اگر تصمیم به نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن را دارید حتما این صفحه را بخوانید. در این صفحه از سایت استاده تمامی نکات برای زیرسازی و چسبندگی بهتر کاغذ دیواری روی رنگ روغن بررسی شده است. با ما همراه باشید.

اگر از رنگ دیوارهای خود خسته شده‌اید و تصمیم به تغییر دارید، می‌توانید از کاغذ دیواری استفاده کنید. این کار نه تنها سلیقه‌ی بسیاری از افراد است، بلکه مزیت‌هایی نیز دارد. از مزایای آن می‌توان به ماندگاری بالاتر نسبت به رنگ، تنوع بیشتر در طرح‌ها و رنگ‌ها و سریع‌تر بودن روند نصب آن اشاره کرد.

 شاید با خود فکر کنید که نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن دشوار است. یا اینکه این سوال را داشته باشید که آیا اصلا کاغذ دیواری روی رنگ روغن نصب می‌شود یا خیر. ما باید بگوییم که بله. با رعایت نکاتی ساده می‌توانید کاغذ دیواری را به صورت تمیز و زیبا روی رنگ روغن نصب کنید.

 حتما برای انجام اینکار(نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن) با فردی مورد اطمینان و ماهر مشورت کنید تا هم زیرسازی به خوبی انجام شود و هم اجناسی که برای این کار خریداری می‌کنید تا استفاده کنید، کیفیت مناسبی داشته باشند. برای نصب کاغذ دیواری خود همین حالا دست بکار شوید.

آیا کاغذ دیواری روی رنگ روغن میچسبد؟

شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که آیا اصلا کاغذ دیواری روی رنگ روغن می‌چسبد یا خیر.
از آنجایی که رنگ روغن سطحی صیغلی دارد، برای چسباندن کاغذ دیواری روی آن باید زیرسازی‌های لازم انجام شود تا کاغذ به خوبی روی دیوار بچسبد. پس می‌توان گفت کاغذ دیواری به شرطی روی رنگ روغن می‌چسبد که دیوار آماده شده باشد. خانه خود را قبل از نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری آماده کنید تا شوکه نشوید! در ادامه‌ی مطالب به بررسی اقدامات لازم برای چسباندن کاغذ روی رنگ روغن و روش انجام آن‌ها می‌پردازیم.

نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن

قبل از اینکه به بررسی اقدامات و زیرسازی لازم برای چسباندن کاغذ دیواری روی رنگ روغن بپردازیم، باید بگوییم که درصورتی که کاغذ دیواری شما نازک است، باید رنگ دیوار نزدیک به رنگ کاغذ دیواری باشد یا رنگ روشنی داشته باشد تا جلوه‌ی کاغذ را خراب نکند.

زیرسازی کاغذ دیواری

برای نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن، نیاز است تا زیرسازی انجام شود. زیرسازی شامل ایجاد یک سطح یکدست و زبر یا آغشته به چسب پرایمر است. اگر دیوار سطحی ناصاف مثل برآمدگی و فرورفتگی، ترک و یا خوردگی داشته باشد، باید ابتدا برطرف شود. دیوار ناصاف جلوه‌ی کاغذ را از بین می‌برد و همچنین باعث می‌شود کاغذ به خوبی به دیوار نچسبد. (می‌توانید فرمول طرز تهیه چسب کاغذ دیواری را آموزش ببینید.) علاوه بر این مسئله، اگر جایی از دیوار نیاز به بازسازی و ترمیم داشته باشد، حتما قبل از نصب کاغذ دیواری ترمیم را انجام دهید و فکر نکنید که با پوشاندن دیوار با کاغذ، مشکل برطرف می‌شود.

