روش‌های تشخیص کیفیت پارچه مبلی کدام است؟

تشخیص کیفیت پارچه مبلی

تنوع زیادی که در بازار امروز مبل یافت می‌شود باعث شده که انتخاب مبل کار نسبتا سختی به نظر برسد. کیفیت پارچه مبلی یکی از نکات اصلی است که باید در هنگام خرید به آن توجه ویژه شود. بنابراین اگر می‌خواهید که با تشخیص درست کیفیت پارچه مبلی تا مدت‌ها از مبل‌های خود استفاده کرده و تنها به‌عنوان یک وسیله تزئینی بخش زیادی از فضای خانه خود را به آن‌ها اختصاص ندهید، با ادامه این متن از بخش تعمیرات مبل همراه شوید.

چرا تعمیر مبل با استاده؟

حمل و نقل رایگان

تعمیرات حمل و نقل مبل به صورت تخصصی و کاملا رایگان انجام می‌شود. ( فقط شهر تهران )

انتخاب پارچه مبل در منزل

نیاز به پارچه دارید؟ کارشناسان استاده با همراه داشتن کالیته متنوع پارچه در محل شما، مشاوره لازم برای انتخاب پارچه مناسب با توجه به مدل مبل و دکوراسیون منزل را به شما ارائه می‌دهند

ضمانت کتبی

تمامی خدمات رویه کوبی مبل و تعویض فوم مبل شما تا 5 سال شامل ضمانت کتبی خواهد شد.

پرداخت کامل پس از تحویل

هزینه رویه کوبی یا تعمیرات مبل بعد از تحویل و رضایت 100% شما دریافت خواهد شد. به غیر از هزینه پارچه یا چرم

بازدید در محل

بازدید حضوری و کاملا رایگان برای کارشناسی، مشاوره و قیمت گذاری. مطلع شدن از روند کاری و کیفیت کار به صورت آنلاین یا بازدید از کارگاه درحین انجام کار

قیمت گذاری در کمترین زمان

کمتر از 1 ساعت با ارسال عکس مبل برای متخصصین زیر، قیمت دقیق رویه کوبی، متراژ پارچه مبلی و مشاوره در مورد آنکه آیا مبل شما ارزش تعمیر دارد یا خیر را از استاده دریافت کنید

متخصصین تعمیرات مبل در استاده

توجه به تراکم پارچه

نوع دوخت و تراکم پارچه

یکی از ویژگی‌هایی که باعث می‌شود پارچه در طول مدت استفاده، بافت اولیه خود را حفظ کرده و خراب نشود، تراکم پارچه است. هرچه تراکم پارچه بیشتر باشد، احتمال خراب شدن آن کمتر و طول عمر آن بیشتر است. اما باید مراقب باشید. زیرا پارچه‌های دارای تراکم زیاد سفت بوده و نمی‌توانند راحتی کافی را برای شما فراهم کنند. یکی از بهترین راه‌های تشخیص تراکم پارچه، بررسی آن در زیر نور است. چرا باید پارچه مبلی مسکو بخریم؟

بخش دوخت شده پارچه مبلی

اگر می‌خواهید که به خوبی از کیفیت پارچه مبلی سر درآورید باید به قسمت‌هایی از آن‌که زیر دوخت رفته توجه کنید. پارچه‌های بی‌کیفیت در اثر برخورد با سوزن به راحتی نخ کش شده و از بین می‌روند. این مورد می‌تواند تاثیر زیادی در زمان انجام لمسه دوزی مبل تاثیر گذار باشد. اگر پارچه مبلی از کیفیت بالایی برخوردار نباشد می‌تواند در زمانه لمسه دوزی به پارچه صدمه بزند.

بنابراین اگر در ناحیه دوخت شاهد سوراخ‌های غیرعادی در پارچه بودید باید بدانید که کیفیت آن پارچه مبلی چندان چنگی به دل نمی‌زند.

حفظ فرم پارچه مبلی در برابر فشار

پارچه مبلی باکیفیت پارچه‌ای است که به راحتی فرم خود را در برابر فشار از دست ندهد. پارچه‌ای که پس از هر بار نشستن و برخاستن فرم خود را ازدست‌داده و دوباره به حالت اولیه برنمی‌گردد، پارچه مناسبی برای مبلمان نیست. زیرا به‌مرورزمان حالت اولیه خود را از دست می‌دهد و مبل را به یک وسیله نازیبا تبدیل می‌کند.

توجه داشته باشید که پارچه‌های کشی هرگز انتخاب مناسبی برای پارچه مبلی نیستند. زیرا به راحتی فرم خود را ازدست‌داده و دیگر به حالت اولیه بر نخواهند گشت.

