قیمت کفسابی موزاییک و ساب زدن موزاییک

دفتر شمال تهران

کفسابی موزاییک

برای بیشتر کسانی که در مساحت بزرگی مثل باغ یا پارکینگ بزرگ حضور دارند، حتما پیش آمده که قیمت کفسابی موزاییک را جستجو کنند. شرکت‌های زیادی در این حوزه فعالیت دارند که طیف وسیعی از خدمات را در انواع قیمت‌ها ارائه می‌دهند. بنابراین لازم است بهترین انتخاب را از میان آنها داشته باشیم.

همه ما می‌دانیم که همواره گران‌ترین قیمت معادل بهترین خدمات نیست. اما گاهی عکس این موضوع نیز مصداق دارد. کفسابی موزاییک نیز یکی از همین موارد است که گاهی با قیمت‌های نجومی به مشتریان عرضه می‌گردد و گاهی نیز با یک قیمت منصفانه در این راستا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این مطلب از “استاده” با ما همراه باشید تا در کنار آشنایی با ساختار موزاییک و مزیت خدمات کفسابی، به بررسی تعرفه‌ها و قیمت کفسابی موزاییک و ساب زدن آن در شرایط مختلف و متراژهای گوناگون بپردازیم.

خدمات و قیمت کفسابی پارکینگ – راه پله – حیاط در استاده را اینجا بخوانید.

قیمت و تعرفه خدمات کفسابی موزاییک

خدمتقیمت به تومان
کفسابی موزاییک به ازای هر مترمربع5.000

خدمات کفسابی موزاییک

خدمات کفسابی موزاییک

چگونگی چیدمان موزاییک‌ها در کنار هم، در قیمت کفسابی این مصالح ساختمانی تاثیر زیادی دارد و البته در خود کفسابی موزاییک هم بی تاثیر نیست. خدمات و قیمت کفسابی سنگ و ساب زن سنگ را در این صفحه از استاده مشاهده کنید و جهت ثبت سفارش اقدام نمایید.

تراز بودن موزاییک‌ها نسبت با هم و نسبت به سطح، نکته مهمی است که باید رعایت شود.

اگر یک سطح توسط یک فرد مبتدی و به نوعی ناشی و کارنابلد با موزاییک فرش شود، احتمالا باعث قرارگیری اشتباه و نامسطح موزاییک‌ها نسبت به هم می‌شود. همین مسائل در قیمت کفسابی موزاییک تاثیر دارد. شرکت‌های معتبر و با تجربه قبل از ارسال پیش فاکتور یا صدور تعرفه قطعی، از این موارد کسب اطلاع می‌کنند.

سنگ کاری راه پله به همراه عکس سنگ کاری دیوار راه پله را در این صفحه از استاده بخوانید.

ترک برداشتن موزاییک هنگام کفسابی

اگر موزاییک‌هایی که برای کفسابی آماده می‌شوند، هم‌سطح نباشند، بدون تردید خطر ترک خوردگی و ترک برداشتن آنها وجود دارد.

به طور کلی هر چه سطح مورد نظر برای ساب زنی موزاییک ترازتر باشد، کار کفسابی موزاییک ساده‌تر و کم نقص‌تر انجام می‌گیرد. به این ترتیب هزینه پرداختی کارفرما نیز کاهش پیدا می‌کند.

از دیگر نکات تعیین کننده در قیمت تمام شده فرایند ساب زنی موزاییک، درزهای موزاییک است. اگر این درزها کاملا پر نشده باشند، در زمان کفسابی مشکلات جدی پیش خواهد آمد.

کفسابی موزاییک یا کفشویی

در کفسابی معمولا ناهمواری سنگ‌ها از بین می‌رود. اما در کفشویی فقط جرم و ناپاکی سنگ از بین خواهد رفت.

بسیاری از متخصصان توصیه می‌کنند تنها به دلیل هزینه کمتر، از کفسابی موزاییک صرف نظر نکرده و به سراغ راه ساده‌تر و اما اشتباه کفشویی موزاییک نرویم.

برای کفسابی موزاییک بهتر است بدانید که جنس سنگ چندان تعیین کننده نیست؛ مگر آنکه بسیار گران قیمت باشد. به عنوان مثال کفسابی گرانیت از گران‌ترین کفسابی‌ها محسوب می‌شود. اما سنگ کف معمولی یا ضعیف‌تر با احتساب متری شش هزارتومان هم انجام می‌شود.

به طور معمول به منظور از بین بردن سیمان، گچ و یا رنگ از روی سطح موزاییک‌ها ، کفشویی راه بهتری نسبت به کفسابی است. طبیعتا این روش هزینه کمتری هم دارد. در مورد موزاییک های برجسته یا شیار دار، اگر ساب زنی موزاییک صورت بگیرد، احتمال از بین رفتن برجستگی‌ها صفر نیست.

درمیزان قیمت کفسابی، عواملی نظیر:

  • جنس سنگ
  • مساحت محیط
  • مسیر کارگاه تا محل مورد نظر
  • کف مورد نظر برای چندمین بار ساب می‌خورد
  • به علاوه نوع کفسابی (ایتالیایی، معمولی و رزین ساب )
  • و غیره بسیار موثر است.

اگر به هر دلیلی موزايیک درزهای زیادی داشته باشد، بهتر است آن درزها با رزینی که به رنگ موزاییک می‌باشد پر شود. این فرآیند رزین سابی نام دارد که در قیمت سنگسابی موزاییک نیز موثر خواهد بود.

کفسابی موزاییک به خصوص وقتی که قرار است خانه بازسازی شده به فروش برسد، تاثیر بسیار زیادی در جلب نظر مشتری دارد. درخششی که بعد از ساب زنی در موزاییک و سنگ ایجاد می‌شود، وضعیت قبل و بعد را غیر قابل مقایسه می‌کند. علاوه بر آن، بهتر از قبل در نظر مشتری و خریدار جلوه می‌کند.

مزیت مهم کفسابی موزاییک

از مزیت‌های کفسابی موزاییک این است که اگر موزاییک های نصب شده، سطح صافی نداشته باشند، مقداری فشار روی سطح آنها می‌تواند کارساز باشد. لازم به ذکر است ملات و مواد باقی مانده روی سطح موزاییک که در زمان نصب روی آنها ریخته شده‌اند، با استفاده از سنگسابی کاملا پاک خواهند شد.

موزاییک، کفپوش محبوب ایرانیان

به خاطر قیمت پایین‌تر یا گاهی زیبایی بیشتر، موزاییک کفپوش محبوب بسیاری از ایرانیان در شهرهای مختلف است. معمولا در بسیاری از کشورها برای مفروش کردن و پوشاندن کف پیاده رو، ساختمان و حیاط از موزاییک استفاده می‌شود

تردیدی در این نیست که موزاییک از کاربردی‌ترین مصالح ساختمانی در کشور و حتی در سطح جهان است.

نکات نهایی

  • حتما به دنبال برندهای معتبر و شرکت‌هایی باشید که کار خود را با ضمانت انجام می‌دهند. همچنین، خدمات معتبر و قابل پیگیری ارائه می‌دهند.
  • حتی اگر کمی بیشتر متحمل هزینه می‌شوید، دست کم از اعتبار شرکتی که نیروی خدماتی به مقصد گسیل می‌کند، اطمینان کامل داشته باشید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.