قبل از تعمیر پکیج یا هر اقدامی برای خاموش شدن پکیج پیشنهاد می‌شود مطالب این صفحه را برای مشخص شدن دلایل خاموش شدن پکیج‌هایی مثل بوتان را مطالعه بفرماید.

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

پکیج­ها نقش یک موتورخانه کامل با بالاترین بازدهی و کیفیت را در عین کم مصرف بودن بازی می­کنند. قطعا شما یکی از کاربرهای پکیج یا آبگرمکن بوده و کاربرد هر کدام را از نزدیک لمس کرده­اید؛ بنابراین بر چالش و استرس نحوه برخورد با خرابی یا یافتن دلیل خاموش شدن پکیج و آبگرمکن منزلتان آشنا هستید. این مشکل آنهم به طور ناگهانی و به ویژه در فصل زمستان بسیار مهم و نیازمند عکس العمل سریع از طرف شماست؛ چراکه به سرعت آب درون سیستم لوله کشی را سرد کرده و این اتفاق برای ساکنان منزل بسیار آزار دهنده محسوب می­شود. آموزش تنظیمات پکیج و شوفاژ برای فصل زمستان

 همانطور که می­دانیم پکیج­ها و آبگرمکن­ها با برندهای متفاوتی در بازار عرضه می­شوند. یکی از بهترین این برندها در ایران بوتان و گلدیران بوده که سال­هاست جزء انتخاب­های پرطرفدار از سوی مشتریان هستند؛ اما این برندها نیز ممکن است دچار مشکل و نقصان شوند. نگاهی اجمالی به این صفحه حتما در انتخاب و تصمیم گیری درست شما به هنگام خرید این محصولات تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

علت خاموش شدن پکیج چیست؟

بررسی دلایل خاموش شدن پکیج

تصور کنید پس از یک روز خسته کننده به خانه برگشته و به یک دوش آب گرم نیاز دارید اما در کمال ناباوری پکیج یا آب گرمکن منزلتان خاموش شده در حالیکه جریان برق و گاز نرمال است. هیچ چیز بدتر از از این نمی­توانست باشد تا به خود بگویید بدشانس­تر از من نیز هست؟! اما این اتفاق ممکن است برای هر کسی بیفتد؛ بنابراین به جای زانوی غم به بغل گرفتن باید به دنبال راه چاره باشید و علت خاموش شدن پکیج را بیابید.

دلایل مختلفی می‌تواند باعث خاموشی پکیج شما شود که به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • هر عاملی می­تواند دلیل خاموش شدن پکیج باشد که اصلی­ترین آن قطعی برق و گاز است.
  • در غیر اینصورت مسدود شدن یا جرم گرفتن ورودی­های هوا، لوله پیلوت که به صورت ضعیف شدن نور چراغ دستگاه مشخص می­شود.
  • ایراد در ترموکوپل نیز ممکن است علت خاموش شدن باشد.

 اگر این اقداماتی برای رفع موارد بالا را انجام داده اما همچنان پکیج خاموش بود حتما با یک متخصص مشورت کنید، شاید نقص­های فنی در اجزاء دستگاه موجب ایجاد این مشکل باشد.

دلایل خاموش شدن پکیج بوتان

علت خاموش شدن پکیج بوتان

می­دانیم که پکیج ها مستقیما با برق و گاز کار کرده و به محض قطع شدن این دو سیستم و در نتیجه آب داخل لوله­ها سرد خواهند شد، این مشکل در پکیج های بوتان با قرمز شدن چراغ دستگاه قابل تشخیص است. پکیج­ها و آبگرمکن­های دیواری جدید بوتان مجهز به کلید حرارتی مبدل و سنسور دودکش هستند و ایمن و کم ریسک شناخته می­شوند، اما دلایل زیادی می­توانند علت خاموش شدن پکیج بوتان باشند که اصلی ترین آنها قطعی گاز و برق و یا سوختگی برد کنترل دستگاه است. در رابطه با علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان نیز می‌توانید پس از بررسی مواردی که با پکیج آن همپوشانی دارد به متخصص مراجعه نمایید.

 از جمله موارد فرعی­تر که دلیل خاموش شدن پکیج هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 در بسیاری از موارد علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان نیز به همان دلایل است که از این لحاظ فرق چندانی با هم ندارند.

علت خاموش شدن پکیج گلدیران

پکیج گلدیران

شرکت گلدیران پکیج­های ال جی گلدیران مدل پیونر و مدل پرستیژ را به بازار عرضه می­کند که طبق استانداردهای جهانی ساخته و در بازار عرضه می­شوند. برای کسب اطلاع از عملکرد پکیج گلدیران به چند دلیلی که علت خاموش شدن پکیج گلدیران می شوند و در ادامه آمده خوب دقت کرده و نکات ایمنی مربوط به آنها را رعایت نمایید:

  1. فشار آب درون دستگاه نباید بیش­تر از 2 بار باشد که در غیر اینصورت با خاموش شدن پکیج روبه رو خواهید شد. این مشکل می­تواند به دلایلی از جمله وجود نشتی در سیستم لوله کشی پکیج یا خرابی شیر اطمینان باشد.
  2. معمولا سه دلیل یعنی وجود رسوب در پکیج، وجود هوا در مدار گرمایش و وجود مشکل در پمپ دستگاه عامل پایین بودن سرعت چرخش آب پکیج  و علت خاموشی پکیج گلدیران می­باشند.
  3. قطعی یا کمبود فشار گاز و یا خرابی الکترود یون تشخیص شعله می­توانند خاموش شدن را به همراه داشته باشند که دقت لازم را در زمان نصب می­طلبد. علت بالا رفتن فشار پکیج چیست؟
  4. سه سنسور در پکیج ها استفاده می­شوند که شامل سنسورNTC  مدار گرمایش، سنسور NTC آب مصرفی و سنسور حد بوده که وجود نقص در برد پکیج اصلی­ترین دلیل کار نکردن سنسورهای پکیج و در نتیجه یکی از چندین علت خاموش شدن پکیج گلدیران است.

سخن آخر

پکیج‌ها با سه جزء مهم فعال شامل مدار الکتریکی، ترموستات و عنصر گرمایش و برقراری یک رابطه منظم بین این سه، به نتیجه مطلوب که همان گرمایش است می‌رسند. هدف از این مقاله آشنایی مختصر و ایجاد نگاهی کلی درباره عملکرد و دلیل خاموش شدن پکیج و آبگرمکن­های بوتان و گلدیران بود. در زمان ایجاد این گونه مشکلات حتما مشورت و کمک گرفتن از یک متخصص و کارشناس در این زمینه را فراموش نکنید؛ زیراکه نقص­های فنی نیازمند نظرات و تشخیص کارشناسان در این زمینه می­باشند.

طبقه بندی شده در