برای بیشتر کسانی که در مساحت بزرگی مثل باغ یا پارکینگ بزرگ حضور دارند، حتما پیش آمده که قیمت کفسابی موزاییک، پارکینگ، راه پله و حیاط را جستجو کنند. شرکت‌های زیادی در این حوزه فعالیت دارند که طیف وسیعی از خدمات را در انواع قیمت‌ها ارائه می‌دهند. بنابراین لازم است بهترین انتخاب را از میان آنها داشته باشیم.

همه ما می‌دانیم که همواره گران‌ترین قیمت معادل بهترین خدمات نیست. اما گاهی عکس این موضوع نیز مصداق دارد. کفسابی موزاییک، پارکینگ، راه پله و حیاط نیز یکی از همین موارد است که گاهی با قیمت‌های نجومی به مشتریان عرضه می‌گردد و گاهی نیز با یک قیمت منصفانه در این راستا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این مطلب از “استاده” بع معرفی خدمات کفسابی موزاییک و بررسی تعرفه‌ها و قیمت کفسابی موزاییک، پارکینگ، راه پله و حیاط و ساب زدن آنها در شرایط مختلف و متراژهای گوناگون بپردازیم.

قیمت و تعرفه خدمات کفسابی موزاییک

خدمتقیمت به تومان
کفسابی موزاییک به ازای هر مترمربع5.000

خدمات کفسابی موزاییک

خدمات کفسابی موزاییک

چگونگی چیدمان موزاییک‌ها در کنار هم، در قیمت کفسابی این مصالح ساختمانی تاثیر زیادی دارد و البته در خود کفسابی موزاییک هم بی تاثیر نیست. خدمات و قیمت کفسابی سنگ و ساب زن سنگ را در این صفحه از استاده مشاهده کنید و جهت ثبت سفارش اقدام نمایید.

تراز بودن موزاییک‌ها نسبت با هم و نسبت به سطح، نکته مهمی است که باید رعایت شود.

اگر یک سطح توسط یک فرد مبتدی و به نوعی ناشی و کارنابلد با موزاییک فرش شود، احتمالا باعث قرارگیری اشتباه و نامسطح موزاییک‌ها نسبت به هم می‌شود. همین مسائل در قیمت کفسابی موزاییک تاثیر دارد. شرکت‌های معتبر و با تجربه قبل از ارسال پیش فاکتور یا صدور تعرفه قطعی، از این موارد کسب اطلاع می‌کنند.

سنگ کاری راه پله به همراه عکس سنگ کاری دیوار راه پله را در این صفحه از استاده بخوانید.

خدمات کفسابی پارکینگ

تا کنون به تفاوت بین سطح زمین پارکینگ کفسابی شده و زمین رها شده فکر کرده‌اید؟ می‌دانید چنین چیزی چقدر در میزان قیمت تعیین شده برای متراژ یک ساختمان تاثیر دارد؟ وقتی راه پله یا حیاط و حتی زمین پارکینگ کفسابی می‌شوند، جلوه بسیار زیباتر و بهتری خواهند داشت. برای کفسابی پارکینگ بهترین راه مراجعه به منابع معتبر و شرکت‌های رسمی است. که تجربه این کار را دارند، دستگاه‌های مجهز داشته و البته خوش قول و منظم هستند.

موضوع کفسابی راه پله و حتی کفسابی حیاط معمولا در ساختمان‌های دارای واحدهای زیاد از سوی هیات مدیره ساختمان مطرح می‌شود. و طبیعتا قیمت کفسابی پارکینگ یا راه پله اولین دغدغه این افراد است. تا بهترین انتخاب را داشته باشند تا ضمن دریافت بهترین خدمات و کیفیت، پایین ترین و البته منصفانه ترین هزینه را تجربه کنند.

قیمت خدمات کفسابی پارکینگ

خدمتقیمت به تومان
کفسابی پارکینگ(هر متر مربع) از 12 هزار تومان

اصولا کفسابی پارکینگ برای تازه‌سازی سنگ و رفع یا ترمیم محل ترک، لکه‌های جا افتاده و قدیمی، از بین بردن جرم، رفع آلودگی‌ عمیق، رفع کدورت و سیاهی و صد البته پاک کردن مواد شیمیایی مثل روغن‌های سطح پارکینگ ساختمان صورت می‌گیرد.

در برخی از منابع فروشگاهی یا ثبت سفارش آنلاین بوسیله ساب های ایتالیایی، آلمانی و ژاپنی صورت می‌گیرد. یکی از بخش‌های مهم هر ساختمان، پارکینگ آن محسوب می‌شود. که به علت تردد زیاد و رفت و آمد بالای اتومبیل‌ها باید به آن رسیدگی شود.  و در زیبایی و بهداشت و تمیزی آن حساسیت داشت. به همین دلیل کفسابی پارکینگ یکی از فرایندهایی است که از گذشته وجود داشته و در ساختمان‌های شیک و زیبا قطعا یکی از کارهای حیاتی و واجب است.

