چرا از حفاظ پنجره استفاده می کنیم؟

به محض خرید و یا اجاره خانه و هر مکان دیگری، اولین نکته ای که به ذهنمان می رسد نصب حفاظ پنجره می باشد.

فرقی نمی کند که در طبقه چندم از ساختمان باشیم، زیرا نصب حفاظ ها نه تنها برای جلوگیری از ورود دزدان، حیواناتی همچون گربه و سگ می باشد؛ بلکه باعث جلوگیری از وزش باد های شدید و حس خوب امنیت به خانواده نیز می باشد.

با توجه به روش هایی که سارقان برای وارد شدن به منزل ها در این چند سال اخیر در پیش گرفته اند، وارد شدن از پنجره یکی از معمول ترین روش ها بوده، به همین دلیل استفاده از حفاظ پنجره می تواند مال و جان شما را در برابر خطرات احتمالی محافظت کند.

همچنین با وجود حفاظ پنجره می توانید مقدرا نور ورودی را کنترل کرده که البته نباید به صورتی باشد تا از ورود نور جلوگیری کند.

حفاظ ها باعث زیبایی ساختمان و منزل شما نیز می شوند، مخصوصا حفاظ هایی که جای گلدان دارند؛ با قرار گرفتن چند گلدان رنگی می توانید زیبایی ساختمان تان را چند برابر کنید.

حتما بخوانید: رنگ آمیزی درب حیاط آهنی به همراه قیمت

انواع حفاظ پنجره آهنی

طرح ها و مدل های مختلفی برای حفاظ پنجره آهنی وجود دارد، که ما در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم و آنها عبارتند از:

  • حفاظ پنجره آکاردئونی

همانطور که از نام این حفاظ ها مشخص است، به صورت آکاردئونی باز و بسته می شود و یک سیستم تاشو است. این حفاظ ها جزو حفاظ های متحرک بوده، که در صورت لزوم وبنا به شرایط می توانید آن را باز کنید یا ببندید و همانطور که می دانید درب آکاردئونی نیز همین سیستم را دارا می باشند.

  • حفاظ باهاماس(برمودائی)

اگر شما در شرایطی زندگی می کنید که از شدت وزش بارهای شدید خسته شده اید می توانید از این دسته از حفاظ ها استفاده کنید که در جنس های مختلفی ساخته می شوند؛ (آهنی، چوبی و ونیلی). همچنین می توان گفت نحوه باز و بسته شدن این حفاظ ها که در قسمت بیرونی پنجره ها نصب می شوند مانند سایبان ها می باشد.

قیمت ساخت حفاظ آکاردئونی برای درب آپارتمان در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

  • حفاظ جالیزی

اگر می خواهید که با وجود حفاظ پنجره، باز هم هوا مانند سابق در جریان باشد، بهتر است از حفاظ های جالیزی استفاده کنید، چراکه طراحی آن به گونه ای است که هوا می تواند به راحتی از آن عبور کند. همچنین با استفاده از این حفاظ ها می توانید مقدار نور و روشنایی را کنترل نمایید.

توجه کنید که برای ایجاد نمایی زیباتر و همچنین پرداخت هزینه کمتر می توانید حفاظ ها برای طبقات بالاتر را به صورت نیمه سفارش دهید.

عوامل موثر در قیمت حفاظ پنجره:

قیمت حفاظ پنجره سوالی است که اکثر افراد و کسانی که می خواهند حفاظ پنجره تهیه کنند، از ما می پرسند. برای اینکه بتوانید به صورت دقیق قیمت حفاظ را به دست آورید، باید به چند مورد توجه کنید که عبارتند از:

  • اندازه حفاظ پنجره

حفاظ های پنجره آهنی به صورت واحد اندازه گیری می شود و برای اینکه بتوانند قیمت را بررسی کنند، طول و عرض آن را اندازه می گیرند. همچنین حفاظ های آهنی به صورت متری قیمت گذاری شده پس برای اینکه بتوانید قیمت دقیق آن را بدست آورید، باید چارچوب پنجره را با دقت اندازه بگیرید سپس وزن آهن موردنیاز را به صورت کیلوگرم به دست آورید.

حتما بخوانید: بهترین حفاظ روی دیوار حیاط و باغ

  • مدل و طراحی حفاظ

بر اساس سلیقه هر فرد می توان از حفاظ های آهنی ساده یا مدرن استفاده کرد. طبیعی است که هرچه این حفاظ ها مدرن تر و طراحی های بیشتری داشته باشد، به دلیل استفاده از ابزارهای مخصوص و صرف زمان و دقت بیشتر، قیمت ببیشتری نیز خواهد داشت. همانطور که گفته شد، تمام اینها بسته به سلیقه و علایق افراد متفاوت است که می توانید برای انتخاب طرح از یک جوشکاری سیار کمک بخواهید.

  • جنس حفاظ

حفاظ های پنجره در جنس های مختلفی وجود دارد ولی پرکاربردترین آن جنس آهنی است. بسته به اینکه چه نوع آهنی مصرف می شود، قیمت می تواند متفاوت باشد. همچنین باید در ساخت حفاظ ها از بهترین متریال استفاده شود تا نتیجه ای عالی و مقاومتی بالا داشته باشد. به عنوان مثال انواع حفاظ فرفورژه با توجه به اینکه جنسان یکی است اما در طرح‌های مختلف قیمت متفاوتی دارند.

  • هزینه حمل و نقل

اکثر حفاظ ها در کارگاه های آهنگری ساخته می شوند و به صورت آماده به خانه، ویلا و مکان مورد نصب، ارسال می شوند و در اکثر موارد هزینه این حمل و نقل بر عهد مشتری بوده که البته برای اطمینان از این موضوع، بهتر است از قبل درباره آن صحبت کنید.

نتیجه گیری

تمام موارد لازم درباره حفاظ پنجره را بیان کردیم. اکنون می توانید با توجه به آنها یک انتخاب درست و مناسب داشته باشید. برای به دست آوردن قیمت حفاظ ابتدا اندازه چارچوب پنجره را بگیرید سپس با کارشناسان در این مسئله صحبت کنید تا شما را راهنمایی کند.

طبقه بندی شده در