در زندگی‌های امروزی ما بخاری و آبگرمکن کم‌کم جای خود را به پکیج داده‌اند و امروز کمتر خانه‌ای را می‌بینیم که برای گرم کردن آب یا خانه از این وسایل استفاده نکند. به همین دلیل برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در آن‌ها باید از شیوه کار با آن‌ها مطلع شده و مشکلات رایجشان را بشناسید تا در زمان استفاده از خدمات تعمیرات پکیج بتوانید کاهش هزینه و زمان برای خود داشته باشید.

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

در این صفحه نحوه راه‌اندازی و روشن شدن مدل‌های مختلف پکیج بوتان و مشکلات احتمالی آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

روشن کردن پکیج بوتان

همه مدل‌های پکیج بوتان به یک شیوه روشن می‌شوند اما مشکلاتی که در این فرایند پیش می‌آید ممکن است متفاوت باشد. پیش از روشن کردن اطمینان پیدا کنید که شیر آب و گاز ورودی و شیر هواگیری پکیج باز است. بعد از آن شیر پرکن پکیج را باز بگذارید. این کار آب را آرام وارد مدار گرمایش کرده و فشار پکیج را زیاد میکند. به نمایشگر فشار نگاه کرده و هنگامی که عقربه فشار بر روی یک و نیم بار قرار گرفت، شیر را ببندید. می‌توانید از متخصصین استاده برای تعمیر پکیج بوتان استفاده بفرمایید.

برای روشن کردن پکیج بوتان باید نماد انتخاب را در حالت (دکمه پاور) قرار دهید. در شکل زیر محل نماد انتخاب پکیج و وضعیت عادی آن نشان داده شده است. پس از آن پکیج را به برق متصل کرده و منتظر بمانید تا به وضعیت پایدار برسد. این وضعیت در مدل‌های مختلف متفاوت است که به آن‌ها هم اشاره می‌کنیم.

سپس با توجه به فصلی که در آن هستیم پکیج را در حالت تابستانی یا زمستانی بگذارید. توجه کنید که در وضعیت تابستانه باید شیرهای رادیاتورها را بسته و در وضعیت زمستانه آن‌ها را باز بگذارید. اگر پکیج را در وضعیت تابستانه قرار داده‌اید، از طریق نماد تنظیم دمای آب گرم حرارت را به مقدار نیاز تنظیم کنید. در شکل بالا محل قرارگیری این دسته نشان داده شده است.

در وضعیت زمستانی نیز باید ابتدا درجه ترموستات اتاقی را روی دمای مناسب بگذارید و بعد دمای آب را به دلخواه مشخص کنید. به‌این‌ترتیب پکیج با تنظیم زمان روشن و خاموش شدن مشعل پکیج همواره دمای اتاق را بر روی درجه حرارت تنظیم‌شده ثابت نگه می‌دارد.

روشن کردن پکیج بوتان مدل پارما

در فصل تابستان اول شیر آب را بسته به فصل تنظیم کنید و سپس دمای آن را روی درجه‌ای که می‌خواهید بگذارید. در روزهای سرد که به گرمای شوفاژ هم احتیاج است مجددا دما را تنظیم کنید و آن را روی حالت زمستانه بگذارید. چند بار چشمک زدن چراغ و بعد خاموش شدن به مدت 5 ثانیه نشانه گرم بودن و شرایط مطلوب پکیج است. نحوه روشن کردن پکیج بوتان مدل پارما را به طور کامل بخوانید.

روشن کردن پکیج بوتان مدل اپتیما

حالت را روی قطع یا راه ‌اندازی دوباره قرار داده و پکیج را به برق وصل کنید. چراغ سبز چشمک‌زن در صفحه مشخص میشود. در حالت زمستانه باید حالت فصول سرد یا زمستان را انتخاب کنید و بعد میزان گرمایش اتاق و دمای آن را بر آن اساس معین کنید.

روشن کردن پکیج بوتان مدل ورونا

قرار دادن کلید روی پکیج در حالت روشن کافی است و باید طبق دستورات بالا عمل کرد.

روشن کردن پکیج بوتان مدل پرلا

در این مدل هم مانند انواع دیگر پکیج بوتان ابتدا دمای آب را تنظیم کنید. روشن شدن نمایشگر و نمایش وضعیت پکیج می‌تواند برای شما کمک کننده باشد. برای مثال اگر آب گرم باز مانده باشد، روی دستگاه نشان داده می‌شود. در فصول سرما هم باید پکیج و هم آب منزل گرم شود و هم رادیاتورها، که در این حالت هم باید باز دما را چک کنید.

