استفاده از ابزارآلات اصلاح مو و صورت، خصوصا ریش تراش اصلاح ریش و خط ریش برای آقایان افزایش روزافزونی داشته است. بنابراین قابلیت‌های کاربردی این وسیله باعث شده است تا تعویض باتری ریش تراش‌ها و به خصوص تعویض باتری ریش تراش فیلیپس و تعمیر آن از دغدغه‌های مهم کاربران به حساب آید.

با ما همراه باشید تا در این محتوا از استاده، به معرفی تعمیرکار جهت تعویض باتری ریش تراش فیلیپس می‌پردازیم و با انواع مدل‌های ریش تراش فیلیپس آشنا شویم. سپس با متداول‌ترین مشکلات و عیب‌های به وجود آمده برای ریش تراش وهمچنین چگونگی تعویض باتری ریش تراش فیلیپس و جایگزینی صحیح شارژ آشنا شویم.

نحوه تعویض باتری ریش تراش فیلیپس

مواردی از قبیل مدل ریش تراش فیلیپس، نوع تنظیمات داخلی و نحوه شارژ دستگاه به واسطه باتری، نقش مهمی در چگونگی نحوه تعمیر و یا تعویض باتری‌های ریش تراش فیلیپس دارد. تعمیر و یا تعویض قطعات داخلی ریش تراش فیلیپس از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین پیشنهاد می‌شود خدمات مرتبط با این دستگاه را به دست کارشناسان مجرب بسپارید. در صورت نداشتن آگاهی از تعمیر آن بدون داشتن اطلاعات پرهیز کنید.

به منظور باز کردن قاب خارجی ریش تراش فیلیپس و تعویض باتری‌های آن،  از یک شی تیز و غیر فلزی بدون اعمال فشار زیاد استفاده کنید.

توجه داشته باشید که به منظور تعویض باتری و جدا کردن آن از برد الکترونیکی دستگاه، نیازی به جداسازی تمام اتصالات باتری و دستگاه نمی‌باشد. تنها با جدایی اتصالات و کانکشن‌های مربوط به باتری از قسمت بالایی برد، باتری به راحتی جدا شده و می‌توانید نسبت به جایگزینی آن با باتری‌های نو و مناسب ریش تراش فیلیپس اقدام کنید.

انواع مختلف ریش تراش فیلیپس

انواع مختلف ریش تراش فیلیپس

ریش تراش فیلیپس نیز مانند انواع دیگر ریش تراش، در دو مدل فویلی و چرخشی طراحی شده است. این ریش تراش دارای دو ساختار اصلی فویلی و چرخشی می‌باشد. عملکرد هر یک از این ساختارها باعث ایجاد تغییر در نحوه تعمیرات ریش تراش فیلیپس می‌شود و مزایای متفاوتی را برای کاربران این دستگاه ایجاد می‌کند.

در ادامه به ارائه توضیحاتی در خصوص انواع مدل‌های ریش تراش می‌پردازیم.

ریش تراش فویلی فیلیپس

ریش تراش فویلی فیلیپس یکی از انواع مدل‌های ریش تراش این برند می‌باشد. این مدل، بر اساس حرکت رفت و برگشتی در فرآیند اصلاح، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین طی مدت زمان طولانی‌تری به انجام فرآیند اصلاح می‌پردازد. 

ریش تراش فویلی فیلیپس نسبت به نوع چرخشی آن وزن بیشتری دارد. همچنین صدای بیشتری را در حین اصلاح تولید می‌کند. تعویض باتری ریش تراش فیلیپس نیز در انتهای مطلب توضیح داده خواهد شد.

بر اساس نحوه طراحی و ساختار قطعات آن، برای استفاده کاربرانی با شرایط زیر بسیار مناسب و سودمند است:

 1. .کسانی که به صورت روزانه و ممتد ریش خود را اصلاح می‌کنند.
 2. .کسانی که موهای کوتاهی دارند و جنس موهای آنها بسیار نازک و ظریف است.
 3. .افرادی که به مدل‌های خاص ریش و خط  ریش‌های صاف، تمیز و متنوع برای اصلاح ریش خود علاقه‌مند هستند.

