نرده راه پله، المانی است که برای تکمیل بنای راه پله از آن، استفاده می‌شود. در حقیقت زمانیکه نرده راه پله نصب می‌گردد باعث  افزایش امنیت و حفاظت از افراد نیز می‌شود. از طرفی دیگر نرده راه پله یکی از عناصری است که در دکوراسیون داخلی محیط نیز، تاثیر زیادی دارد بطوریکه اگر نوع آن، متناسب با محیط مورد نظر، انتخاب شده باشد، زیبایی محیط را دو برابر خواهد کرد.

بنابراین لازم است که با انواع نرده راه پله آشنا بوده تا بتوانید بهترین انتخاب و نصب را در جوشکاری سیار داشته باشید. البته انتخاب نرده مناسب صرفا برای راه پله نیست بلکه شامل تراس نیز می‌باشد یعنی با انتخاب یک نرده تراس شیک نیز می‌توانید نمای زیبا و خاصی را به ساختمان خود ببخشید.   

جهت اقدام برای نصب نرده استیل در استاده کلیک کنید.

انواع نرده راه پله

انتخاب نرده راه پله مناسب با محیط، موجب افزایش زیبایی ظاهری محیط می‌شود. بطوریکه نگاه افراد را به خود جذب می‌کند. برای مثال زمانیکه در خانه‌ای دوبلکس، معماران برای راه پله‌ی خانه، نرده‌های ترکیبی  را انتخاب می‌کنند، جذابیت خاصی را به محیط می‌بخشند.

نرده راه پله انواع مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به نرده استیل راه پله، نرده شیشه‌ای راه پله، نرده فلزی راه پله، نرده چوبی راه پله و نرده آهنی راه پله اشاره کرد که در ادامه مقاله به توضیح مختصری از آن‌ها می‌پردازیم.

نرده چوبی راه پله

نرده چوبی راه پله نیز یکی دیگر از انواع نرده‌های راه پله می‌باشد که در ساخت این نوع نرده از چوب (معمولا راش و روس)  استفاده می‌شود بگونه‌ای استفاده از آن، زیبایی و جذابیت خاصی را در محیط ایجاد می‌کند. معمولا افرادی که به سبک روستیک علاقه دارند از نرده چوبی برای راه‌ پله‌ی محیط خود استفاده می‌کنند. بعضی از معماران با توجه به سلیقه افراد، هنگام استفاده از نرده چوبی، پله‌ها را نیز از جنس چوب می‌سازند که زیبایی فوق العاده‌ای به دکوراسیون داخلی می‌بخشد.

یکی از عیب‌های نرده چوبی این است که بعد از مدتی، شفافیت آن کم خواهد شد. بنابراین مراقبت از این نوع نرده امری بسیار ضروری می‌باشد.

نرده استیل راه پله

یکی از انواع نرده‌های راه پله، نرده استیل راه پله است. نرده استیل را همانطور که از نامش پیدا است از ماده‌ای مستحکم به نام استیل می‌سازند. در نتیجه این نوع نرده از دوام بالایی برخوردار بوده و از سقوط افراد به خوبی جلوگیری می‌کند. نرده استیل دارای وزن سبکی بوده و مقاومت بالایی در برابر رطوبت، خط و خش، نور خورشید، انقباض، انبساط و… دارد.

نرده استیل

همچنین سطح رویی نرده استیل را اکسید کرومی می‌پوشاند. بنابراین این نوع نرده به مراقبت چندانی نیاز ندارد چون ماده پوشاننده آن، مانع از زنگ زدگی نرده خواهد شد. از نرده استیل بیشتر در خانه‌های مدرن استفاده می‌شود و از آن جایی که این نوع نرده‌ها هیچگونه آلودگی را به خود نمی‌گیرند، می‌توانند انتخاب مناسبی برای بیمارستان‌ها نیز ‌باشند.

نرده آهنی راه پله

یکی دیگر از انواع نرده‌ها برای راه پله، نرده آهنی راه پله است. در تهیه این نوع نرده از آهن استفاده می‌شود. بنابراین این نوع نرده دارای استقامت بالایی بوده و به دلیل دارا بودن قیمت پایین، نسبت به سایر نرده‌ها، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. نرده‌های آهنی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف ساخته می‌شوند.

نرده آهنی راه پله

نرده شیشه‌ای راه پله

یکی دیگر از انواع نرده‌ها برای راه پله، نرده شیشه‌ای راه پله می‌باشد. نرده شیشه‌ای نیز همانطور که از اسمش پیدا است از جنس شیشه می‌باشد. در حقیقت استفاده از شیشه در این نوع نرده باعث می‌شود که شفافیت خاصی به محیط منتقل شود. همچنین عبور نور خورشید از شیشه نیز باعث روشن‌تر شدن فضا خواهد شد.

نرده شیشه‌ای راه پله

معرفی انواع حفاظ فرفورژه به همراه برآورد قیمت؛ روی آن کلیک کنید.

