اگر زمانی اجاق گاز سینجر با خرابی و مشکل روبه‌رو شد شما می‌توانید به نمایندگی اجاق گاز سینجر مراجعه کنید تا به عیب یابی اجاق گاز شما و تعمیر اجاق گاز سینجر پرداخته شود. در این صفحه از خدمات آنلاین استاده به معرفی تعمیرکار جهت تعمیر لولای درب اجاق گاز سینجر و تعمیر فر گاز سینجر می‌پردازیم که می‌توانید جهت ثبت سفارش با شماره‌های موجود در صفحه تماس بگیرید. همچنین شما می‌توانید با نکاتی که ذکر شده است نسبت به تعمیر درب اجاق گاز سینجر اقدام کنید.

تعمیر لولای درب اجاق گاز سینجر

اگر با مشکلاتی برای لولای درب اجاق گاز سینجر برخورد داشتید می‌توانید با نمایندگی اجاق گاز سینجر تماس حاصل نمایید و پس از بررسی تعمیرکار به مشکل اجاق گاز خود پی ببرید. پس از بررسی اجاق گاز سینجر علت بروز مشکل تشخیص داده خواهد شد و در صورت ممکن نسبت به تعمیر لولای درب اجاق گاز سینجر اقدام خواهد شد.

اگر تعمیرکار تعویض را بر تعمیر ترجیح داد شما می‌توانید با کمک تعمیرکار و روشی که در ادامه ذکر شده است نسبت به تعویض لولای درب اجاق گاز سینجر اقدام نمایید.

 1. در مرحله اول برای دسترسی داشتن به لولای درب اجاق گاز سینجر باید درب فر را بردارید. برای این کار درب را به آرامی به سمت بالا حرکت دهید و آن را از فر جدا کنید.
 2. حال کشوی پایین اجاق گاز را از محل اصلی‌اش خارج نمایید.
 3. با پیچ گوشتی حفاظ کناری را باز کرده و آن را به صورت کامل جدا کنید.
 4. لولای درب را به سمت اجاق گاز جمع کنید.
 5. در این مرحله باید نسبت به جداکردن و درآوردن فنر درب اجاق گاز سینجر اقدام نمایید. توجه داشته باشید که تعداد سوراخ‌هایی که فنر باید از لبه فاصله داشته باشند را به یاد داشته باشید.
 6. حالا فنر را از لولای درب اجاق گاز سینجر جدا کنید.
 7. در این مرحله باید نسبت به باز کردن مهره پین لولا با کمک پیچ گوشتی اقدام نمایید.
 8. حال لولای درب اجاق گاز سینجر را به طور کامل از اجاق گاز جدا کنید.
 9. قسمت سوراخ‌های بالایی لولای درب جدید را با روغن گریس آغشته نمایید.
 10. حالا با احتیاط لولای درب جدید را در محل قرارگیری خود بگذارید.
 11. در این مرحله فنر را در مکان اولیه‌‌اش قرار دهید.
 12. با پیچ گوشتی به نصب مجدد حفاظ بپردازید.
 13. کشوی پایین اجاق گاز سینجر را مجددا سر جای اصلی‌اش برگردانید.
 14. در این مرحله باید لولای درب فر اجاق گاز سینجر را در محل قرارگیری‌اش قرار بدهید. توجه داشته باشید که کاملا در مکان قرارگیری‌اش چفت و محکم بشود‌.
 15. از درست باز و بسته شدن درب اجاق گاز سینجر مطمئن شوید.

تعمیر فر گاز سینجر

تعمیر فر گاز سینجر

در ادامه برخی از مشکلات همراه راهکار جهت تعمیر فر گاز سینجر به همراه راهکار بررسی شده است.

داغ نشدن به اندازه کافی فر گاز سینجر

در صورت بروز چنین مشکلی ابتدا به تمیز کردن چربی و رسوبات مشعل بپردازید و سپس به چک کردن شعله آتش بپردازید. اگر شعله ثابت، منظم و آبی رنگ بود مرحله بعد را انجام بدهید. دلیل بررسی شعله این است که اگر شعله ناهموار، کوتاه و زردو دارای سروصدا باشد نشان‌دهنده مشکل تعادل نداشتن ترکیب گاز و هوا است.