روشن کردن پکیج بوتان مدل CV424S

این مدل از پکیج بوتان با بقیه آنها کمی فرق دارد. برای روشن کردن این مدل باید آن را بسته به فصلی که در آن هستید در حالت تابستانه یا زمستانه قرار دهید. در مرحله بعدی و هنگامی که دستگاه روشن می‌شود می‌بینید که صفحه نمایش آن حدود ۱۰ ثانیه روشن می‌ماند. بعد از اینکه درجه آب را تنظیم کردید،‌ هر وقت آب گرم را باز کنید مشعل برای گرم کردن آن روشن می‌شود و روی صفحه نمایش علامت شیر هم مشخص است در غیر این صورت خاموش می‌ماند.

مشکلات احتمالی پکیج بوتان

همه پکیج‌ها به صورت احتمالی ممکن است مشکلاتی برایشان پیش آید که پکیج‌های بوتان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. پس بهتر است با مشکلات احتمالی پکیج بوتان در انواع مختلف آشنا شوید و آگاهی‌های لازم را در این زمینه داشته باشید.

مشکلات احتمالی پکیج مدل پارما

این مدل پکیج ممکن است چند لحظه‌ای در وضعیت روشن باقی مانده و سپس خاموش شود یا اصلا روشن نشود. علت این موارد را می‌توان در ترموستات دستگاه، NTC یا پرشر آب و دود جست‌وجو کرد. هریک از این اشکالات دارای کد خطای مشخص است. مثلا اگر پرشر آب و دود قطع شده باشد کد 0.5 نمایش داده می‌شود. ایراد NTC با کد 0.2 یا چراغ قرمز و ایراد ترموستات نیز با کد 0.5 و چراغ قرمز نشان داده می‌شود.

مشکلات احتمالی پکیج مدل اپتیما

در هنگام روشن کردن پکیج اپتیما معمولا مشکل در روشن نشدن شعله برای گرم کردن آب یا وجود هوا در لوله‌ها است. برای اطلاع از وضعیت پکیج به رنگ چراغ و کد خطا دقت کنید. عدد 0.5 بر روی نمایشگر با چراغ سبز به معنای مشکل در فن، پرشر، کلید فشار هوا، سنسورها یا سیرکولاتور است. چراغ سبز همواره روشن نیز می‌توان به اشکال در ترموستات و NTC، مشعل جرقه زن و برد اصلی پکیج پی برد.

مشکلات احتمالی پکیج مدل ورونا

تشکیل نشدن شعله یا کوتاه بودن آن

خاموش و روشن شدن مکرر

افت ناگهانی فشار پکیج پس از روشن شدن

صدا دادن پکیج

از اشکالات این مدل هنگام روشن شدن است. برای رفع این عیب باید ابتدا فشار گاز را بررسی کرده و مطمئن شوید فرایند هواگیری صددرصد صورت گرفته است. در صورت تداوم مشکل حتما با یک تعمیرکار در ارتباط باشید.

مشکلات احتمالی پکیج مدل CV424S

در این مدل پکیج باید ابتدا اتصال برق را بررسی کرد. درصورتی‌که سیم برق پکیج متصل شده اما نمایشگر روشن نشده است، امکان دارد کابل برق آسیب دیده یا برد داخلی پکیج سوخته باشد. در این حالت معمولا مشکل با تغییر دکمه صفر و یک حل می‌شود اما اگر حل نشد باید برای تعویض و تعمیر برد پکیج به یک تعمیرکار مراجعه کنید. کم شدن فشار پکیج پس از روشن شدن نیز از عیوب این مدل است که معمولا به علت هواگیری نادرست لوله‌ها یا اشکال در شیر هواگیر رخ می‌دهد.

مشکلات احتمالی پکیج مدل پرلا

در این پکیج معمولا خرابی مشعل جرقه زن، میله یون یا شیر برقی گاز سبب روشن نماندن دستگاه می‌شود. اشکال در هریک از این موارد معمولا با کد خطای E01 نشان داده می‌شود و تنها با تعویض قطعه حل می‌شود. توجه کنید که پیش از تماس با تعمیرکار حتما به ورودی‌های پکیج دقت کنید و آگاه شوید که فشار گاز ورودی کافی است.

طبقه بندی شده در