امروزه کاشی کاری مدرن از سایر مدل‌های آن طرفداران بیشتری را مجذوب خود کرده است. این کاشی کاری تحت تاثیر عوامل طراحی و معماری جدید است. بین کاشی کاری‌های سنتی و کاشی کاری‌های مدرن تفاوت‌هایی وجود دارد که در ادامه این صفحه از “استاده” به بررسی آنها خواهیم پرداخت. همچنین در ادامه با انواع کاشی کاری مدرن که در منزل، سرویس بهداشتی و آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز آشنا خواهید شد.

طرح کاشی کاری مدرن منزل

طرح کاشی کاری مدرن آشپزخانه

طرح کاشی کاری مدرن سرویس بهداشتی

تفاوت کاشی کاری مدرن و سنتی

اگر به دنبال مهم‌ترین تفاوت بین طرح مدرن و سنتی هستید می‌توانید تا ادامه این مطلب همراه ما باشید‌.

طرح نهایی

مهم‌ترین تفاوت بین این دو مورد متفاوت بودن طرح نهایی است. زیرا در مدل سنتی باید از اصول و قوانین خاصی پیروی کرد و برای اجرای خلاقیت محدودیت وجود دارد.

محل اجرا

مورد دیگر محل اجرای آنها است، با توجه به سختی مدل سنتی، از این مورد بیشتر در اماکن مذهبی، سر در امارات و… استفاده می‌شود. لازم به ذکر امروزه از کاشی کاری مدرن در منازل، سرویس بهداشتی و آشپزخانه نیز استفاده می‌گردد.

انواع سنگ کاری راه پله به همراه عکس سنگ کاری دیوار راه پله را در این صفحه از “استاده” مشاهده کنید.

طرح و رنگ

طرح و رنگ نیز در این دو مدل کاشی کاری متفاوت است. جسارت را می‌توانید در انتخابات رنگ مدل‌های مدرن مشاهده کنید. همچنین تغییر ذائقه افراد در گذر زمان نیز در این مدل کاشی کاری مورد توجه است و با توجه به این موضوع، طرح‌هایی ارائه شده است که با گذشته متفاوت می‌باشد.

عوامل موثر در کاشی کاری مدرن

کاشی کاری مدرن تحت تاثیر یک سری عوامل موثر و خاصی قرار می‌گیرد که در ادامه نام برده شده‌اند. این موارد شامل:

 • فضا
 • رنگ
 • سبک
 • طرح بندی

لوازم کاشی کاری مدرن

برای اجرای این طرح مدرن به لوازمی نیاز دارید که با آنها آشنا خواهید شد. این عوامل عبارتند از:

 • موتور میکسر دوغاب و سیمان
 • اره مرطوب یا سنگ بر کاشی بر
 • تخته ماله
 • ماله نوک تیز یا ماله مخصوص کاشی
 • فاصله دهنده کاشی
 • انبر کاشی
 • تراز حبابی( برای دیوار )
 • خط گچ یا سطح لیرزی

انواع کاشی کاری مدرن

کاشی کاری لوزی شکل

این طرح بیشتر در حمام و آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای ایجاد این طرح باید مربع را ۴۵ درجه بچرخانید. همچنین برای قراردادن لوزی‌ها می‌توانید آنها را در خطوطی با نظم بر روی دیوار اجرا کنید. اگر به دنبال کاشی کاری مدرن با اجرایی ساده هستید، این مدل می‌تواند به شما کمک کند.

کاشی کاری مارپیچی

این مدل نیز بیشتر در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. الگوی آن نیز مربعی است با این تفاوت که با مکرر کردن چهار تایل مستطیل و یک تایل مربعی در مرکز ساخته می‌شود. در بعضی موارد تک رنگ و در برخی حالات نیز در رنگ سیاه و سفید از این مدل استفاده می‌گردد.

کاشی کاری منظم

این مدل ساده‌ترین کاشی کاری مدرن برای سرویس بهداشتی به شمار می‌رود. علاوه بر آن، برای دیوارهای حمام و یا آشپزخانه نیز از این سبک بسیار استفاده می‌شود. در این مدل همانطور که از نامش پیدا است، کاشی‌ها با نظم و ترتیبی خاص و به صورت ساده در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت.

کاشی کاری چرخ دنده‌ای یا گام به گام

این طرح بر خلاف سایر سبک‌هایی که بررسی شد، به تمرکز و نظم زیادی برای اجرا نیاز ندارد. طرح کلی این سبک به این صورت است که هر تایل کوچک با تایل‌های بزرگتر در چیدمان قرار می‌گیرند.

کاشی کاری حصیری

این طرح یکی از متفاوت‌ترین و خاص‌ترین نوع کاشی کاری مدرن است. سبک حصیری نیاز به به دقت زیادی برای اجرا دارد. برای اجرای آن به دو تایل با اندازه‌های مختلف نیاز است تا از شکل بافت حصیر ایده گرفته شود. همچنین دیوارپوش‌های مستطیلی به شکل عمودی افقی و تکرار همین شیوه اجرا می‌شوند. دیوارپوش‌های کوچکتر که مربع شکل و تیره هستند نیز برای پر کردن فاصله بافت‌ها استفاده می‌شوند‌.

کاشی کاری عمودی

می‌توانید از این سبک در حمام و یا نشیمن استفاده کنید. این سبک برای بزرگتر نمایش دادن محیط‌های کوچک نیز استفاده می‌گردد. برای اجرای این طرح می‌توانید دیوارپوش‌ها را مانند آجر به صورت عمودی قرار بدهید. روش دیگر برای اجرا، نصب با روش قدیمی، ساده و به ترتیب است‌.

کاشی کاری مدرن با طرح چپ و راست

معمولا از این مدل به صورت طرح موزاییکی بر روی زمین استفاده می‌شود؛ اما لازم به ذکر است که می‌توان از آن بر روی دیوار نیز استفاده کرد. همچنین نکته حائز اهمیت درباره این سبک این است که با استفاده از آن می‌توانید فضا را بزرگتر و خلوت‌تر نمایش دهید. برای طراحی این مدل باید تایل‌ها را پیچیده‌تر طراحی کرد و همچنین بین آنها تقریبا 45 درجه زاویه ایجاد کرد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,