حالا به تنظیم کردن سر پیچ بپردازید. در این مرحله برای عیب یابی و تعمیر می‌توانید حائل سر پیچ اجاق گاز سینجر را جدا کنید. در این صورت شکل شعله تغییر خواهد کرد و با بیشترین رنگ آبی ثابت خواهد شد.

حرارت نداشتن المنت پایین فر گاز سینجر

اگر علت خرابی فر گاز سینجر وجود مشکل در المنت پایین فر باشد شما می‌توانید با انجام موارد زیر به عیب یابی و تعمیر فر اجاق گاز سینجر خود بپردازید.

ابتدا سالم بودن ظاهری المنت را چک کنید. اگر از لحاظ ظاهری سالم بود فر گاز سینجر را روشن نمایید و پس از گذشت مدت زمان ۶۰ ثانیه به خاموش کردن آن بپردازید، حال مجددا حرارت داشتن المنت را چک کنید. سپس به قرارگیری درست المنت توجه نمایید. اگر المنت پس از انجام مراحل ذکر شده و قرار داشتن در مکان صحیح هنوز هم حرارت نداشت باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

خرابی المنت بالای فر گاز سینجر

ابتدا چک کنید که المنت از بدنه جدا نشده باشد. حال به بررسی ظاهر المنت بپردازید و اگر از لحاظ ظاهری مشکلی نداشت گاز را از برق بکشید. سپس مطمئن شوید که سیم‌های المنت سالم باشند.

کم شدن حرارت شعله فر گاز سینجر

شما در اولین مرحله به تمیز کردن شعله بپردازید. اگر پس از تمیز کردن نیز مشکل برطرف نشد با کمک تعمیرکار مجرای گازرسانی را چک کنید.

تعمیر درب اجاق گاز سینجر

تعمیر درب اجاق گاز سینجر

در ادامه دلایل باز ماندن درب فر گاز سینجر و راهکار جهت تعمیر درب اجاق گاز سینجر بررسی خواهد شد.

نحوه اطمینان یافتن از بسته بودن درب فر گاز سینجر

بعضی مواقع افراد اطلاع داده‌اند که در بسته شدن درب فر گاز سینجر ایرادی وجود ندارد ولی پس از خارج کردن مواد غذایی از داخل فر متوجه عدم پخت آن می‌شوند‌. شما می‌توانید با بررسی نشانه‌هایی که در ادامه شرح داده شده‌اند از باز یا بسته بودن درب فر گاز سینجر اطمینان حاصل نمایید.

نشانه‌های باز بودن درب فر گاز سینجر

 • دیده شدن  داخل فر با نگاه کردن از دو سمت فر گاز سینجر
 • روشن بودن چراغ فر
 • داغ شدن دستگیره‌های بالای درب فر اجاق گاز سینجر
 • باز بودن یک سمت درب فر گاز سینجر

علل بسته نشدن درب فر گاز سینجر

 • پوسیده شدن لاستیک دور درب
 • جابجایی قطعاتی که موجب اتصال درب می‌شوند
 • شل شدن پیچ
 • وجود مشکل در قفل درب فر گاز سینجر
 • محبوس شدن جسمی خارجی بین ریل یا لولا درب فر گاز سینجر
 • وجود مشکل در لوله تاشو درب فر گاز سینجر

راهکار تعمیر درب فر گاز سینجر برای تعمیر درب فر گاز سینجر باید از یک متخصص برای عیب یابی کمک بخواهید. شما می‌توانید با تماس گرفتن با نمایندگی اجاق گاز سینجر و یا مراجعه به نمایندگی از خدمات تعمیر اجاق گاز سینجر استفاده نمایید. تعمیرکاران ابتدا له بررسی اجاق گاز اقدام می‌کنند تا دلیل اصلی بسته نشدن درب فر گاز سینجر بررسی شود.

پس از بررسی علت اصلی بروز این مشکل آشکار خواهد شد. البته در بعضی مواقع اگر جسمی خارجی در بین لولا گیر کرده باشد و پیچی شل شده باشد خودتان به راحتی می‌توانید مشکل را برطرف نمایید. اما در صورتی که علت بروز مشکل را تشخیص ندادید بهتر است با تعمیرکاران اجاق گاز سینجر مشورت نمایید تا به شکل اصولی به تعمیر اقدام شود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در