توجه به خواب پارچه

این نکته برای بعضی از پارچه‌ها مانند پارچه مبلی مخمل و جیر که دارای پرز هستند، دارای اهمیت است. در هنگام خرید این نوع از پارچه‌ها یا پارچه مبلی از این جنس چند بار با دست پرزهای پارچه را جابه‌جا کرده و به حالت اول برگردانید. اگر پارچه نامرغوب باشد انجام این کار چندان ساده نخواهد بود. همچنین اگر با ناخن خود بر روی پرز پارچه بکشید، نباید کوچک‌ترین ذره‌ای از پارچه جدا شود. توجه به این نکته باعث می‌شود پارچه مبلی شما به‌مرورزمان تغییر رنگ نداده و در طولانی‌مدت حالت اولیه خود را حفظ خواهد کرد.

رنگ پارچه مبلی

رنگ بندی پارچه مبلی

یکی از کارهایی که باعث از دست رفتن کیفیت پارچه مبلی در درازمدت می‌شود، شست‌وشوی مداوم آن است. بنابراین بهتر است پارچه مبلی بارنگ‌های چرک تاب را انتخاب کنید تا بتوانید فاصله زمانی میان دفعات شست‌وشوی مبل را زیاد کنید.

علاوه بر تاثیری که شست‌وشوی مداوم در کاهش کیفیت پارچه مبلی دارد، باید بدانید که ماندگاری ذرات آلودگی بر روی پارچه مبلی می‌تواند به‌مرورزمان زیبایی آن را تحت‌الشعاع قرار دهد. بنابراین پارچه‌های مبلی بارنگ خیلی روشن خیلی زودتر از قیافه خواهند افتاد. از سوی دیگر نباید تناسب میان رنگ مبلمان با سایر وسایل منزل را از یاد ببرید.

به همین دلیل توصیه می‌شود که انتخاب پارچه مبلی را به آخرین کار در خرید وسایل منزل موکول کنید تا بتوانید جلوه خوبی به منزل خود ببخشید.

توجه به اصطکاکی که پارچه مبلی ایجاد می‌کند

اصطکاک نوعی نیرو است که هنگام سایش دو جسم بر روی یکدیگر به وجود می‌آید. این نیرو میان لباس افراد و پارچه مبلی می‌تواند با ایجاد گرما منجر به سایش پارچه مبلی شود. بنابراین در هنگام خرید باید دقت کنید که اصطکاک میان دو پارچه مبلی و پارچه لباس خیلی کم باشد. با توجه به این نکته می‌توانید مطمئن شوید که تا سال‌ها از مبلتان استفاده خواهید کرد.

توجه به جنس پارچه مبلی

اینکه پارچه مبلی از جنس چرم یا مخمل باشد بسیار مهم است. به‌عنوان‌ مثال مبلمان‌های چرمی قابل ‌شست‌وشو هستند و تمیز کردن آن‌ها نسبت به سایر پارچه‌های مبلی راحت‌تر است. اما به راحتی با استفاده از اشیا نوک‌تیز پاره شده و آسیب آن‌ها قابل‌ترمیم نیست. به علاوه این نوع از پارچه‌های مبلی در برابر تغییرات دمایی بسیار حساس بوده و ممکن است خاصیت چسبندگی از خود نشان بدهند.

پارچه‌های مخمل همیشه در بورس بوده و طرفداران خاص خود را دارند. اگر در هنگام خرید پارچه مخمل دقت به خرج داده و یک پارچه باکیفیت انتخاب کنید، می‌توانید مطمئن باشید که تا سال‌ها از مبلمانتان استفاده خواهید کرد. بااین‌حال تمیز کردن مبلمان مخملی کار نسبتا دشواری است.

سخن آخر

یکی از راه‌های تشخیص کیفیت پارچه مبلی، مقایسه کیفیت انواع پارچه‌های مبلی با قرار دادن آن‌ها در نور است. همچنین با اعمال فشار و کشیدن از چند جهت نیز می‌توانید کیفیت پارچه مبلی را به خوبی تشخیص دهید. یک روش تخصصی نیز برای تشخیص کیفیت پارچه مبلی در کشورهای اروپایی و آمریکایی رایج است. در این روش از دستگاهی برای اندازه‌گیری میزان اصطکاک میان لباس و مبل استفاده می‌شود. این دستگاه به‌طور دقیق نشان می‌دهد که پس از چه مدت برخورد پارچه‌ها، بافت پارچه مبلی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

 1. ایرانی اصیل گفت:

  سلام. ممنون از مطالب مفیدتان. کاش برای هر مورد یک تصویر هم قرار می‌دادید تا بهتر متوجه می‌شدیم.مثلا پارچه ای که جلوی نور میگیریم تا بافت آنرا تشخیص دهیم.

 2. فرخ گفت:

  ممنون از مطالب بسیار مفید و با ارزشی که ارائه کردید

  • تیم پشتیبان استاده گفت:

   خوشحالیم که مفید بوده
   اگر برای بهتر شدن هم نظری دارید حتما به ما بگید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *