امروزه تأمین امنیت برای منازل و سایر اماکن به دغدغه‌ای مهم و جدی مبدل شده است. با افزایش سرقت‌ها و ناکارآمدی قفل‌های درب خانه‌ها، باید به دنبال موارد دیگری برای افزایش امنیت و جلوگیری از ورود سارقان به منازل بود. یکی از این روش‌ها، نصب حفاظ درب ورودی خانه و آپارتمان است. از میان حفاظ‌های فلزی که برای درب منازل ساخته می‌‌شوند، ساخت حفاظ آکاردئونی محبوبیت بیشتری دارد.

با ساخت حفاظ آکاردئونی برای درب ورودی خانه یا شرکت خود می‌توانید با استفاده مناسب از فضای راهرو، به مقدار زیادی امنیت منزل خود را افزایش دهید. در این مقاله از “خدمات آنلاین استاده” درباره‌ی ساخت حفاظ درب آکاردئونی برای درب آپارتمان و هزینه ساخت آن توضیحاتی را خدمت شما ارائه خواهیم داد.

قیمت ساخت حفاظ آکاردئونی

در ادامه لیست قیمت ساخت حفاظ آکاردئونی برای درب آپارتمان را مشاهده می‌کنید:

خدمتقیمت هر متر مربع (به تومان)
درب آکاردئونی طرح دو گل850.000
درب آکاردئونی طرح سه گل950.000
درب آکاردئونی طرح چهار گل1.200.000
درب آکاردئونی طرح تسمه دوبل (پرچ مخفی)1.350.000
قفل مخفی درب آکاردئونی گیرا280.000
جای قفل مخفی (بدون قفل)170.000
یک جفت حلقه قفل اضافه30.000
هزینه شاسی کشی اضافه350.000
هزینه پرچ مخفی درب آکاردئونی240.000
هزینه دستگیره اضافه65.000

انواع درب آکاردئونی

انواع درب آکاردئونی

درب آکاردئونی یکی از انواع درب‌های فلزی است که به عنوان حفاظ برای افزایش امنیت و کاهش سرقت بسیار پرکاربرد است. از ویژگی‌های خوب این نوع از حفاظ‌ها می‌توان به بی سر و صدا بودن آنها هنگام باز و بسته کردن، اشغال فضای کم در راه‌روهای کوچک و ظاهری زیبا اشاره نمود. به درب آکاردئونی، حفاظ کشویی یا کرکره‌ای نیز گفته می‌شود.

این درب به دلیل شباهت نوع باز و بسته شدن آن به ساز آکاردئون، به این عنوان نامیده شده‌ است.

ساخت حفاظ درب و نصب آن روی انواع مختلف درب‌ها، چه ساده و چه ضد سرقت قابل انجام است. همچنین ساخت حفاظ آکاردئونی در انواع گوناگون و طرح‌های مختلف امکان‌پذیر است. از معروف‌ترین مدل‌های حفاظ آکاردئونی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: انواع حفاظ فرفوژه همراه قیمت را در “استاده” بخوانید.

درب سه گل یا سه لوزی

منظور از گل، تعداد ردیف‌های افقی لوزی شکل روی حفاظ آکاردئونی است. معمولا نوع سه لوزی تقاضای بیشتری از انواع دیگر دارد. درب‌های آکاردئونی که از سه ردیف لوزی تشکیل شده باشند، به دلیل مصرف کم‌تر آهن، مقرون به صرفه بوده و بیشتر از انواع دیگر آن مورد تقاضا قرار می‌گیرند.

درب پنج گل یا پنج لوزی

در ساخت حفاظ آکاردئونی پنج لوزی در پشت درب، تسمه‌های اضافه‌ای نصب شده است. این تسمه‌ها جا درآوردن درب از لولا را غیرممکن کرده و امنیت بیشتری نسبت به انواع دیگر حفاظ‌های درب فراهم می‌کند.

تفاوت درب پنج لوزی با درب آکاردئونی سه لوزی در امنیت بیشتر آن است. تعداد ردیف‌های فلزی و تسمه‌های بیشتر سبب می‌‌شود که سارقان نتوانند حفاظ آکاردئونی را از جا دربیاورند.

پروانه‌ای

یکی دیگر از شیوه‌های ساخت حفاظ آکاردئونی، ساخت مفاصل آهنی به شکل پروانه است که علاوه بر ظاهر زیبا و کم‌جا بودن، جمع شدن آن نیز راحت است.

برآورد قیمت حفاظ پنجره آهنی را در “استاده” مشاهده کنید.

نکته قابل توجهی که در ساخت حفاظ آکاردئونی در انواع گوناگون آن وجود دارد این است که بهترین درب‌های آکاردئونی ضدسرقت آنهایی هستند که در هنگام ساخت آنها، از دستگاه‌های پرس مخصوصی استفاده شده است. این دستگاه‌ها باعث می‌شوند که ساختار درب یکپارچه شود و نتوان مفاصل حفاظ آن را از یکدیگر جدا نمود. این موضوع امنیت بیشتری را برای خانه، مغازه یا شرکت شما فراهم می‌کند.

علاوه بر ساخت حفاظ آکاردئونی، نصب آن نیز باید توسط افراد متخصص انجام شود. در نصب حفاظ آکاردئونی، باید شاسی‌کشی به دقت انجام شده تا حفاظ بتواند روی ریل به راحتی باز و بسته گردد. هم‌چنین نصب حفاظ درب باید به گونه‌ای انجام شود که تداخلی با درب اصلی منزل، فروشگاه و… نداشته باشد.

عوامل موثر بر قیمت ساخت حفاظ درب آکاردئونی

عوامل موثر بر قیمت ساخت حفاظ درب آکاردئونی

هزینه‌ ساخت حفاظ آکاردئونی در برابر نقشی که در افزایش امنیت و جلوگیری از ورود سارقان به منزل دارد، چشمگیر نیست. قیمت حفاظ به عواملی بستگی دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد:

ابعاد درب منزل

طول و عرض دربی که قصد ساخت حفاظ آکاردئونی برای آن را دارید، در میزان آهن مورد نیاز تأثیرگذار است.

نوع و میزان آهن استفاده شده

هر چه ضخامت و استحکام میله‌های آهنی استفاده شده در ساخت درب بیشتر باشد، قیمت ساخت حفاظ درب و امنیت آن نیز افزایش خواهد یافت.

تراکم تسمه درب آکاردئونی

با افزایش تعداد تسمه‌ها و تیغه‌های حفاظ، ضریب امنیت درب بیشتر شده و به دنبال آن، میزان آهن به کار رفته در ساخت حفاظ درب نیز بیشتر می‌شود.

نوع حفاظ آکاردئونی

سه گل، چهار گل یا پنج گل بودن حفاظ که در بخش قبل نیز درباره آن توضیح دادیم، هم از نظر میزان امنیت و هم از نظر قیمت ساخت حفاظ درب متفاوت هستند.

طرح حفاظ آکاردئونی

برخی از حفاظ‌های آکاردئونی از نظر زیبایی ظاهری درب، در طرح‌های مختلفی ساخته می‌شوند: مانند حفاظ‌های آکاردئونی سلطنتی، گل برجسته، ایتالیایی و…

نوع رنگ‌آمیزی حفاظ

نوع رنگی که بعد از ساخت حفاظ درب استفاده می‌شود، در کیفیت کار مؤثر است. برای مثال رنگ‌های کوره‌ای مقاومت بیشتری در برابر زنگ‌زدگی و رطوبت دارند و در مقابل رنگ‌های با کیفیت پایین‌تر ممکن است به دلیل سایش ایجاد شده هنگام باز و بسته کردن حفاظ، از بین بروند.

تعداد قفل مخفی مورد نیاز یا دستگیره

هنگام ساخت حفاظ آکاردئونی می‌توانید به تعداد دلخواه قفل مخفی سفارش داده و برای راحتی باز و بسته نمودن آن، دستگیره سفارش دهید. در این صورت هنگام ساخت حفاظ درب، حلقه‌‌ی قفل بیشتری طراحی و دستگیره نیز جوشکاری می‌شود.

سبک حفاظ آکاردئونی

یک لنگه یا دو لنگه بودن حفاظ آکاردئونی با توجه به درب منزل، مغازه و… نیز باعث ایجاد تفاوت قیمت آن خواهد شد.

هزینه حمل و نصب

هزینه حمل‌ و نقل حفاظ آکاردئونی و نصب آن در مراکز ساخت حفاظ درب، متفاوت بوده و حتی برخی از مراکز دارای حمل و نصب رایگان هستند.

طبقه بندی شده در

با برچسب در