ریش تراش چرخشی فیلیپس

ریش تراش چرخشی فیلیپس بنا به دلایلی از جمله سرعت عمل بالاتر، سروصدای کمتر و کارایی بیشتر کاربرد گسترده‌تری دارد. این وسیله محبوبیت زیادی را نیز در میان کاربران به خود اختصاص می‌دهد. این نوع ریش تراش به نسبت نوع فویلی، وزن کمتری را به خود اختصاص می‌دهد.

در هنگام اصلاح حرکت چرخشی دارد؛ در نتیجه، با حرکت دورانی خود زمان کمتر و کوتاه‌تری را برای اصلاح فراهم می‌کند. همین موضوع نیز نشان دهنده علت اصلی کاربرد گسترده این مدل می‌باشد. به همین دلیل ممکن است افراد زیادی به دنبال راه تعویض باتری ریش تراش فیلیپس در این مدل باشند.

این مدل ریش تراش برای افرادی با شرایط زیر مناسب می‌باشد:

 1. .افرادی که به صورت روزانه اصلاح نمی‌کنند و از ریش تراش استفاده زیادی ندارند.
 2. .افرادی که موهای بلندی دارند و جنس موهای آنها ضخیم و کلفت است.
 3. .افرادی که به مدل‌های ساده ریش تمایل دارند. در اصلاح ریش یا خط ریش خود از مدل‌های متنوع و متفاوت یا خاص تمیز استقبال نمی‌کنند.

مشکلات رایج ریش تراش فیلیپس

هر یک از مشکلات و عیب‌های به وجود آمده و همچنین آسیب‌های مشاهده شده در تنظیمات داخلی، اتصالات برقی و یا شکستگی بدنه در حین کارکرد ریش تراش فیلیپس، دلیل معین و خاصی دارد و به نقص عملکرد قطعات داخلی آن بستگی دارد.

دانستن انواع مشکلات رایج ریش تراش فیلیپس، عیب‌یابی و رفع مشکلات و تعویض باتری ریش تراش فیلیپس که یکی از راه‌های رفع عیب است را تا حد زیادی تسهیل می‌کند.

برخی از مهم‌ترین و متداول‌ترین مشکلات پیش آمده به شرح زیر است:

 • ریش تراش فیلیپس روشن نمی‌شود.
 • بدنه ریش تراش فیلیپس به سرعت در حین کار داغ می‌کند.
 • ریش تراش فیلیپس در هنگام کار صدای بلند و ناخوشایندی تولید می‌کند.
 • دکمه‌های ریش تراش فیلیپس کار نمی‌کند و از کار افتاده است.
 • سیم اتصال ریش تراش فیلیپس دچار پارگی شده و از کار افتاده است.
 • چرخ دنده، پایه نگهدارنده و بدنه ریش تراش فیلیپس شکسته و از کار افتاده است.
 • باتری و قطعات داخلی ریش تراش فیلیپس از جمله برد آن آسیب دیده است.

لازم به ذکر است یکی از محتمل‌ترین علت‌های روشن نشدن یا کار نکردن ریش تراش فیلیپس، خرابی کابل شارژ یا فرسودگی باتری‌های مصرفی و دکمه استارت دستگاه می‌باشد.  بروز مشکلاتی از قبیل صدای زیاد و ناهنجار ریش تراش فیلیپس نیز در صورت سفت نبودن پیچ‌های موزر دستگاه و یا بسته شدن تیغه‌های موزر بدون انجام روغن کاری محتمل است.

بنابراین به منظور تعمیر ریش تراش فیلیپس و یا تعویض قطعات مورد استفاده دستگاه از تکنسین متخصص کمک بگیرید. با این کار از بروز مشکلات جدی‌تر و حساس‌تر در کارکرد دستگاه جلوگیری می‌شود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در