هزینه تعمیر تجهیزات پزشکی و شرکت تعمیرات لوازم پزشکی

دفتر شمال تهران

واردات تجهیزات و لوازم پزشکی به کشور ما به دلیل تحریم‌ها همواره با مشکلاتی روبه‌رو بوده از این رو هنگام خرابی این تجهیزات، باید به دنبال شرکت‌های تعمیر تجهیزات پزشکی بسیار معتبر بود. از طرفی برخی از این تجهیزات پزشکی نیاز به سرویس دوره‌ای و کالیبراسیون داشته و هر چند وقت یک بار باید توسط کارشناس متخصص بررسی شوند. در این صفحه از “خدمات آنلاین” استاده به ارائه خدمات تعمیر تجهیزات پزشکی و هزینه تعمیرات لوازم پزشکی خواهیم پرداخت.

خدمات تعمیر تجهیزات پزشکی

این روزها با پیشرفت علوم مهندسی و پزشکی در کنار یک‌دیگر شاهد لوازم و تجهیزات پزشکی بسیاری هستیم. این تجهیزات پزشکی در بخش‌های گوناگونی به کمک پزشکان آمده‌اند و برای اهداف گوناگونی مانند تشخیص بیماری، رصد وضعیت بیماران، درمان بیماری‌ها، احیای بیمار، تجهیز یا سایر تجهیزات ضروری مانند تجهیزات آزمایشگاهی به کار گرفته می‌شوند.

تعمیرات لوازم پزشکی

خدمات تعمیر تجهیزات پزشکی بسیار متنوع بوده و به همین دلیل تبحر و تجربه کارشناس تعمیرکار بسیار اهمیت دارد.

جهت اقدام برای تعمیر دستگاه اکسیژن ساز در منزل [ پالس اکسی متر و اکسیژن سنج ] در استاده روی آن کلیک کنید.

دستگاه‌های تشخیص

برخی از تجهیزات پزشکی، شامل دستگاه‌های تشخیص بیماری مانند دستگاه‌های سی‌تی اسکن، MRI، دستگاه‌های سونوگرافی، اکوی قلب، دستگاه‌های تشخیص دید کامپیوتری و… هستند. تعمیر این گونه از تجهیزات بسیار مهم بوده و در ارائه نتایج به بیمار تأثرگذار است.

هزینه تعمیرات لوازم پزشکی

دستگاه‌های درمان بیماری

دسته دیگر خدمات، مربوط به دستگاه‌های درمان بیماری هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به دستگاه‌های به کار رفته در فرایند شیمی‌درمانی، دیالیز، لیزردرمانی، لازیک و… اشاره نمود. این دستگاه‌ها به دلیل ارتباط مستقیم آن با حیات بیماران، باید به صورت دوره‌ای مورد بررسی قرار گرفته و در صورت خرابی به دقت آن را تعمیر نمود.

در تعمیر تجهیزات پزشکی، خدماتی نظیر تعمیر دستگاه‌های احیای بیمار نظیر ونیلاتور، تنفس مصنوعی، انکوباتور، دستگاه الکتروشوک، دستگاه بای‌پس قلبی ریوی و… نیز ارائه می‌گردد. علاوه بر دقت بالا در تعمیر این نوع از تجهیزات، سرعت بالای ارائه خدمات نیز برای استفاده هر چه زودتر از تجهیزات ضروری است.

در ارائه خدمات تعمیر تجهیزات پزشکی، تعمیر برخی از دستگاه‌ها به نسبت سایر موارد مطرح شده ساده‌تر است. از جمله این تجهیزات می‌توان به دستگاه‌هایی که وضعیت و علائم حیاتی بیمار را نمایش می‌دهند مانند مانیتور قلب و فشار خون، تجهیزات مربوط به CCU و ICU اشاره نمود.

تجهیزات آزمایشگاهی

در تعمیر تجهیزات پزشکی، علاوه بر تجهیزات بیمارستانی و اتاق عمل، تجهیزات مربوط به آزمایشگاه نیز مورد بررسی و تعمیر قرار می‌گیرند. تجهیزاتی اعم از ترازوهای دقت بالای آزمایشگاهی، سانترفیوژ، رفراکتومتر، اسپکتروفتومتر و سایر تجهیزات تخصصی آزمایشگاه مورد تعمیر قرار خواهند گرفت.

