باید نور و رطوبت کافی را برای آن فراهم کنید.

پوتوس

پوتوس از انواع گیاهان آپارتمانی که برگ‌های زیبا و براق آن، آن را همیشه در صدر لیست گیاهان آپارتمانی حفظ کرده است. این گیاه در حداقل شرایط نگهداری نیز دوام می‌آورد. پس اگر شرایط و زمان کافی جهت نگهداری از گیاهان آپارتمانی را ندارید می‌توانید از این گیاه استفاده کنید.

این گیاه انواع مختلفی دارد که شرایط نگهداری خاص هر کدام را باید جهت رشد بهتر رعایت کنید. به طور کلی این گیاه به نور زیاد و غیرمستقیم نیاز دارد اما همانطور که گفتیم در شرایط مختلف مانند نور کم و متوسط هم می‌تواند به حیات خود ادامه دهد. اما همانطور که واضح است شرایط نگهداری مطلوب گیاه، رشد پر سرعت آن را فراهم می‌آورد و در شرایط دیگر رشد با سرعت پایین صورت می‌گیرد. آبیاری این گیاه باید به میزان لازم انجام شود و آبیاری بیش از حد سبب پوسیدگی ریشه خواهد شد.

برگ انجیری

برگ انجیری یا پنیر سوییسی یکی از گیاهان آپارتمانی است که طرفداران زیادی را مجذوب خود کرده است. این گیاه در برابر مقدار نور مقاوم است و در هر قسمتی از منزل و آپارتمان رشد می‌کند و دوام می‌آورد. اما تابش غیرمستقیم نور خورشید برای رشد این گیاه توصیه می‌شود تا برگ‌های گیاه در برابر نور مستقیم زرد نشوند و گیاه آسیب نبیند.

معرفی 13 تا از بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست و اسامی را برای آشنایی با آن ها از دست ندهید! برای مشاهده، روی لینک قرار داده شده کلیک کنید.

توجه داشته باشید که اگر دمای محیط زیاد باشد، این گیاه به آب بیشتری نیاز پیدا خواهد کرد. زمان مناسب برای آبیاری آن پس از خشک شدن خاک است. یعنی زمانی که قسمت بالایی خاک خشک شد زمان آبیاری گیاه فرا رسیده است. اگر تمایل دارید جهت رشد مطلوب این گیاه محیط را آماده سازی کنید، محیط گرم و مرطوب توصیه می‌شود.

دیفن باخیا

دیفن باخیا از محبوب‌ترین انواع گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود و همواره جزو گیاهان آپارتمانی محبوب بوده است. این گیاه با نام عصای بی عقلی نامگذاری شده است. دلیلش این است که اگر این گیاه خورده شود فرد به دلیل شیره سمی موجود در آن قدرت تکلم خود را از دست می‌دهد.

این گیاه برای تصفیه هوا نیز مناسب است و فضای نورانی و با کمی سایه نیز برای رشد آن توصیه می‌شود.  یعنی نور فیلتر شده و غیرمستقیم و همچنین آبیاری کافی برای رشد مطلوب این گیاه توصیه می‌شود. زمان دقیقی برای آبیاری این گیاه وجود ندارد و باید با توجه به شرایط آب‌وهوایی، نوع خاک، میزان نور و رطوبت، زمان سال و مکان قرارگیری گیاه آن را آبیاری کنید. این گیاه در تابستان بیشتر از زمستان به آبیاری نیاز دارد.

دمای ترجیحی این گیاه برای رشد مطلوب  دمای 15الی24 درجه است. در دمای زیر 15درجه نیز این گیاه دوام می‌آورد اما رشد با سرعت کمی صورت می‌گیرد. علاوه بر آن فراهم آوردن محیطی گرم و مرطوب از دیگر علایق این گیاه به شمار می‌رود.

تراریوم

تراریوم

این گیاه نیز از دیگر انواع گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود که با نام باغ شیشه‌ای نیز شناخته می‌شود. این گیاه در یک محیط بسته و نیمه باز نگهداری می‌شود و انواع مختلفی دارد. شرایط نگهداری این گیاه به قدری ساده است که شما می‌توانید آن را در محل کار نیز نگهداری کنید. نکته جالب این است که خدتان می‌توانید برای ساخت این گیاه دست به کار شوید و از زیبایی آن لذت ببرید.

عکس گیاهان آپارتمانی

در این قسمت عکس گیاهان آپارتمانی را که پیش‌تر به بررسی آن‌ها پرداخته بودیم را فراهم کرده‌ایم. جهت آشنایی بیشتر با این گیاهان آپارتمانی می‌توانید به مشاهده تصاویر زیر بپردازید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,