کفسابی پارکینگ یکی از اقدامات ویژه ای است که توسط افراد حرفه ای و متخصص و با استفاده از دستگاه های خاص انجام می‌شود. داشتن جلوه و ویترینی شیک و زیبا از جمله معیارهای

کفسابی راه پله

خدمتقیمت به تومان
کفسابی راه پله(هر متر مربع) از 10 هزار تومان
کفسابی راه پله
 • قیمت و هزینه کفسابی پله و پاگردها نسبت به کفسابی پارکینگ کمی متغیر و معمولا بالاتر است.
 • معمولا این قیمت بر اساس تعداد پله ها و شمارش آنها مشخص می‌شود.
 • البته پاگردها نیز مثل پله ها به عنوان یک طبقه اضافه شمرده می‌شوند. البته ممکن است یک شرکت یا پیمانکار با توجه به تعداد بالای پله‌ها و پاگردها تخفیف قائل شود.

اصولا برای کفسابی پارکینگ و یا کفسابی راه پله بهترین کار مراجعه به شرکت‌ها و منابع اینترنتی معتبری است که تجربه دارند و کار خود را تضمین می‌کنند. کفسابی حیاط نیز یکی از مواردی است که اگر زیر نظر نیروی کار ماهر انجام نشود به موزاییک یا سنگ آسیب جدی و جبران ناپذیر وارد می‌کند.

کفسابی حیاط

خدمتقیمت به تومان
کفسابی حیاط(هر متر مربع) از 10 هزار تومان تا 15 هزار تومان
کفسابی حیاط

برای کفسابی حیاط تا حدود زیادی تابع قوانین کفسابی پارکینگ و حتی کفسابی راه پله خواهیم بود. در واقع دستگاه‌ها تغییر نمی‌کنند، هر چند برخی شرکت‌ها در اندازه‌های گوناگون از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند

. البته در چند ماه گذشته با توجه به تورم و افزایش قیمت برخی وسایل این هزینه‌ها نیز متاسفانه گاهی به صورت هفتگی و روزانه به روزرسانی می‌شود.

کفسابی کف حیاط منازل و نظافت راه پله‌، کفسابی تراس، حیاط خلوت، پارکینگ و لابی‌ها یکی از بخش‌های مهم این پروژه است. که البته با توجه به انواع و مساحت مختلف و کیفیت سنگ‌ها، هزینه و قیمت کار نیز متغیر است.

است که در یک مجتمع مسکونی زندگی می کند. علت اصلی انجام و ثبت سفارش، هم سطح نبودن کف یا سطح ساختمان است. این ناهمواری‌ها معمولا پس از کفسابی تا حد زیادی از بین می رود و سطوح یکسان می‌شوند.

کفسابی سبب حفظ لاستیک ماشین‌ها و جلوگیری از صدای دلخراش در فضای پارکینگ یا حیاط می‌شود. قیمت کفسابی پارکینگ، با توجه به مساحت پارکینگ، جنس سنگ‌ها، نوع کفسابی، وجود برق سه فاز، دستمزد و غیره بستگی دارد.

ترک برداشتن موزاییک هنگام کفسابی

اگر موزاییک‌هایی که برای کفسابی آماده می‌شوند، هم‌سطح نباشند، بدون تردید خطر ترک خوردگی و ترک برداشتن آنها وجود دارد.

به طور کلی هر چه سطح مورد نظر برای ساب زنی موزاییک ترازتر باشد، کار کفسابی موزاییک ساده‌تر و کم نقص‌تر انجام می‌گیرد. به این ترتیب هزینه پرداختی کارفرما نیز کاهش پیدا می‌کند.

از دیگر نکات تعیین کننده در قیمت تمام شده فرایند ساب زنی موزاییک، درزهای موزاییک است. اگر این درزها کاملا پر نشده باشند، در زمان کفسابی مشکلات جدی پیش خواهد آمد.

روش‌های کفسابی پارکینگ

به طور کلی شیوه‌های مختلفی برای کفسابی کرد پارکینگ وجود دارد. یکی از این نوع کفسابی به نوع معمولی شهرت دارد که توسط دستگاه‌های قدیمی صورت می‌گیرد. هزینه کمتری دارد و  کیفیت کمتری نسبت به نوع دیگر خواهد داشت.

در نوع دوم که به کفسابی ایتالیایی مشهور است طبیعتا کیفیت بالاتری از آن را شاهد هستیم. کفسابی ایتالیایی به همین دلیل طرفداران بسیاری کسب کرده است. کفسابی ایتالیایی نسبت به کفسابی معمولی هزینه بیشتری برای مشتری دارد.

اصولا کفسابی در بالا بردن کیفیت سطح سنگ یا کاشی پارکینگ و حیاط نیز تاثیر زیادی دارد. و مواد اسیدی که ممکن است به مرور باعث فرسایش و ایجاد ترک در سنگ شود با کفسابی پارکینگ کاملا از بین خواهد رفت. وقتی این هزینه را به هزینه تعویض و تعمیر سنگ مقایسه کنید متوجه مزیت و اهمیت کفسابی خواهید شد.