بعضی از افراد گمان می‌کنند که نرده‌ی شیشه‌ای به دلیل استفاده از شیشه، از مقاومت پایینی برخوردار است اما اینگونه نیست چون در ساخت این نوع نرده از شیشه‌ای استفاده می‌کنند که دارای مقاومت بالایی بوده و در برابر ضربه نیز، نشکن هستند. بنابراین معمولا در ساخت نرده شیشه‌ای از شیشه‌های  لمینت و سکوریت استفاده می‌کنند.

یکی از نکاتی که در هنگام استفاده از نرده  شیشه‌ای باید به آن توجه شود، این است که نصب این نوع نرده باید توسط نصابان متخصص انجام گیرد چون آن‌ها با تجربه بیشتری به نصب حفاظ‌های شیشه‌ای پرداخته و تمام نکات ایمنی را رعایت می‌کنند تا نرده‌ها به صورت صحیح نصب شده و از سقوط افراد جلوگیری کند.

نرده فلزی راه پله

یکی از انواع نرده‌های راه پله، نرده فلزی راه پله می‌باشد. نرده فلزی راه پله به صورت مستحکم و مقاوم بوده و از امنیت بیشتری نیز بر خوردار است. این نوع نرده از لحاظ قیمت نیز نسبت به سایر انواع نرده‌های راه پله، پایین‌تر و مقرون به صرفه می‌باشد.

یکی از موضوعاتی که هنگام استفاده از نرده فلزی باید به آن توجه کرد این است که باید از این نوع نرده به خوبی مراقبت کنید تا دچار زنگ زدگی نشود.

جهت دریافت قیمت ساخت حفاظ آکاردئونی برای درب آپارتمان روی آن کلیک کنید.

جدیدترین مدل نرده تراس

نرده‌های تراس مانند نرده راه پله در انواع مختلفی ساخته می‌شوند که برخی از جدیدترین مدل ‎‌های آن، به صورت زیر می‌باشند.

نرده چوبی تراس

یکی از جدیدترین مدل نرده تراس، نرده چوبی تراس است. در ساخت این نوع نرده، از لوورهای چوبی استفاده می‌شود. این لوورهای چوبی بر اساس سلیقه و کاربرد افراد، متفاوت نصب می‌شوند. برای مثال بعضی از افراد، گل‌هایی رو در پشت این لوورها قرار می‌دهند. در چنین شرایطی لوورها به صورت افقی در کنار یکدیگر بوده و ممکن است بین بعضی از آن‌ها خالی باشد، یعنی معمار باید طبق سلیقه فرد، فاصله‌ای برای رشد گیاهان در نظر بگیرد.

نرده چوبی تراس

نرده شیشه‌ای تراس

یکی دیگر از مدل‌های جدید نرده تراس، نرده شیشه‌ای تراس می‌باشد. این نوع نرده‌ معمولا برای تراس‌ خانه‌های مدرن استفاده شده و زیبایی خاصی را به تراس می‌بخشد.

  • استفاده از نرده شیشه‌ای تراس باعث جلوگیری از ورود گرد و غبار، برف، باران، حشرات و پرندگان به محیط داخلی منزل خواهد شد.
  • همچنین استفاده از این نوع نرده باعث صرفه جویی در انرژی شده و در کاهش سر و صدا نیز نقش موثری خواهد داشت.
نرده شیشه‌ای تراس

نرده تراس فرفورژه

یکی دیگر از جدیدترین مدل‌های نرده تراس، نرده تراس فرفورژه می‌باشد. معمولا از این نوع نرده  برای خانه‌های دارای سبک کلاسیک استفاده می‌شود. نرده تراس فرفورژه دارای اشکالی است که به صورت در هم تنیده می‌باشند. نرده فرفورژه نیز زیبایی خاصی را به نمای ساختمان می‌دهد. 

نتیجه گیری

یکی از موضوعات مهمی که هنگام ساخت راه پله‌ها باید به آن توجه شود، استفاده از نرده برای راه‌ پله‌ها می‌باشد. در حقیقت هدف از نصب نرده برای راه پله این است که از سقوط افراد جلوگیری کرده و امنیت بیشتری را نیز در محیط ایجاد کند. همچنین استفاده از نرده جذابیت خاصی را نیز به دکوراسیون داخلی محیط می‌بخشد. نرده‌های راه پله با جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند که انواع مختلفی دارند و شامل نرده راه پله شیشه‌ای، فلزی، چوبی، استیل و آهنی می‌باشد که در این مقاله به توضیح آن‌ها پرداخته شد.

همچنین استفاده از نرده‌های شیک و جدید برای تراس نیز در زیبایی نمای ساختمان، بسیار موثر می‌باشد که به توضیح برخی از جدیدترین مدل‌های آن پرداختیم.  

طبقه بندی شده در

با برچسب در