راه‌اندازی و روشن کردن پکیج بوتان کاری است که پس از نصب پکیج یا پس از تعمیر پکیج توسط سرویس‌کار انجام می‌شود. بااین‌حال ممکن است به دلایلی مانند مسافرت طولانی یا بروز خرابی ناچار شوید که پکیج را خاموش کرده و خودتان دوباره آن را روشن کنید. در این حالت می‌توانید با دنبال کردن مراحلی که در این صفحه آمده است، به راحتی پکیج را روشن کنید.

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

در این صفحه علاوه بر نحوه روشن کردن پکیج پارما مدلی از برند بوتان، قصد داریم مشکلات احتمالی را که منجر به روشن نشدن پکیج می‌شود، بررسی کنیم.

روشن کردن پکیج بوتان مدل پارما

پکیج بوتان مدل پارما دارای تنظیم دو حالت تابستان و زمستان است که برای روشن کردن پکیج در هر یک از این حالت‌ها شیوه‌های متفاوتی وجود دارد. در پنل جلویی پکیج بوتان یک دسته وجود دارد که به آن دسته انتخاب گفته می‌شود. از این دسته می‌توانید برای قرار دادن پکیج بر روی حالت‌های زمستان، تابستان، متوقف کردن یا روشن کردن دوباره استفاده کنید. در کنار این دسته نیز یک صفحه درجه‌بندی شده برای نمایش دمای آب و فشار دستگاه وجود دارد.

زمانی که خواهان زوشن کردن پکیج بوتان مدل پارما را برای کار در فصل گرما هستید، باید ابتدا دسته انتخاب را در حالت تابستانی قرار دهید. البته به خاطر داشته باشید که اگر پکیج شما به برق متصل نیست، در هنگام اتصال آن به برق باید دست انتخاب در حالت راه‌اندازی مجدد قرار داشته باشد. پس از برقراری اتصال برق و قرار دادن در حالت تابستانی باید درجه حرارت آب را تنظیم کنید. این درجه حرارت به طور دلخواه بوده و بستگی به خودتان دارد. سپس آب گرم را باز کنید. در این مرحله باید از روشنی مشعل پکیج پس از باز شدن شیر آب و خاموشی آن پس از بستن شیر مطمئن شوید.

برای فصل زمستان باید پکیج بوتان مدل پارما را به گونه‌ای تنظیم کنید که هم آب گرم مصرفی و هم آب گرم موردنیاز رادیاتورها را تامین کند. در این حالت پس از راه‌اندازی پکیج و قرار دادن دسته انتخاب بر روی حالت زمستان، ترموستات را بر روی درجه متناسب قرار دهید. پس از آن باید با استفاده از دسته‌های مرتبط به تنظیمات دمای آب گرم و مدار گرمایشی، درجه حرارت مناسب را انتخاب کنید. در این حین مشعل پکیج با روشن و خاموش شدن خودکار موظف است همواره دمای آب گرم مصرفی و آب موجود در مدار گرمابخش را سامان دهی کند.

مشکلات احتمالی روشن كردن پكيج پارما

علت‌های زیادی امکان دارد منجر به خاموش شدن یا روشن نشدن مدل‌های مختلف پکیج بوتان مانند مدل پارما شود. به‌عنوان‌مثال ممکن است پس از تنظیم کردن حالت‌های فصلی و دما، مشعل پکیج به‌طور خودکار یا با باز کردن آب گرم باز نشود. این مشکل ممکن است به دلیل تنظیم نبود فشار آب و هوا یا مشکلات برق یا گاز ورودی رخ بدهد. برای رفع این مورد می‌توانید فشار هوا یا آب را تنظیم کرده و یا سلامت ورودی‌های برق و گاز را چک کنید. همچنین می‌توانید از طریق تماس با اداره برق یا گاز از عدم وجود مشکل کلی در سیستم برق‌رسانی یا گازرسانی مطمئن شوید.

یکی از مشکلات دیگر این است که با وجود تنظیم دمای آب مصرفی یا آب موجود در مدار گرمایشی رادیاتورها، باز هم دمای آب کم است. اگر دمای آب مصرفی کم باشد، باید مبدل خود را بررسی کرده و از عدم وجود رسوبات در آن مطمئن شوید. همچنین باید صحت عملکرد سنسور آب پکیج پارما را بررسی کنید. در نهایت باید با اداره گاز برای اطمینان از کم نبودن فشار گاز تماس بگیرید. سرد بودن آب موجود در مدار گرمایشی علاوه بر موارد ذکرشده می‌تواند به دلیل مشکل در سنسور گرمایش یا ورودی گاز باشد. در این حالت باید لوله‌کشی گاز ورودی را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید که برای این کار مطمئن‌تر است تا با یک تعمیرکار جهت تعمیر پکیج بوتان تماس بگیرید.

ممکن است پس از روشن کردن پکیج بوتان مدل پارما متوجه وجود سروصدای زیادی در پکیج شوید. در این حالت احتمالا هوا در داخل پکیج وجود دارد و یا روتور نمی‌تواند به خوبی عملکرد خود را تنظیم کند. در این حالت یا باید پکیج خود را هواگیری کنید و یا پمپ موتور را تعویض نمایید. همچنین ممکن است پس از روشن کردن، پکیج پارما دوباره خاموش شود. در چنین حالتی ممکن است اتصال برق یا گاز وجود نداشته باشد.

اگر این اتصالات مشکلی ندارند، کم بودن آب در مدار نیز می‌تواند سبب این خرابی باشد. برای اینکه مطمئن شوید یا کمبود آب باعث خاموش شدن پکیج شده یا نه، باید مسیر را از نظر عدم وجود نشتی چک کنید. منبع انبساط و شیر پر کن را هم بررسی نمایید. به یاد داشته باشید اگر پکیج شما به طور ناگهانی خاموش می‌شود و یا مشعل آن در زمان درست برای گرم کردن آب روشن نمی‌شود، بهتر است قبل از راه‌اندازی مجدد آن، ابتدا سلامت پکیج را بررسی کنید.

طبقه بندی شده در