برای کفسابی راه پله و حیاط باید بدانید که همان اتفاق شیرین و جذاب در پارکینگ در این قسمت هم رخ می‌دهد. کفسابی با شست و شوی ساده خیلی فرق دارد. چرا که در آن یک لایه بسیار نازک از سنگ ها حذف می‌شود.

در واقع با عملیات کفسابی همه ناصافی‌های کف پارکینگ محو می‌شود. سنگ‌ها هم سطح و تراز خواهند شد. درز میان سنگ‌ها از بین رفته و شکافی بین آنها وجود نخواهد داشت. از این رو باعث کاهش آلودگی می‌شود.

نکته بسیار مهم این است که در زمان کفسابی، پارکینگ یا حیاط باید کاملا خالی باشند. و هیچگونه وسیله ای در محل محیط کار وجود نداشته باشد.

کفسابی موزاییک یا کفشویی

در کفسابی معمولا ناهمواری سنگ‌ها از بین می‌رود. اما در کفشویی فقط جرم و ناپاکی سنگ از بین خواهد رفت.

بسیاری از متخصصان توصیه می‌کنند تنها به دلیل هزینه کمتر، از کفسابی موزاییک صرف نظر نکرده و به سراغ راه ساده‌تر و اما اشتباه کفشویی موزاییک نرویم.

برای کفسابی موزاییک بهتر است بدانید که جنس سنگ چندان تعیین کننده نیست؛ مگر آنکه بسیار گران قیمت باشد. به عنوان مثال کفسابی گرانیت از گران‌ترین کفسابی‌ها محسوب می‌شود. اما سنگ کف معمولی یا ضعیف‌تر با احتساب متری شش هزارتومان هم انجام می‌شود.

به طور معمول به منظور از بین بردن سیمان، گچ و یا رنگ از روی سطح موزاییک‌ها ، کفشویی راه بهتری نسبت به کفسابی است. طبیعتا این روش هزینه کمتری هم دارد. در مورد موزاییک های برجسته یا شیار دار، اگر ساب زنی موزاییک صورت بگیرد، احتمال از بین رفتن برجستگی‌ها صفر نیست.

درمیزان قیمت کفسابی، عواملی نظیر:

 • جنس سنگ
 • مساحت محیط
 • مسیر کارگاه تا محل مورد نظر
 • کف مورد نظر برای چندمین بار ساب می‌خورد
 • به علاوه نوع کفسابی (ایتالیایی، معمولی و رزین ساب )
 • و غیره بسیار موثر است.

اگر به هر دلیلی موزايیک درزهای زیادی داشته باشد، بهتر است آن درزها با رزینی که به رنگ موزاییک می‌باشد پر شود. این فرآیند رزین سابی نام دارد که در قیمت سنگسابی موزاییک نیز موثر خواهد بود.

کفسابی موزاییک به خصوص وقتی که قرار است خانه بازسازی شده به فروش برسد، تاثیر بسیار زیادی در جلب نظر مشتری دارد. درخششی که بعد از ساب زنی در موزاییک و سنگ ایجاد می‌شود، وضعیت قبل و بعد را غیر قابل مقایسه می‌کند. علاوه بر آن، بهتر از قبل در نظر مشتری و خریدار جلوه می‌کند.

مزیت مهم کفسابی موزاییک

از مزیت‌های کفسابی موزاییک این است که اگر موزاییک های نصب شده، سطح صافی نداشته باشند، مقداری فشار روی سطح آنها می‌تواند کارساز باشد. لازم به ذکر است ملات و مواد باقی مانده روی سطح موزاییک که در زمان نصب روی آنها ریخته شده‌اند، با استفاده از سنگسابی کاملا پاک خواهند شد.

موزاییک، کفپوش محبوب ایرانیان

به خاطر قیمت پایین‌تر یا گاهی زیبایی بیشتر، موزاییک کفپوش محبوب بسیاری از ایرانیان در شهرهای مختلف است. معمولا در بسیاری از کشورها برای مفروش کردن و پوشاندن کف پیاده رو، ساختمان و حیاط از موزاییک استفاده می‌شود

تردیدی در این نیست که موزاییک از کاربردی‌ترین مصالح ساختمانی در کشور و حتی در سطح جهان است.

نکات نهایی

 • حتما به دنبال برندهای معتبر و شرکت‌هایی باشید که کار خود را با ضمانت انجام می‌دهند. همچنین، خدمات معتبر و قابل پیگیری ارائه می‌دهند.
 • حتی اگر کمی بیشتر متحمل هزینه می‌شوید، دست کم از اعتبار شرکتی که نیروی خدماتی به مقصد گسیل می‌کند، اطمینان کامل داشته باشید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در