استفاده از چسب پرایمر:

یکی از راه‌های زیرسازی، پوشاندن و آغشتن دیوار با چسب پرایمر به صورت کامل و یکدست است. با این کار کاغذ دیواری به خوبی روی رنگ روغن نصب می‌شود. برای چسباندن کاغذ دیواری از چه چسبی استفاده کنیم؟

روغن پرایمر و الیف بعد از گچ‌کاری:

اگر در جایی از دیوار برای ترمیم، گچ‌کاری انجام دادید، آن را با روغن پرایمر آغشته کنید و اگر کل دیوار گچی است و تا به حال روی آن رنگی زده نشده است، به کل دیوار روغن الیف بزنید و دیوار را آماده کنید. قبل از آن می‌توانید نحوه نصب کاغذ دیواری روی دیوار گچی و کنافی را مالعه کنید.

استفاده از سمباده:

باتوجه به اینکه سطح دیوار پوشیده شده با رنگ روغن بسیار صیقلی است، برای نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن باید اقدامات لازم برای زیرسازی را انجام دهید. یکی از این اقدامات، ایجاد سطح زیر روی دیوار است. برای ایجاد سطح زیر روی دیوار می‌توانید از سمباده استفاده کنید. اگر این روش را انتخاب کرده‌اید، سعی کنید که به صورت یکدست و تمیز تمام دیوار را سمباده بکشید تا سطحی صاف داشته باشید. اگر کاشی دارید می‌توانید آموزش چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی را بخوانید.

پس از اینکه دیوار را سمباده کشیدید و دیوار یکدست شد، از روغن پرایمر مخصوص با کیفیت بالا استفاده کنید و پس از آن دیوار را با چسب مخصوص کاغذ دیواری آغشته کنید و کاغذ را روی دیوار بچسبانید.

برآمدگی دیوار:

گاهی اوقات برآمدگی دیوار می‌تواند ناشی از مرطوب شدن دیوار باشد که اگر طی بررسی متوجه این مسئله شدید، باید منشاء رطوبت را پیدا کنید و آن را برطرف کنید؛ چرا که اگر برطرف نشود بعد از نصب کاغذ دیواری دوباره مشکل‌ساز می‌شود. حباب‌ زیر کاغذ دیواری چه‌جوری برطرف کنیم؟

لازم به ذکر است که تمیز کردن دیوار از آلودگی و گرد و غبار را نیز جدی بگیرید و قل از همه‌ی این اقدامات، دیوار را از آلودگی‌ها پاک کنید.

نصب کاغذ دیواری

پس از اینکه ترمیم دیوار و زیرسازی با با دقت انجام دادید، نوبت به نصب کاغذ دیواری می‌رسد. در این مرحله باید دقت کنید که از چسب مخصوص با کیفیت خوب و همچنین کاغذ مناسب استفاده کنید. کاغذ دیواری برای نصب روی رنگ روغن نباید زیادی سنگین باشد تا به خوبی به دیوار بچسبد.

پس از اینکه کاغذ را چسباندید، از بخارشور برای فیکس کردن درزها استفاده نکنید، چرا که رطوبت باعث باز شدن مجدد درزها می‌شود.

منظور از کاغذ دیواری مناسب چیست؟

بهتر است برای انتخاب کاغذ دیواری جهت چسباندن روی رنگ روغن، از کاغذهای سبک‌تر استفاده شود تا به خوبی بچسبد. و همینطور در شبیه بودن رنگ کاغذ و دیوار دقت کنید. اگر کاغذ دیواری شما نازک باشد، رنگی که دیوار شما دارد اهمیت بسیار زیاد دارد، چرا که از زیر کاغذ دیواری نمایان می‌شود. پس اگر کاغذ شما نازک است، به رنگ‌ها دقت کنید.

هزینه نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن

اگر بخواهید این کار را از نظر هزینه بررسی کنید، باید گفت که به طور دقیق نمی‌توان مشخص کرد؛ چرا هزینه نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن به عوامل مختلفی مثل چسب وروغن پرایمر، آماده‌سازی و زیرسازی دیوار برای چسباندن کاغذ و همچنین نوع کاغذ دیواری انتخابی بستگی دارد. برای یافتن هزینه‌ی درست و دقیق از فردی که در این زمینه فعالیت ماهرانه دارد کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در