تجهیزات دندان پزشکی

در یک دسته‌بندی دیگر در تعمیر لوازم پزشکی، تعمیر تجهیزات دندان‌پزشکی که بسیار پرتقاضا بوده، قرار می‌گیرد. خدمات ارائه شده در تعمیر لوازم پزشکی مربوط به دندان‌پزشکی شامل تعمیر یونیت، تعمیر لامپ یونیت، تعمیر ساکشن، تعمیر دستگاه فرز، دستگاه جرم‌گیر، آنگل، اتوکلاو و… است. تجهیزات مربوط به دندان‌پزشکی بسیار متنوع بوده و تعمیرات لوازم پزشکی این دسته بسیار حساس است.

دستگاه‌های خدمات زیبایی

علاوه بر موارد فوق در تعمیر لوازم پزشکی، تعمیر دستگاه‌های مربوط به لیزر موی زائد و دیگر دستگاه‌های مربوط به خدمات زیبایی مانند دستگاه‌های جوان‌سازی پوست، مزوتراپی مو و… نیز جای می‌گیرند. تجهیزات پزشکی مربوط به این دسته‌بندی انواع و مدل‌های مختلفی داشته و از این رو تسلط شخص تعمیرکار به دانش فنی و تجربه و مهارت بالای او لازم است.

هم‌چنین برخی دیگر از لوازم پزشکی که در اکثر منازل نیز وجود دارند مانند دستگاه‌های فشارسنج دیجیتالی، دستگاه‌های تست قند خون، دستگاه‌های تب‌سنج، ترازو، دستگاه بخور، دستگاه اکسیژن‌ساز و… نیز توسط شرکت‌های معتبر تعمیر لوازم پزشکی قابل تعمیر خواهند بود.

هزینه تعمیرات لوازم پزشکی

هزینه تعمیرات لوازم پزشکی مبنی بر به نوع خدمات و تجهیز مورد نظر متفاوت است. علاوه بر نوع دستگاه و میزان حساسیت در تعمیر آن، تعمیر انواع برد الکترونیکی، تعویض قطعات، ارائه ضمانت‌نامه، مدت زمان تحویل تجهیزات، هزینه حمل‌ونقل در صورت نیاز، دست‌مزد کارشناس تعمیر و… در برآورد هزینه تعمیر لوازم پزشکی تأثیر می‌گذارد.

اما برای جلوگیری از موارد تخلف در تعیین هزینه، یک لیست کلی شامل تعرفه پایه تعمیر برخی تجهیزات پزشکی پرکاربرد از سوی اتحادیه مربوطه ارائه شده است که شرکت‌های معتبر تعمیر لوازم پزشکی طبق این لیست و سایر موارد مطرح شده، تعیین قیمت می‌نمایند.

شرکت تعمیرات تجهیزات پزشکی

شرکت تعمیرات تجهیزات پزشکی

خدمات گوناگونی که در این صفحه از استاده معرفی نمودیم بخشی از خدماتی هستند که شرکت تعمیرات تجهیزات پزشکی ارائه می‌دهند. در این شرکت‌های تعمیر تجهیزات پزشکی، کارشناسان خبره و مسلط به دانش فنی در این زمینه به طور ویژه مشغول به کار هستند که می‌توانید تنها با برقراری یک تماس با آن‌ها و شرح مشکل، فرایند تعمیر تجهیزات پزشکی یا کالیبراسیون دوره‌ای آن‌ها شروع نمایید.

همان‌طور که قبل‌تر مطرح شد تعمیر تجهیزات پزشکی و تعمیر لوازم پزشکی به دلیل ارتباط مستقیمی که با وضعیت سلامت و حیات افراد دارند، از حساسیت بالایی برخوردار هستند. از این رو تعمیر این گونه از تجهیزات و دستگاه‌ها را تنها باید به شرکت‌های معتبر و نمایندگی تعمیرات تجهیزات پزشکی سپرد. برخی از این شرکت‌های تعمیر تجهیزات پزشکی معتبر توسط استاده به شما معرفی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.