ریش تراش از مهم‌ترین وسایل ضروری و پرمصرف آقایان به شمار می‌رود. با پیشرفت علم و تکنولوژی و به دنبال آن تولید انواع شارژی ریش تراش‌ها از جمله ریش تراش براون، کاربران توانستند در مکان‌های مختلف و حتی در صورت نبود برق نیز به اصلاح صورت خود بپردازند. با توجه به ضرورت تعویض باتری در ریش تراش‌های شارژی، با ما در این مطلب از “خدمات آنلاین استاده” همگام باشید تا با نحوه صحیح تعویض باتری ریش تراش براون آشنا شوید.

قیمت باتری ریش تراش براون

خدمتقیمت(تومان)
باتری لیتیمی 1800 میلی آمپر ساعت420.000
باتری سری 8000 براون420.000

قیمت‌ گذاری برای تعویض باتری ریش تراش براون به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • اصل یا تقلبی بودن باتری و چگونگی ساخت آن
 • کیفیت ساخت باتری
 • نوع برند و کمپانی تولید کننده باتری
 • قابل شارژ بودن باتری
 • نوع طراحی باتری مورد استفاده

درنتیجه با توجه به انتخاب شما، قیمت باتری ریش تراش براون می‌تواند در بازه‌ی متغیری تخمین زده شود. توصیه‌ ما به شما این است که همواره کیفیت استاندارد و مرغوب باتری ریش تراش براون را در اولویت انتخاب خود قرار دهید. حفظ سلامت و عمر دستگاه در مدت زمان کارکرد آن تاثیر چشمگیری در کاهش هزینه‌‌های تعمیرات دستگاه خواهد داشت.

نحوه تعویض باتری ریش تراش فیلیپس را اینجا مطالعه کنید.

نحوه باز کردن دستگاه و تعویض باتری

از ویژگی‌های ریش تراش‌های براون این است که مصرف کنندگان ریش تراش‌های براون می‌توانند به راحتی با آگاهی نسبت به مهارت‌های فنی، پیچ‌های پشت دستگاه را باز کنند. در این راستا، نسبت به تعویض باتری دستگاه اقدام نمایند.

برای باز کردن قاب ریش تراش براون جهت تعویض باتری آن به ترتیب زیر عمل نمایید:

 1. در ابتدا شانه‌ی سری و قطعه‌ی بالایی دستگاه را جدا کنید.
 2. با کمک یک شی پلاستیکی به درز بین قطعات انتهایی و کناری دستگاه با ملایمت فشار وارد کنید. این قطعات را از بدنه‌ اصلی دستگاه جدا کنید. توجه داشته باشید که در این مرحله به دلیل حساسیت زیاد بدنه به هیچ عنوان از شی تیز یا فلزی استفاده نکنید. از وارد کردن فشار زیاد نیز خودداری نمایید؛ چرا که ممکن است باعث شکستگی قطعات داخلی شود.
 3. پس از خارج نمودن کاور رویی، هسته‌ی مرکزی دستگاه را با کمک کمی فشار به سمت عقب حرکت داده و از کاور باقی مانده جدا کنید. برای جدا کردن کاور رویی از هسته مرکزی دستگاه نیاز است با کمک پیچ، اکتیویتور موجود در ریش تراش سری 8000 براون را با پیچ گوشتی باز کنید. پس از مرحله قبل، با اهرم قرار دادن شی پلاستیکی، برد و باتری دستگاه را خارج نمایید.
 4. برای جدا کردن باتری از برد در اکثر مدل‌های ریش تراش براون، اتصالات فشاری وجود دارند که به راحتی جدا می‌شوند. در این مرحله نسبت به جداسازی آنها اقدام می‌شود.
 5. در نهایت، پس از تعویض باتری ریش تراش براون، تمامی مراحل بالا را به ترتیب و به صورت برعکس انجام دهید تا دستگاه شما به‌ درستی بسته شود.
تعویض باتری ریش تراش براون

تعویض باتری ریش تراش براون سری 8000

ریش تراش‌های براون سری 8000 براون به اکتیویتورها معروف هستند که در هر یک از انواع دستگاه ریش تراش، دارای دو عدد باتری می‌باشد. این دو باتری، به شکل دو سر صاف هستند. از هر دو سمت خود نیز به صورت کاملا پرسی به دستگاه ریش تراش براون وصل شده‌اند. شما می‌توانید به منظور عوض کردن باتری ریش تراش‌ براون سری 8000 براون ابتدا از دستگاه هویه بهره بگیرید. سپس برای نصب دوباره آنها از سیستم لحیم کاری استفاده فرمایید.

تعویض باتری ریش تراش براون سری 8000

افزایش طول عمر باتری ریش تراش براون

شما می‌توانید با نگهداری صحیح و رعایت نکات جزئی و ساده، طول عمر باتری ریش تراش براون را افزایش داده و از تعویض زودهنگام آن جلوگیری بعمل آورید. علاوه بر موارد فوق، به مقدار قابل توجهی در هزینه‌های پرداختی نیز صرفه‌جویی نمایید.

 1. طول عمر مفید باتری ریش تراش‌ براونی در حالت متوسط بین 3 الی 5 سال است. توصیه می‌کنیم جهت حفظ سلامت و افزایش طول عمر دستگاه، باتری آن را هر 3 سال یکبار تعویض نمایید.
 2. به شارژ دستگاه توجه زیادی کنید و اجازه دهید به کمترین میزان شارژ خود برسد. بلافاصله در صورت نداشتن شارژ نسبت به شارژ به موقع آن اقدام کنید. سعی کنید همواره شارژ دستگاه بین 40 تا 80 حفظ شود.
 3. در نگهداری از ریش تراش براون، خشک نگه داشتن و جلوگیری از در معرض آب و رطوبت قرار گرفتن دستگاه اولویت بسیار مهمی است. برای ریش تراش‌های ضد آب نیز این نکته را رعایت فرمایید. ریش تراش براون را برای مدت طولانی دستگاه‌ را زیر آب قرار ندهید. در صورت خیس شدن دستگاه نیز سریعا آن را خشک کنید و اجازه ندهید رطوبت برای زمان طولانی باقی بماند.
 4. دستگاه خود را خنک نگهداری کنید. درصورتی که پس از استفاده‌ی زیاد و طولانی از ریش تراش خود دستگاه گرم شد، مدتی به آن استراحت دهید تا کمی خنک شود. از نگهداری دستگاه در جایگاهی که درمعرض مستقیم نور خورشید است و یا دمای بالایی دارد (مثل داشبورد یا صندوق عقب) جدا خودداری فرمایید. در غیر این صورت، آسیب زیادی به باتری ریش تراش براون شما وارد خواهد شد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در