یکی از مسائلی که همواره در تمام فصول سال حائز اهمیت بوده، تعمیر آبگرمکن می باشد. با خراب شدن آبگرمکن مواردی همچون حمام رفتن، شستن ظرف ها و لباس ها و… با مشکل مواجه می شود و رفاه افراد با مشکل رو به رو می گردد.

به دلیل فنی بودن قطعات، تعمیر آبگرمکن نیاز به تخصص و مهارت داشته که در این صفحه می خواهیم درباره انواع خرابی آبگرمکن، سرویس آبگرمکن دیواری و خدمات آن، وظایف تعمیرکار و هزینه و دستمزد آن صحبت کنیم تا شما بتوانید به راحتی از متخصصین حاذق در این زمینه استفاده نمایید.

هزینه تعمیر آبگرمکن چقدر است؟

هزینه تعمیرات آبگرمکن به طور میانگیناز 50.000 تا 300.000 تومان
سرویس کامل آبگرمکن دیواری120.000
اسید شویی آبگرمکناز 80.000 تا 100.000
تغییرات لوله کشی آبگرمکناز 130.000 تا 150.000
باز کردن مخزن آبگرمکن120.000

اگر هنگام خرید آبگرمن از نمایندگی های معتبر و مطرح خریداری کرده باشید که دارای کارت گارانتی می باشند؛ به راحتی می توانید از نمایندگی های مجاز بدون پرداخت هزینه اقدام به تعمیر آبگرمکن نمایید.

هزینه تعمیر آبگرمکن چقدر است؟

در غیر این صورت و یا بر اثر منقضی شدن کارت گارانتی بهتر است از تعمیرکاران حرفه ای و متخصص استاده در این زمینه کمک درخواست کنید تا در اسرع وقت در محل حاضر شوند. برای تعیین هزینه تعمیر آبگرمکن عوامل زیر را در نظر می گیرند:

نوع و مدل آبگرمکن

هزینه ایاب و ذهاب

بررسی نوع خرابی

قطعاتی جدید مصرفی

عیب یابی آبگرمکن دیواری و ایستاده:

عیب یابی آبگرمکن دیواری و ایستاده

عیب یابی آبگرمکن بسته به نوع آن بسیار متفاومت می باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد و زمانی که شما برای تعمیر آبگرمکن زمینی یا دیواری با تعمیرکار تماس می گیرید اولین سوالی که از شما می پرسد این است که نوع آبگرمکن شما چیست؟ و پس از آن علت خرابی آبگرمکن را جوبا می شود.

علت خرابی آبگرمکن می تواند موارد زیر باشد:

 1. روشن بودن دائمی شمعک
 2. خاموش شدن شمعک
 3. جرقه نزدن شمعک
 4. چکه کردن آب از آبگرمکن
 5. داغ نشدن آب
 6. مناسب نبودن شعله شمعک (زیاد یا کم بودن آن)
 7. روشن نشدن به موقع شمعک هنگام باز کردن آب
 8. خرابی شیر احتراق
 9. خرابی صفحه نشان دهنده درجه حرارت
 10. صدا دادن آبگرمکن

شما می توانید با مشاهده هر یک از 10 مورد بالا و یا در صورت عدم مشکلات ظاهری به راحتی با در نظر گرفتن شرایط آبگرمکن برای چند دقیقه با کارشناسان و تعمیرکار آبگرمکن تماس بگیرید و بروز خطرات احتمالی از جمله ترکیدگی و آتشسوزی را کاهش دهید که این مورد به خصوص در آبگرمگن های ایستاده بارز می باشد.

هنگامی که شما می خواهید اقدام به تعمیر آبگرمکن کنید تعمیرکار حتما بنا بر نوع آبگرمکن و علت خرابی شروع به تعمیرات خواهد کرد.

زمان سرویس آبگرمکن دیواری

زمان سرویس آبگرمکن دیواری

یکی از راه هایی که می توان از آبگرمکن محافطت کرد تا نیاز کمتری به تعمیرات داشته باشد، سرویس آبگرمکن می باشد.
به شما توصیه می کنیم برای داشتن طول عمر بیشتر آبگرمکن و جلوگیری از خرابی زودرس حتما هر ۱۰ ماه یکبار به سرویس آبگرمکن دیواری بپردازید تا در مدت زمان کمی مجبور به تعمیرات و تعویض قطعات نباشید.

خدمات قابل ارائه تعمیر آبگرمکن:

خدمات قابل ارائه تعمیر آبگرمکن

به صورت کلی دو نوع آبگرمکن وجود دارد که به دیواری و ایستاده یا زمینی معروف می باشند که هر کدام از آن ها در شرایطی ممکن است به درستی کار نکنند.

حتما شما هم در طول زندگی با مشکلاتی از جمله باز کردن شیر آب و سرد بودن آب، داغ بودن دائمی آب برای آبگرمگن های زمینی یا گازی، چکه کردن آب از آبگرمکن و یا صدا دادن آبگرمکن و … مواجه شده اید و برای رفع سریع تر خرابی آبگرمکن به دنبال راه چاره بوده اید.

از جمله خدماتی که برای تعمیر آبگرمکن ارائه می شود:

 • تعمیر انواع آبگرمکن دیواری و زمینی
 • جرم گیری آبگرمکن
 • سرویس آبگرمکن در انواع مختلف
 • شستشوی آبگرمکن
 • رفع انواع خرابی آبگرمکن

وظایف تعمیرکار آبگرمکن

وظایف تعمیرکار آبگرمکن

تعمیرکار آبگرمکن دارای وظایفی است که میبایست یک به یک آنها را اجرا کند. نمونه هایی از این وظایف عبارتند از:

 • آشنایی کامل با انواع مدل های آبگرمکن دیواری و ایستاده
 • عیب یابی سریع و سرعت عمل در همنگام تعمیر آبگرمکن
 • رعایت نکات ایمنی از صفر تا صد کار
 • منصف در گرفتن اجرت کار و خوش قول بودن
 • اطلاعات کامل فنی در مورد قطعات آبگرمکن

با توجه به تمام موارد گفته شده، یک هزینه دقیق را بر روی یک فاکتور با قیمت های مشخص و مصوب در اختیار شما قرار می دهند تا از بابت هزینه خیالتان راحت باشد.

در پایان

با انجام سرویس آبگرمکن در مدت زمان تعیین شده می توانید از خرابی های زود هنگام جلوگیری کنید و در صورت نیاز به تعمیر آبگرمکن می توانید از نمایندگی ها و یا افراد متخصص و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در